„Chtěl/a bych prožít rok 2017 zdravěji.“ To je jistě chvályhodné novoroční předsevzetí. Takové, jaké by si měla dávat většina z nás. Všichni, kdo mají chuť měnit svůj životní styl, zaslouží pochvalu. Hned na druhém místě by ale měla stát otázka: „A vím, jak toho dosáhnout?“

Většina z nás si totiž neuvědomuje, jak těžké je měnit návyky, které opakujeme už pěknou řádku let. Největší překážkou přitom nebývá nedostatek teoretických informací o tom, co je správné, ale neschopnost převést tyto informace do praktického života. Dalším problémem je také nedostatek motivace a rozhodování, proč dát přednost dlouhodobému cíli (například snížit cholesterol) před příjemným prožitkem právě teď (třeba dát si bůček nebo oblíbený dortík). Motivace se často nevytrácí lusknutím prstu, ale postupně odchází s každým dalším nevydařeným dietním pokusem nebo každým dalším nesplněným předsevzetím, které se hubnutí, sportování nebo zdravějšího stravování týká. 

Internetový projekt Prožij rok zdravě je jedinečný právě v tom, že kromě teorie učí především praxi a nezapomíná, jak důležitou roli hraje naše odhodlání. A to vše zdarma a z pohodlí domova.

Každý měsíc na vás čeká jiné, našimi odborníky pečlivě vybrané, téma (v lednu například Měsíc omezení cukru, pokračovat budeme Měsícem luštěnin atd.). 

 

 

 

V sekci „Otestuj se“ zjistíte, na čem konkrétně je v daném tématu potřeba zapracovat a zda máte v dané oblasti dostatečné znalosti. Na základě výsledků a našeho doporučení si vyberete úkoly, které budete následující týden plnit. 

O tématu se poté více dozvíte v zajímavých článcích, které vám budeme postupně během měsíce odkrývat, a své nové znalosti vyzkoušíte v závěrečném kvízu. Nejdůležitější částí je „Úkolník“, kam si budete zapisovat plnění dílčích úkolů, které jste si na začátku měsíce předsevzali. A abyste byli - opět se k tomu dostáváme - motivovaní, za vyplňování testů, čtení článků a poctivé zapisování úkolů vám budou připisovány body, a tak k největší odměně – zdravějšímu tělu i mysli – mohou přibýt ještě věcné odměny, o které se bude soutěžit. Snažili jsme se pro vás získat zajímavé dárky, poukazy a dárkové balíčky od partnerů, se kterými se ve STOBu setkáváte na různých akcích, a kteří vás ve vašem odhodlání chtějí podpořit spolu s námi. 

Součástí projektu budou také zcela nové, chutné a moderní recepty a videorecepty. Abychom vám jejich přípravu a přípravu vašich vlastních dobrot, které budou s jednotlivými tematickými měsíci korespondovat, co nejvíce usnadnili, naskladňujeme do našeho e-shopu spoustu zajímavých potravin, které jsme osobně otestovali.

Letos v říjnu proběhla pilotní verze projektu „Prožij rok zdravě“. Možná jste mezi téměř třemi tisíci účastníky byli i vy, a zapojili jste se tak do tří zkušebních týdnů věnovaných zelenině, správným tukům a pohybu, díky nimž jste měli možnost získávat každý den po celé tři týdny nové informace z oblasti výživy, kvality potravin a nakupování a vyzkoušet si nové tematické recepty a vědomostní kvízy. Pilotní verze vyvrcholila na Dni zdraví v Modřanech, kde byla oceněna stovka z vás dárkovým balíčkem od sponzorů projektu. Více než 70 % zúčastněných zvýšilo díky říjnové testovací verzi „Prožij rok zdravě“ zastoupení pohybových aktivit a více než 80 % udržuje stravovací změny zavedené díky pilotní verzi i po jejím skončení. 

Přidejte se k nám také. Začínáme v pondělí. Kde? Zcela vpravo na hlavní liště vaší oblíbené stránky www.stobklub.cz.