Den zdraví se STOBem se bude konat 7. 11. 2020

 

POZOR! Letos v novém prostoru - v konferenčním centru City na Pankráci!

Program dne připravujeme, již brzy ho najdete zde.  

 


Předběžný program cvičení:

10.30 - 11.20 

Double aerobik pro pokročilé

Jarena Ježková, Dita Slánská

 

11.30 - 12.20

Hormonální jóga

Ilona Folberová

 

12.30 - 13.20

Salsa

Veronika Cheikh Preislerová

 

13.30 - 14.20

Fit balet

Andy Pavelcová

 

14.30 - 15.20

Pevné a pružné tělo

Hana Hejlová

 

15.30 - 16.20

Fit pain free

Hana Toufarová

 

16.30 - 17.20

Tai-chi

 


Jak vypadal Den zdraví se STOBem v roce 2019?

Srdečně vás zveme na třiadvacátý ročník oblíbené akce Den zdraví se STOBem, který se uskuteční v sobotu 19. 10. v Praze. 


Nenechte si ujít den plný pohybu, dobrého jídla, odborného poradenství a zajímavých workshopů! Stejně jako každý rok, i letos na vás čeká oblíbený index zdraví, soutěže a tombola s atraktivními cenami, které Vám jistě zpříjemní vaši cestu za zdravým životním stylem.

Den zdraví se bude konat v sobotu 19. 10. 2019 od 10.00 do 16.00 hodin v ZŠ Rakovského, Praha 12 - Modřany.


Co vás na Dni zdraví čeká? 

Nehledejte laická řešení na vaše potíže, ale využijte péče kvalifikovaných odborníků. Spočítat si můžete svůj osobní index zdraví s cílem být každým rokem o stupínek zdravější.

Chcete začít s hubnutím a uspět? Zajímáte se o různé výživové směry? Chcete si vyzkoušet mindful eating? Navštivte některý z praktických workshopů vedený zkušenými lektorkami STOBu.

Své znalosti si budete moct vyzkoušet v zábavném interaktivním kvízu a hodnotné ceny získat i v tombole. A pokud byste náhodou nic nevyhráli, náladu si zlepšíte při józe smíchu s Petrem Fridrichem :-)

Pohybové lekce budou probíhat po celý den, z široké nabídky si vyberou začátečníci i pokročilí.

V průběhu celého Dne zdraví budete moci ochutnat i zakoupit mnoho potravin a pomůcek, které vám usnadní cestu ke zdravému životnímu stylu.


Praktické informace

Chcete-li si zacvičit, vezměte si s sebou sportovní oděv, obuv vhodnou do tělocvičny, cvičební podložku či větší ručník.

Na Den zdraví se nemusíte předem přihlašovat, prostě přijďte :-) Pouze kapacita workshopů je omezena a je třeba se předem registrovat zde.

Vstup na Den zdraví je zdarma. Organizaci celého dne však můžete ocenit dobrovolným příspěvkem dle vašeho uvážení. Vstup na workshopy je za symbolických 100,- Kč. 

Spojení do ZŠ Rakovského je možné tramvají č. 17 do stanice U Libušského potoka nebo autobusy – č. 139 a 150 ze stanice metra „C“ Kačerov, č. 190 ze stanice metra „B“ Smíchovské nádraží – do stanice Tylova čtvrť a odtud pěšky pět minut směrem do sídliště.

V okolí školy lze parkovat, počet míst je ale omezený. 


Na co se můžete těšit?

1.   Poradny, odborné služby, měření

Nechte si poradit od skutečných odborníků! Nehledejte rady na internetu a ve veřejných diskusích. Navštivte odborné poradny a obdržíte skutečně kvalifikované rady. Neobejdeme se bez tématu výživy, zdravého hubnutí a analýzy vašeho těla.

Diskuse s odborníky - na tradiční poobědové diskusi se budete moct zeptat MUDr. Julie Černohorské (Žilní poradna), PhDr. Ivy Málkové, prof. Jany Dostálové a dalších odborníků na cokoli, co vás ohledně hubnutí a zdravého životního stylu zajímá. Následovat bude zábavný interaktivní kvíz a tombola o hodnotné ceny. 

Seznam poraden a měření:

STOB

Oblíbenou analýzu těla s interpretací a kvalitní poradenství týkající se výživy a vyváženého a zdravého hubnutí najdete tradičně na stánku společnosti STOB, kde získáte i informace o našich Kurzech zdravého hubnutí, o možnostech Individuální terapie, či vás seznámíme s populárním nutričním programem Sebekoučink. Kromě toho budete mít možnost od nás získat i dárkovou tašku plnou zdravých dobrot.

OB klinika

OB klinika zajistí odborné poradenství v oblasti nejen bariatrické chirurgie.

Diagnostika pohybem

Jen málokoho dnes netrápí bolavé klouby či záda. Vaše potíže s vámi zkonzultuje a diagnostiku pohybem provede Olga Chválová, odbornice na cvičení při potížích s páteří, klouby či vadným držením těla. Z konzultace si odnesete i konkrétní cviky, které vám pomohou vaše potíže řešit. Cvičení bude probíhat v půlhodinových blocích ve skupince max. 6 osob.

Chodím zdravě

Společnost Chodím zdravě se zaměří na správný postoj a chůzi. Řeší bolesti nohou, zad a kloubů. Výsledky měření iStep® jsou základem pro určení správného typu ortopedické vložky, vhodného cvičení a doporučení obuvi.

Centrum pro závislé na tabáku

Chcete seknout s kouřením? Zbavit se zlozvyků není jednoduché. Jak na to vám poradí odborníci z centra pro závislé na tabáku.

Mammahelp

Odborníci z Mammahelp vám poradí, jak na správnou prevenci a samovyšetření prsu.

DIAvize

Jste ohroženi cukrovkou? To vám pomohou jednoduše zjistit z hladiny vašeho krevního cukru odborníci z centra DIAvize. Pokud onemocnění zachytíte včas, lze jeho rozvoj zastavit či výrazně zpomalit, a prožít kvalitní život bez zdravotních omezení. 

DuoVize

Oční klinika DuoVize vám změří zrak.

SZÚ - Sůl nad zlato

V České republice přijímáme asi třikrát víc soli, než je doporučeno. Na stanovišti SZÚ zjistíte, kde všude se sůl ukrývá, jaká je doporučená denní dávka a čím lze sůl nahradit. 

SZÚ - Umíte si opravdu správně umýt ruce?

Každý asi ví, že je nutné umývat si ruce. Je ale váš postup správný a účinný? Na stanovišti SZÚ si můžete ne/čistotu svých umytých rukou ověřit pod UV lampou a naučit se správné technice dle doporučení WHO.

Žilní poradna

Chronické onemocnění žil trápí až 80 % populace a nejedná se o žádnou banalitu a pouhý kosmetický problém. Příznaky onemocnění je zapotřebí včas rozpoznat, odborně diagnostikovat a správně léčit, nevynechejte proto Žilní poradnu

Zdravý úsměv, krásný úsměv

Odstraníte-li ze zubů a mezizubních prostor veškeré nečistoty a plak, riziko vzniku zubního kazu a zánětu se výrazně sníží. Záněty v dutině ústní jsou často vstupní bránou pro mnohé infekce a mají proto vliv i na kondici dalších orgánů v našem těle. Správné péči o vaše zuby vás naučí odborníci z 3. Lékářské fakulty Univerzity Karlovy.

Loono

Vaše srdce leží společnosti Loono na srdci. Přijďte se naučit, jak se o své srdce starat, předcházet tak kardiovaskulárním onemocněním, ale také co dělat, když vás nebo někoho ve vašem okolí postihne infarkt nebo mrtvice.


2.    Praktické workshopy nabité zážitky

Workshopy jsou novinkou letošního Dne zdraví!

Vědět, slyšet, vidět nebo si něco přečíst je jedna věc. Převést ale nabité znalosti do praxe je ten největší oříšek, a právě proto jsme pro vás připravili praktické workshopy, kterými vás provedou naše "STOBí" lektorky. Budete tak mít možnost nezávazně a nanečisto vyzkoušet atmosféru našich kurzů zdravého hubnutí.  

Na workshopy se prosím předem přihlaste, abyste si zajistili své místo. V případě volných míst bude možné se přihlásit i na místě.

Vstupné na workshopy je za symbolických 100,- Kč. 


Zaostřeno na výživové mýty

Bez lepku, bez mléka, novodobé proteinové šílenství, posedlost éčky? Nestačíme se divit, co za nesmysly každá doba přináší. Jste na tom stejně? Jste z informací zmateni? Uděláme vám v tom jasno jednou provždy!

Vstup na tento workshop je ZDARMA! Je ovšem potřeba si své místo předem rezervovat zde.


Jak začít hubnout a být v tom úspěšný?

Ochutnejte atmosféru kurzu zdravého hubnutí!

Když lidé chtějí zhubnout, nezřídka si stanovují příliš vysoké cíle. Od zítřka chtějí být jinými lidmi, což dříve nebo později vede k tomu, že „selžou“.

Na workshopu se naučíte, jak si správně stanovovat cíle (nemusí se týkat jen hubnutí) a jak jich co nejpříjemnější cestou dosáhnout. Vyzkoušíte si zážitkovou techniku, díky které nahlédnete do budoucnosti a zjistíte, jaké to bude, až docílíte vysněné váhy.

Workshop je ukázkou z kurzů zdravého hubnutí STOB. 

Rezervujte si své místo předem zde.


Jak se zastavit po jednom čtverečku čokolády?

Vyzkoušejte si revoluční přístup mindful eating!

V každodenním shonu často jedeme v režimu autopilota, a to i při jedení. Přijďte se na chvíli zastavit a naučit se být všímaví k přítomnému okamžiku. Vyzkoušíte si techniky zpřítomnění a všímavého jedení a zjistíte, že k uspokojení chutí není třeba sníst celou tabulku čokolády. Anebo že i taková rozinka může způsobit dokonalý gurmánský požitek.

Rezervujte si své místo předem zde.


Setkání zájemců o pobyty se STOBem

Iva Málková vám sdělí podrobnosti o březnovém léčebném ajurvédském pobytu na Srí Lance a dalších chystaných pobytech se STOBem. V říjnu se chystáme do Dominikánské republiky a již tradičně v únoru a listopadu na Kanárské ostrovy. Na červen chystáme novinku Karpathos a osvědčený pobyt na Ischii a na říjen novinku - krásnou Menorcu. O všech těchto destinacích (a samozřejmě i o tuzemských pobytech) se můžete dozvědět podrobnosti a zeptat se na to, co vás zajímá.

Přítomni budou také zástupci CK Elixír Tours, kteří vám rádi odpoví na vaše dotazy k pobytu na Seychelách a řeknou vám i podrobnosti o chystaném březnovém pobytu na Mauricius.


3.    Den plný pohybu

Těšte se na bohatý pohybový program pod vedením lektorek STOBu a našich hostů. Připraveny pro vás jsou lekce doubleaerobik, kruhový trénink, tai-či, hormonální jóga, cvičení proti bolestem zad, smíchocviky s Petrem Fridrichem, salsa, latinské a řecké tance či se můžete naučit chodit jako z partesu. 

Podrobný program si můžete stáhnout zde


4.    Dobré jídlo, dobré pití, k ochutnání i k prodeji za výhodné ceny

Přijďte ochutnat a seznámit se s produkty, které jsme pro Vás osobně vybrali, a které rozhodně mohou být součástí zdravého životního stylu. Produkty si budete moci ihned zakoupit, a to za velmi příznivé ceny.

 

V průběhu celého Dne zdraví ochutnáte desítky zajímavých a chutných potravin, které splňují zásady správného stravování a jsou tak úžasným pomocníkem ve změně k lepšímu životnímu stylu. 

Nemusíte se bát ani o pitný režim, ten pro vás zajistí AquaLife Institute, jehož hlavním posláním je zlepšit pitný režim a s ním i kvalitu života široké veřejnosti. Pravidelný a vhodný pitný režim je nezbytnou součástí prevence celé řady onemocnění včetně těch závažných. Velmi kvalitním zdrojem tekutin pro každodenní pitný režim jsou přírodní pramenité, kojenecké a minerální vody, které se vyznačují původní čistotou – do jejich přirozeného složení není nijak zasahováno, nesmí se používat chemické úpravy, ani nesmí být dezinfikovány. 

Budete si moct prohlédnout a odnést časopisy zabývající se výživou a zdravým životním stylem. V neposlední řadě si budete moct zakoupit pomůcky na hubnutí společnosti STOB, které jsou efektivním pomocníkem hubnoucích, a to již několik desítek let. 


Seznam vystavovatelů:

Bonduelle www.bonduelle.cz

Damodara www.damodara.cz

Dentální hygiena

Diavize https://www.diavize.cz/

Duovize https://www.duovize.cz/

Ehrmann www.ehrmann.cz

Eurobi www.eurobi.cz

Extrudo https://www.extrudo.cz/

Fabio PRODUKT www.fabioprodukt.cz

Foodish https://www.foodish.eu/

Forsapi http://eshop.forsapi.cz/

F&N dodavatelé, s.r.o. https://www.fansladidla.cz/

Good Foods http://www.good-foods.cz/

Chodím zdravě https://chodimzdrave.cz/

Jerky www.jerky-shop.cz

Just https://www.justnahrin.cz/

Kikkoman www.kikkoman.eu

Kompek http://www.kompek.cz/

Leda nakladatelství https://www.leda.cz/

Loono https://www.loono.cz/

Linea naturale www.lineanaturale.cz

Malování pro radost

Mamma HELP www.mammahelp.cz

Meggle www.meggle.cz

Nestlé www.nestle.cz

Nominal https://nominal.cz/

OB KLINIKA www.obklinika.cz

PENAM www.penam.cz

Pharmind www.pharmind.cz

Milko Polabské cz. www.polabske.cz

Racio http://www.racio.cz

Rej www.rejfood.cz

RIO mare www.riomare.cz

Rotunda-cps http://www.kocouricviky.cz/

STOB CZ www.stob.cz

SZU www.szu.cz

Šmakoun www.smakoun.eu

Společnost pro léčbu závislosti na tabáku www.slzt.cz

Tainde www.tiandepraha.com

Vitar www.vitar.cz

Vorwerk www.kobold.vorwerk.cz

Výzkumný ústav potravinářský https://www.vupp.cz/cs/

Wasa https://www.facebook.com/wasa.ceska.republika/

XUpTrainer - Posilovací věž https://www.xuptrainer.com/

Zelená Země www.zelenazeme.cz

Žilní poradna http://www.zilniporadna.cz/

Zboží do tomboly věnuje také firma I Love hummus a FYTOPHARMA Los křupos www.loskrupos.cz.


Chtěli byste na Dni zdraví vystavovat?

Máte-li zájem nabídnout své produkty vztahující se k rozumné redukci nadváhy či zdravému životnímu stylu, kontaktujte PhDr. Ivu Málkovou na tel. 608 834 816, e-mailu: malkova@stob.cz nebo Zuzanu Málkovou na tel. 776 871 322, e-mailu: zuzkamalkova@stob.cz.


Katalog na Den zdraví 2019 si můžete stáhnout zde

Fotografie z roku 2018 si můžete prohlédnout zde


Těšíme se na setkání!


Organizátory akce jsou spolek Hravě žij zdravě a společnost STOB (Stop Obezitě). Hlavními partnery akce jsou Magistrát hlavního města Prahy, městká část Praha 12 a lékárny Dr. Max.

                                

Tato akce je spolupořádaná za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy DOT/03/04/008040/2019 a za podpory Městské části Praha 12.

Nejbližší plánované akce


Přihlaste se, získejte podporu skupiny a odborníka a buďte při hubnutí úspěšní.