Firemní dny zdraví

Proč se firemními dny zabývat?

Věděli jste, že zaměstnanci, kteří jedí nezdravě a nesportují, mají nižší produktivitu než ti, kteří se řídí principy zdravého životního stylu? Samozřejmě tu ale nejde jen o pracovní produktivitu. Všichni se přece chceme cítit dobře, mít energii a nemít zdravotní omezení.

V dnešní době však čelíme stresu a nedostatku času. Život nám usnadňují auta, telefony a výtahy, kvůli tomu však máme méně přirozeného pohybu. A co strava? Právě kvůli nedostatku času bývá nejsnazší variantou na doplnění energie čokoládová tyčinka a Cola z automatu. Nesprávná skladba jídelníčku, navíc v kombinaci s nízkou pohybovou aktivitou, vede k únavě, dlouhodobě pak k nadváze a zdravotním obtížím. Pokud tedy chceme být zdraví a spokojení, a to nejen v práci, měli bychom si chránit naše tělo a ducha.


Prohlédnout prezentaci Firemní dny zdraví STOB.


Jaký je náš přístup? Změňme životní návyky.

U nás ve STOBu se již 25 let s radostí věnujeme zdravému životnímu stylu, při kterém lidé dělají malé postupné změny a nestrádají na těle ani na duši. Jen tak si totiž můžou zdravé stravovací a pohybové návyky udržet.

Fungujeme jednak na principu „vy k nám“, kdy můžete například přijít na naše kurzy zdravého hubnutí, zacvičit si, využít poradenství, zúčastnit se semináře či s námi strávit aktivní dovolenou. Nabízíme ale také variantu „my k vám“, kdy přijedeme za vámi do firmy a naše zkušenosti vám předáme přímo u vás. Pořádáme jednorázové akce nebo dlouhodobé komplexní programy. Nabídka našich služeb se odvíjí od vašich potřeb.

Pojďte se naučit, jak být sami sobě poradcem v oblasti výživy, pohybu a psychiky. Protože ta nejlepší chvíle kdy začít je právě teď!

Co pro vás můžeme připravit?

Vzdělávací semináře a workshopy 

Nabízíme semináře a workshopy na nejrůznější témata:

Naučíme vás principy zdravého stravování a pohybu - jaká jsou základní výživová doporučení, co dělat a naopak nedělat, kde lidé nejčastěji chybují.

Kromě teorie se zaměřujeme hlavně na to, jak tato doporučení aplikovat v praktickém životě. Zodpovíme vaše dotazy a poradíme vám, kam se v případě potřeby obrátit. 

Vycházíme z metodiky kognitivně-behaviorální terapie, zabýváme se myšlením, chováním a emocemi.

Neřešíme jen co a kdy jíst a jak se hýbat, ale zaměřujeme se především na to, jak teoretické znalosti praktikovat v reálném životě. Věnujeme se vnějším a vnitřním podnětům, které nás vedou k "jídlu navíc", vnímání sebe sama a podpoře okolí, protože toto všechno hraje důležitou roli ve změně a udržení nových návyků.

Poradíme vám, jak si sestavit vhodný jídelníček v závislosti na tom, jaký si člověk stanoví cíl (zhubnout či žít zdravě) a jaký má způsob života. Dáme vám rady a tipy, jak se stravovat například v kanceláři nebo na cestách. 

Interaktivní výstavka (ne)zdravých potravin

Zábavnou formou vás vzděláme v oblasti potravin a výživy.

          Věděli jste například, že když si dáte k obědu pizzu, vyčerpáte si tím více než polovinu doporučeného denního
          příjmu?

          Víte, že tři kostičky čokolády se energeticky vyrovnají celé hlávce salátu?  

          To, že Cola obsahuje mnoho cukru, vás už asi nepřekvapí (jen pro upřesnění je to 13 kostek cukru v 0,5 l),
          ale řekli byste, že například ochucený kefír v sobě skrývá 7 kostek cukru? A uvědomujete si, že vypitím
          půllitrové Coly už si vyčerpáte maximální doporučený příjem cukru za den?  
  

Výstavka může být přizpůsobená potravinám a pokrmům, se kterými se u vás ve firmě setkáváte (např. vám zhodnotíme jídla ve vaší jídelně, výrobky z vašich automatů atd.)

Můžeme zajistit i malou ochutnávku zdravých jídel. 

Měření tělesného tuku a složení těla

Změříme vám, kolik % tuku obsahuje vaše tělo a jaký podíl tvoří aktivní tělesná hmota. Výsledky vám vysvětlíme a doporučíme, na čem byste měli zapracovat. Měření je možné provádět opakovaně a zaznamenávat tak po určité době případné změny.

Kurzy zdravého hubnutí ve firmě

Můžeme uspořádat kurzy zdravého hubnutí přímo u vás ve firmě. Jedná se většinou o tříměsíční kurz, délku kurzu lze případně upravovat. Lekce probíhají skupinovou formou, spojují výživovou a psychologickou část, na kterou může navazovat i pohybová aktivita (pokud k tomu máte potřebné prostory).

Všechny tyto akce rádi připravíme a uzpůsobíme podle vašich potřeb.

 

Zajímá vás ještě víc? Kontaktujte nás.

V případě zájmu prosím kontaktujte Martina Pávka

e-mail: martinpavek@stob.cz 

tel.:     603 161 944

Rád zodpoví Vaše dotazy a pomůže s volbou a výběrem vhodné aktivity. 

 

Naši klienti

      

                

Řekli o nás 

"Se spoluprací STOBu na Dnech zdraví s OZP u našich firemních partnerů jsme velice spokojeni. Interaktivní výstava potravin, jak jsme projekt nazvali, zaznamenává úspěch díky tomu, že se jedná o edukaci v oblasti, která se dotýká každého a přitom zábavnou a srozumitelnou formou, která zájemci zabere jen tolik času, kolik je on sám ochoten obětovat. Díky tomuto novému (pro nás) programu i díky vstřícnému a příjemnému jednání je spolupráce se STOB opravdu smysluplná."

Andrea Skutilová, OZP


"Se STOBem spolupracujeme rádi. Dny zdraví, kterých se u nás účastnili, vždy probíhaly v příjemné atmosféře a člověk se dozvěděl názornou formou plno nových zajímavých informací. Tyto interaktivní akce doporučuji každému, kdo se alespoň trochu zajímá o zdravý životní styl."

Klára Sejková, T-Mobile


„S Martinem a Petrou jsme měli možnost spolupracovat při virtuálním dni zdraví. Obdivuji jejich nadšení pro věc, to, že se nebojí zkoušet nové věci a jejich spolehlivost je dechberoucí.“

Monika Sedláčková, ČSOB


"Se sdružením STOB spolupracujeme na přípravě Dnů zdraví určených pro zaměstnance RWE v různých městech ČR. Zajišťuje na nich komplexní nutriční poradenství.  Odborníci STOBu připravují velmi praktické výstavy srovnání potravin a nápojů dle vhodnosti pro jídelníček, energetické hodnoty nebo složení  a poskytují  odborné individuální poradenství s možností ukázky práce s programem na hodnocení stravovacích a pohybových návyků - Sebekoučink. V rámci prezentace jsou realizovány i  ochutnávky nutričně zajímavých  potravin. Součástí poradenství je též hodnocení jídel, která nabízí podniková jídelna, kdy odborníci STOBu dají konkrétní rady, jak více stravovaní přiblížit zásadám zdravého životního stylu.  Prakticky vedený workshop, který v rámci akcí probíhá, přináší účastníkům konkrétní rady, jak metodou postupných kroků měnit životní styl."

Radka Klementová, RWE

 

Galerie 

Nejbližší plánované akce


Jediný letní online kurz! Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv! Za pomoci osvědčené metodiky.


V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech v Praze.