Projekt osobní plány "Chci změnu"


Osobní plány "Chci změnu" jsou sadou svépomocných manuálů zaměřených na nejdůležitější témata ve vztahu ke změně životních návyků. 

Je nám ctí představit vám náš projekt, a to jedinečné manuály "Chci změnu". Hravě žij zdravě z. s. ve spolupráci s odborníky ze STOBu vyvinuli sadu cíleně zaměřených osobních plánů, které praktickou formou pomáhají lidem s nadváhou či obezitou začít žít zdravěji, a jsou tak PŘEDEVŠÍM POMŮCKOU PRO LÉKAŘE usnadňující jejich práci.

Osobní plány jsou pro pražské lékaře k dispozici zcela zdarma.


Proč projekt vznikl?

Ordinace lékařů jsou plné lidí s nadváhou či obezitou, kteří by měli tento problém řešit, v řadě případů by tím předešli i dalším zdravotním problémům, které se v závislosti na nevhodný životní styl mohou rozvinout. Lékaři však bohužel obvykle nemají dostatek času, aby se problematice obezity věnovali a řeší jen akutní problém, se kterým pacient přichází.

Osobní plány "Chci změnu" jsou sadou svépomocných manuálů zaměřených na nejdůležitější témata ve vztahu ke změně životních návyků. Víme, co nejčastěji lidé s nadváhou řeší, a co je nutné udělat pro to, aby mohli zhubnout jednou provždy bez nesmyslných diet.

Plány jsou rozděleny do čtyř oblastí (motivace, výživa, pohyb, psychika + udržení váhových úbytků po zhubnutí).


Jak projekt osobních plánů funguje?

1. krok

V lékařské ordinaci dostane pacient krátký dotazník, který si (například v čekárně) vyplní. Vyzkoušet můžete i zde:

Otestujte se!

2. krok

Na základě dotazníku se identifikuje, v čem tkví hlavní problém pacienta a co je hlavní příčinou jeho zvýšené hmotnosti.

3. krok

Na základě tohoto výsledku dostane pacient od lékaře praktický materiál, který mu poradí, co konkrétně má dělat, aby zlepšil své návyky a udělal tak něco pro své zdraví.

 

 

 

 

 

A toto všechno pro pražské lékaře zcela ZDARMA. 

Jak se do projektu zapojit, vám rádi zodpovíme na e-mailu: martinpavek@stob.cz

Propagačně-vzdělávací plakáty k projektu

Na podporu projektu jsou vytvořeny 2 tématické plakáty upozorňující na projekt a jednoduše ukazující na hlavní problematiku nadváhy a obezity. Velikost porce a také jezení z jiných než fyziologických důvodů.

Ukázka plakátů zde:

   


V čem je projekt výjimečný?

Osobní plány "Chci změnu" jsou založeny na malých krůčcích, které vedou k úspěchu. Díky tomu, že si člověk stanoví malý a reálný cíl, má pak radost z jeho splnění, což mu dodává chuť do dalších malých kroků, které vedou k cíli.

Tento přístup se liší od častých postupů, kdy si lidé stanoví nereálný cíl, trápí se přísnou dietou, po nějakém čase zhřeší (v jejich očích), následuje období přejídání a sbírání sil na další dietu. Člověk se tak akorát trápí na těle a na duši, a navíc si díky střídavému hubnutí a tloustnutí zpomaluje metabolismus.

Osobní plány "Chci změnu" učí pacienty, aby se jednou provždy rozloučili s dietami a místo toho se učili do svých životů zařazovat malé postupné změny. Tyto změny by měly být příjemné, vedoucí ke zdravějšímu jídelníčku, zvýšené fyzické aktivitě, větší péči o sebe sama a tím pádem i vyšší kvalitě životě (držíme se hesla "nejen přidávat léta životu, ale především život létům").


Jsem lékařem a zajímá mě víc

Pokud máte ve své ordinaci pacienty, kteří se potýkají s nadváhou či obezitou, a rádi byste jim pomohli zlepšit životní návyky, osobní plány jsou v tomto velkým pomocníkem.

Bližší představení projektu najde ve videu zde:

Prezentace k projektu zde: Představení projektu Osobní plány Chci změnu.

Pro koho je projekt určen?

Projekt „Chci změnu“ je k dispozici všem lékařům a odborníkům, ale pro pražské zájemce máme projekt zcela zdarma díky podpoře z grantu Magistrátu hl. m. Prahy.

Pokud máte zájem se do projektu zapojit, napište nám na: martinpavek@stob.cz nebo můžete volat na 603 161 944.

Co je součástí balíčku pro lékaře?

- diagnostický dotazník - rozhodovací strom (cca 100 až 200 ks)

- vytištěné osobní plány (brožurky) Chci změnu - v počtu kusů a druhů dle domluvy (cca 30 ks x 4 druhy)

- plakáty s představením projektu do čekárny či ordinace (1 až 3 ks)

Zajímáte se o obezitu více?

Pokud vás problematika nadváhy a obezity zajímá a chtěli byste se této problematice věnovat více do hloubky, můžete se podívat na ŠKOLENÍ LEKTORŮ STOB. O školení lektorů najdete více zde. 

(Bližší informace k projektu Osobní plány se dozvíte na této stránce.)


Jsem zájemcem a mám chuť na sobě začít pracovat/hubnout.

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ANO, zkuste si náš test, jak se cítíte připraveni na změnu životního stylu. Podle výsledku si vyberte oblast, na které byste chtěli začít.

Otestujte se!

Již jsem Osobní plán Chci změnu získal od svého lékaře a potřebuji:

Chci zapojit svého ošetřujícího lékaře?

Pokud byste rádi pracovali pomocí našich osobních plánů, ale váš ošetřující lékař není součástí projektu, neváhejte ho o něm informovat nebo nás kontaktujte a my se s ním spojíme.

(Bližší informace o projektu, zde si přečtěte více.)


Nedozvěděli jste se všechno a zajímalo by vás jěště víc?

Můžete nás kontaktovat na: martinpavek@stob.cz nebo na telefonu 603 161 944

Pokud hledáte další rady, jak začít žít zdravěji a díky tomu snížit svoji váhu, neváhejte využít služby, které poskytuje STOB.


Tento projekt byl podpořen za finanční podpory dotačního programu MZ "Národní program zdraví - projekty podpory zdraví a Magistrátu hlavního města Prahy pro roky 2015 až 2022.

Projekt bude v roce 2023 pokračovat pouze pro pražské zájemce (lékaře).

                                                                                                             

 

Nejbližší plánované akce


Připojte se na pravidelné lekce, vyzkoušíte si různé druhy cvičení a cvičit můžete úplně odkudkoliv.


Připravili jsme pro vás letní webináře. Přihlásit se můžete zde.


Hubněte ONLINE, ve skupině, a přesto z pohodlí domova! Za pomoci osvědčené metodiky.


Trápíte se dokola s hubnutím a přibíráním? Zkuste to tentokrát jinak. Přihlaste se do kurzu v Praze!