Vážný úraz a zajídání stresu

„Na střední škole jsem zažívala velký stres, se kterým jsem se nedokázala vyrovnat jinak než jídlem. Navíc jsem měla úraz a dva roky jsem se nesměla hýbat. Moje váha začala stoupat a já začala držet diety.  

Během deseti let jsem vyzkoušela nespočet diet. Vydržela jsem maximálně tři týdny. Dnes vím, že jsem v podstatě hladověla a pak se přejídala“, popisuje svoji zkušenost osmadvacetiletá Veronika.


Zlom nastal v Anglii

V Anglii Veronika pracovala jako au pair a tam začala úspěšně hubnout.

„Pomohla mi hostitelská rodina, která se zdravě stravovala. Nekupovali žádné sladkosti a „junk food“ do zásoby a mně tak zmizela všechna lákadla z očí.

Začala jsem s nimi snídat obilné kaše. Společné večeře plánovali na tři týdny dopředu. Podle plánů nakupovali a jídlo bylo vždy čerstvé. Dvakrát týdně jsme měli ryby a jedenkrát vegetariánské jídlo, vždy se spoustou zeleniny. Dělali samé dobroty, například chicken pie, gnocchi podle Jamieho Olivera nebo luxusní rizoto s parmazánem, citrónem a mátou.

V okolí domu bylo pět fitness center, a tak jsem začala i cvičit. Zpočátku dvakrát týdně. Začalo mě to bavit a postupně jsem pohyb přidávala. Dnes cvičím 5 – 6 x týdně a nachodím 10 až 15 tisíc kroků denně.


O tom, že hubnu, jsem nikomu neřekla

Po předchozích neúspěšných pokusech jsem nevěřila sama sobě, že to dokážu, a tak jsem o svém hubnutí raději nikomu neřekla. Po měsících snahy a viditelných výsledcích jsem nepolevila a váha šla dolů.

Na letišti mě rodiče nepoznali. Očima přejížděli po všech lidech včetně mě a šli pořád dál. Pak se ale vrátili ke mně, protože máma poznala můj kufr podle růžového stahovací pásu.

Veronika před 54 kilogramy a nyní. Není divu, že ji na letišti rodiče nemohli poznat!

Sebekoučink je moje láska. Miluji ho!

S kvantitou jídla mi pomohl program Sebekoučink. Pořád to je můj skvělý pomocník.

Díky němu jsem zjistila, že jsem jedla málo, měla jsem extrémně nízké množství tuků ve stravě. Tuky a sacharidy byly moji nepřátelé, bála jsem se je jíst. Díky zeleným semaforkům mám klid v hlavě. Jím kvalitně a tolik, kolik mé tělo potřebuje. Naštěstí mě pořád baví si jídlo plánovat, chystat, vážit a zapisovat.

Díky Sebekoučinku mám konečně klid v hlavě. Už se nebojím ani tuků, ani sacharidů.

>> Zamilujte si Sebekoučink jako Veronika a buďte při hubnutí úspěšní <<


Zhubnout 53 kg mi trvalo 20 měsíců, těžké chvilky byly a jsou

Miluji sladké. Je pro mě těžké odolávat dortíkům, čokoládě a sladkému pečivu. Jak jsem to vyřešila? Dvakrát týdně chodím do kavárny a dopřeji si něco dobrého. Pak zase zajedu do svého režimu. Bojuji se zařazením zeleniny. Opravdu ji nemám moc ráda.

Přestože jsem zhubla, mám pořád problémem s přijetím svého těla. Moje kůže rozhodně není ve stavu, že bych se veřejně vystavovala. Už jsem podstoupila modelaci prsou, a až to finance dovolí, ráda bych šla na abdominoplastiku nebo belt lipektomii.

Miluji sladké. Nebojím se dát si něco sladkého dvakrát týdně v kavárničce a užiju si to.

Změnilo hubnutí můj pohled na sebe?

 

Neměla jsem se ráda, bylo mi vše jedno. Nechtěla jsem si nikoho připustit k tělu, nechodila mezi lidi. Teď se mám rozhodně více ráda. Myslím si, že moje osobnost se výrazně nezměnila.