Den zdraví, který proběhne v neděli 23.10. v Modřanech, je pořádán pro všechny, kteří se zajímají o zdravý životní styl a pohyb. Vybíráte si kvalitní potraviny a rádi byste ochutnali nové produkty na trhu a něco nového se dozvěděli? Nebo se již dlouho dlouho chystáte změnit dosavadní životní styl, chcete žít zdravě nebo máte chuť začít hubnout, ale zatím jste se neodhodlali nebo nevíte kde začít? Právě pro Vás je tu Den zdraví.

Jelikož je STOB společností, která se dlouhodobě zaměřuje na hubnutí cestou bez diet a striktních omezení, sestavili jsme pro Vás na Dni zdraví program, kde budete moci ochutnat zdravé novinky na trhu a seznámit se s produkty, které Vám usnadní cestu za lepší kondicí. Ve STOBu věříme, že úspěšné redukce váhy lze dlouhodobě dosáhnout pouze trvalou změnou životních návyků. Změna životního stylu začíná a končí v hlavě, proto se učme, jak s ní vycházet a jak ji zvládat. Na dni zdraví si jako každý rok můžete nechat spočítat svůj index zdraví a sledovat, jak jste se ve svém snažení posunuli v uplynulém roce nebo odstartovat novou životní etapu. Na změnu není nikdy pozdě.

Celým dnem Vás bude provázet pestrý program pohybových aktivit a odborného poradenství v různých odvětvích týkajících se zdraví a měření , ochutnávky a výstava nových produktů, které jsme pro Vás vybrali s možností si produkty hned na místě zakoupit, ale také diskuse s odborníky, soutěže a tombola s atraktivními cenami, které Vám hubnutí usnadní.

 

Hýbejte se s námi!

Na Dni zdraví se můžete těšit na lekce cvičení pod vedením lektorek STOBu a nemusíte se bát, že jste u nás ještě necvičili nebo nevíte co jednotlivé názvy znamenají. Cvičení, jako je doubleaerobic, deepWork, řecké tance s Marthou Elefteriadu, Nia, tai-či nebo cvičení s fitbally, budou odstupňovaná od začátečníků až po pokročilé. Budete mít možnost vyzkoušet si třeba i Nordic Walking, neboli chůzi s trekovými holemi, která je naprosto ideální pro všechny věkové kategorie a fyzické kondice, navíc se chodí venku a můžete si tak pročistit hlavu na čerstvém vzduchu.

 


Ve velké tělocvičně bude tento rok nově probíhat speciální program věnovaný dětem z produkce organizace Děti na startu. Nejen děti, ale všechny milovníky tance a hudby z filmů a pohádek, potěší originální hodina Movie Dance. Budete mít možnost zatančit si na písně jako je Mamma Mia, Hříšný tanec, Pomáda, S tebou mě baví svět, Sanitka, Tři Oříšky pro Popelku, nebo Dívka na koštěti. Jednoduché taneční choreografie budou připraveny tak, že je zvládne úplně každý. Spálíte přebytečné kalorie a zároveň si zazpívate a zavzpomínate na hity, které dodnes baví všechny věkové kategorie. A pro ty z vás, kteří si mezi sportovním programem přeci jen nevyberou, máme připravenou jógu smíchu jako formu cvičení pro odbourávání stresu, jelikož zdraví je, jak je známo, z velké části ovlivněno stavem mysli.


Svůj celkový index zdraví si jednoduše vypočítáte na základě různých odborných měření, jako je například měření složení těla nebo měření tlaku. Pokud nebudete s výsledky spokojeni, budete se moci přímo na místě poradit s odborníky STOBu nebo mnoho dalšími. Pokud již váhu řešíte nebo jste s ní spokojeni, můžete využít služeb poraden, jako je měření zraku či glykémie, samovyšetření prsu nebo se zdarma poradit v centru pro závislé na tabáku.
Přes poledne budete mít možnost diskutovat s PhDr. Ivou Málkovou a odborníky na obezitu a výživu, zeptat se na informace o Kurzech zdravého hubnutí STOBu a o možnostech Individuální terapie obezity a samozřejmě Vás seznámíme i s populárním internetovým programem Sebekoučink, který nyní prochází mnohými změnami, aby co nejlépe sloužil právě Vám.

Ochutnáte a dozvíte se novinky ze světa potravin


Celým dnem Vás bude provázet prodejní výstava zahrnující ochutnávky a stánky s potravinami a pomůckami pro podporu zdravého životního stylu. Vybrali jsme pro Vás produkty padesáti různých vystavovatelů, které považujeme za kvalitní a mohou být rozhodně součástí zdravého a pestrého jídelníčku.


Budete mít možnost se na stánku Flora podívat, jak se vyrábí margarín a přesvědčit se, že rostlinný tuk může být kvalitní potravinou, která má ve zdravém jídelníčku své místo. Vybrali jsme pro Vás také vystavovatele Fabioprodukt, nabízející řadu kvalitních olivových, slunečnicových a řepkových olejů na teplou i studenou kuchyni za rozumné ceny. Mimo jiné ochutnáte nové produkty mezi cereáliemi Nestlé, které se snaží stále zlepšovat recepturu tak, aby co nejvíce vyhovovala zásadám zdravého stravování a snižovat množství jednoduchých cukrů ve svých produktech. Cereálie Cheerios Oats, spojující celozrnné cereálie a medové kroužky v jednom sáčku, jsou například ideální mezistupeň pro všechny, kteří chtějí začít snídat zdravě, ale nemohou se hned vzdát sladké chuti. Vyzkoušíte si různé druhy mléčných výrobků, jako jsou lehké řecké jogurty Milko nebo nízkokalorické Cottage sýry Meggle a dozvíte se tipy na zajímavé recepty. V neposlední řadě se můžete těšit na představení revolučního způsobu konzervace zeleniny, které představí Bonduelle a to zeleninu vařenou v páře, která si zachovává naprosto čerstvou chuť a vůni a ochutnáte ovocné tyčinky Dr.Light Fruit, které obsahují více než 85 % ovoce a jsou novinkou na českém trhu a mnoho dalších zajímavých výrobků. Společnost PENAM pro vás připraví ochutnávku nových druhů pečiva, které Vám pomůže při redukci hmotnosti. Jedná se o jedinečnou recepturu Večerního chlebíku, který má díky unikátnímu složení vyšší podíl bílkovin než běžné pečivo.

Přijďte a neodejděte s prázdnou


Těšit se můžete na kvízy, tombolu i soutěže o pěkné ceny a balíčky s dobrotami od našich sponzorů. 

Přijďte na Den zdraví a užijte si neděli plnou zábavy a pohybu společně s námi. Kdy? V neděli 23.10.2016. Kde? V ZŠ Rakovského na Praze 4

Vstupné na Den zdraví: Dobrá nálada! :-)

 

 

 

Všichni, kteří se budou chtít zapojit do sportovního programu si přinesou ručník, sportovní obuv a oděv. Spojení do ZŠ Rakovského je možné tramvají č. 17 do stanice U Libušského potoka nebo autobusy – č. 139 a 150 ze stanice metra „C“ Kačerov, č. 253 ze stanice metra „B“ Smíchovské nádraží – do stanice Tylova čtvrť a odtud pěšky pět minut směrem do sídliště. Další informace o Dni zdraví získáte na www.stob.cz nebo na tel. čísle 776 871 322.