Výživa a aplikace výživových znalostí do praxe


Průměrné hodnocení: 4.68
Hodnotilo: 19 uživatelů
Upřesnění místa:
www.marianeum.cz
Máchova 7
Praha 12000
Zobrazit na mapě

Lektor:
Lenka Vymlátilová
lenka.vymlatilova@seznam.cz
775 617 340

Instruktor: Eva Chocenská

Termín: 24.03.2023 - 26.03.2023

Cena: 4990 Kč

Výživa a aplikace výživových znalostí do praxe již skončil a nelze jej tedy objednat

Školení probíhá v pátek 13–18:30 hod., sobota 9–18:30 hod., neděle 9–16 hod.


Výživa při hubnutí, víme jak na to!

Třídenní školení je zaměřené na základy racionálního stravování, nastavení redukčního a udržovacího jídelníčku. Dozvíte se, s jakými chybami v jídelníčcích klientů se nejčastěji setkáváme a jak je pomáháme napravit. Seznámíme vás s různými mýty a výživovými směry nebo s tím, proč není efektivní předepisovat přesné jídelníčky.

A především vám dáme praktické rady a pomůcky, jak informace z výživy srozumitelně a zábavně předat klientům.


Chcete se stát lektorem STOBu a používat naši metodiku? Pak je třeba absolvovat kompletní třímodulové školení pro lektory STOB. 

>> Informace a přihlášky na školení lektorů STOB najdete zde <<

V čem se naše školení liší od jiných výživových kurzů?

Naší specializací je od roku 1990 zdravé hubnutí bez striktních diet a doplňků, a proto se teoreticky i prakticky budeme celé tři dny věnovat pouze zásadám racionálního stravování, problematice hubnutí a udržení úbytků. Jiné výživové kurzy nejsou tak úzce specializovány na problematiku hubnutí a udržení hmotnosti.

Metodika STOB není založena na dietách, ale na postupné změně životního stylu. Učíme klienty, jak si sestavit jídelníček z běžných potravin a jak u nových návyků dlouhodobě vydržet.

Informace jsou založeny na mnoholetých zkušenostech i vědeckých podkladech, ale předáváme je srozumitelně i pro výživové neodborníky. Kurz je nabitý nejen teorií, ale především praxí tak, aby si i odborníci z oboru odnesly cenné rady do své praxe.

Pilířem metodiky STOBu je práce s psychikou, zúčastnit se můžete také školení Psychologie hubnutí a aplikace znalostí do praxe.


Program školení

Pátek 24. 3. 2023 (13–18:30 hod.)

  • 13–14 Úvod do problematiky léčby obezity
  • 14–15 Typický profil klienta s obezitou, jeho zdravotní problémy a jak je korigovat stravou
  • 15–15:40 přestávka, měření složení těla 
  • 15:40–17 Analýza složení těla a metody zhodnocení výživového stavu
  • 17:20–19 Jaké jsou druhy redukčních diet? Trendy, diety a medicínské postupy (například ketodiety, IF, FODMAPs, detoxikace apod.) 

Sobota 25. 3. 2023 (9–18:30 hod.)

  • 9–11 Principy trávení a vylučování, střevní mikrobiom,...
... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

monika B.
Kurz byl časově náročný. Obsahově neměl chybu!
Jana B.
Děkuji všem za skvěle odvedenou práci, inspiraci, motivaci. Jak zaznělo na školení: Sám toho zvládneš hodně, ale ne tolik, jako s ostatními. Jana Boučková
evakavkova
Stabilně perfektní obsah i organizace kurzu. I když osobní kontakt nic nenahradí, měla jsem pocit, že jej mám.
sarka A.
Dobře koncipované,názorné,odborné.Gratuluji. Šárka
radkadrobna
Tleskám přednášejícím, perfektně připravené prezentace, mělo to šťávu. Díky moc za určitě náročnou přípravu a za předání cenných informací.
Zorro65
Školení bylo online, přesto za mně organizačně velmi dobře zvládnuto. Obsah byl kvalitní a lektoři skvělý. Děkuji.
LadkaKankrlikova2
Děkuji za další povedený kurz. Výborné přednášky, Bylo to hodně o úžasném přístupu lektorů, mnoha odborných novinkách a zajímavých materiálů. Já si zapsala několik zajímavých knižních doporučení, několik témat, která si budu dále dozjišťovávat a mnoho nápadů na zlepšení služby. Uvědomění si tvorby ceny a rozhýbání v reklamních aktivitách. Děkuji, přeji hodně úspěchů v další práci. Laďka Kankrlíková
viktoriehandrychova
Byl to můj první, takto dlouhý online kurz a trochu jsem měla obavy. Ty se však brzy rozplynuly. Program kurzu byl sestaven báječně, jednotliví přednášející vždy zaujaly mou pozornost a bylo velmi milé, se s vámi zase alespoň takto vidět. Zopakovala jsem si spoustu věcí a naučila se pracovat s programem Sebekoučink, který teď budu doporučovat svým klientům. Získala jsem velkou motivací používat mnoho pomůcek, které nám byly představeny v nedělní části. S nimi budou konzultace ještě daleko zajímavější. Mnohokrát děkuji a těším se ať už na osobní setkání nebo druhý modul kurzu libovolnou formou. Viki Handrychová
Milada S.
s touto částí kurzu jsem byla naprosto spokojená a načerpala jsem mnoho užitečných informací.

Nejbližší plánované akce


POSLEDNÍ 1 VOLNÉ MÍSTO!

Zúčastněte se desetitýdenního kurzu zdravého hubnutí odkudkoliv online. Pod vedením koučky a výživové poradkyně Venduly Kosňovské a s podporou skupiny můžete být při hubnutí konečně úspěšní. 


Přihlaste se do jediného kurzu hubnutí naživo, který proběhne toto léto v Praze!

Pohybová část kurzu, chůze s holemi, bude probíhat v pražských Letenských sadech pod vedením zkušené instruktorky Jany Sedláčkové. Teoretické lekce pak proběhnou v krásném sále centra Alivio a účastníky jimi bude provázet nutriční poradkyně Jana Mouchová. 


Svěřte své děti do rukou odborníků a naučte se společně žít zdravěji. 

Kurzy pro děti od 8 do 13 let a jejich rodiče proběhnou naživo (v Praze a Brně) a také online na platformě Zoom. 


4 odbornice, 4 online přednášky, 4 pohybové lekce

Využijte léto k načerpání nové inspirace pro zdravé hubnutí či změnu životního stylu. Jeden seminář s pohybovou lekcí pouze za 290 Kč!