Výživa a aplikace výživových znalostí do praxe


Průměrné hodnocení: 4.68
Hodnotilo: 19 uživatelů
Upřesnění místa:
www.marianeum.cz
Máchova 7
Praha 12000
Zobrazit na mapě

Lektor:
Lenka Vymlátilová
lenka.vymlatilova@seznam.cz
775 617 340

Instruktor: Eva Chocenská

Termín: 24.03.2023 - 26.03.2023

Cena: 4990 Kč

Výživa a aplikace výživových znalostí do praxe již skončil a nelze jej tedy objednat

Školení probíhá v pátek 13–18:30 hod., sobota 9–18:30 hod., neděle 9–16 hod.


Výživa při hubnutí, víme jak na to!

Třídenní školení je zaměřené na základy racionálního stravování, nastavení redukčního a udržovacího jídelníčku. Dozvíte se, s jakými chybami v jídelníčcích klientů se nejčastěji setkáváme a jak je pomáháme napravit. Seznámíme vás s různými mýty a výživovými směry nebo s tím, proč není efektivní předepisovat přesné jídelníčky.

A především vám dáme praktické rady a pomůcky, jak informace z výživy srozumitelně a zábavně předat klientům.


Chcete se stát lektorem STOBu a používat naši metodiku? Pak je třeba absolvovat kompletní třímodulové školení pro lektory STOB. 

>> Informace a přihlášky na školení lektorů STOB najdete zde <<

V čem se naše školení liší od jiných výživových kurzů?

Naší specializací je od roku 1990 zdravé hubnutí bez striktních diet a doplňků, a proto se teoreticky i prakticky budeme celé tři dny věnovat pouze zásadám racionálního stravování, problematice hubnutí a udržení úbytků. Jiné výživové kurzy nejsou tak úzce specializovány na problematiku hubnutí a udržení hmotnosti.

Metodika STOB není založena na dietách, ale na postupné změně životního stylu. Učíme klienty, jak si sestavit jídelníček z běžných potravin a jak u nových návyků dlouhodobě vydržet.

Informace jsou založeny na mnoholetých zkušenostech i vědeckých podkladech, ale předáváme je srozumitelně i pro výživové neodborníky. Kurz je nabitý nejen teorií, ale především praxí tak, aby si i odborníci z oboru odnesly cenné rady do své praxe.

Pilířem metodiky STOBu je práce s psychikou, zúčastnit se můžete také školení Psychologie hubnutí a aplikace znalostí do praxe.


Program školení

Pátek 24. 3. 2023 (13–18:30 hod.)

  • 13–14 Úvod do problematiky léčby obezity
  • 14–15 Typický profil klienta s obezitou, jeho zdravotní problémy a jak je korigovat stravou
  • 15–15:40 přestávka, měření složení těla 
  • 15:40–17 Analýza složení těla a metody zhodnocení výživového stavu
  • 17:20–19 Jaké jsou druhy redukčních diet? Trendy, diety a medicínské postupy (například ketodiety, IF, FODMAPs, detoxikace apod.) 

Sobota 25. 3. 2023 (9–18:30 hod.)

  • 9–11 Principy trávení a vylučování, střevní mikrobiom,...
... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

helenavontorcikova
Super školení plné užitečných informací, výborná podpora od lektorů i týmu STOBu. Velice užitečné materiály a tipy. Moc děkuji a těším se na další setkání.

Super školení, nabité informacemi nejen odbornými, ale i praktickými. Všem velký dík.
janakubickova
Dobrý deň, Pre mňa prínosom, nové podnety a nápady ako vylešiť svoju prácu, dialóg s klientom. Možno dlhšiu prestávku medzi doobedím a poobedím. Stihla som len krátku prechádzku. Inak zmysluplne využité volno.
Božena H.
Velice inspirativní, motivační víkend, nakopnutí dělat něco se svou váhou a pomoct ji změnit u ostatních. Děkuji Božena H.
Veronika K.
Děkuji za seminář, předčil očekávání. Též jsem se bála délky strávených u PC, ale ve finále to mělo i určitou svobodu (nemusela jsem striktně sedět před PC a zároveň nerušila ostatní). Velice jsem ocenila interaktivní formu, vstupy všech lektorů. Lenky i Evy část byly výborné, mají můj obdiv.
janasekaninova
Byla jsem spokojená s lektorkami, organizace byla výborná. Sobotní analýza těla byla pro mne příliš odborná, protože při kurzech se těmito věcmi nezabýváme.
katerinabakhtary
Super. Vše perfektní a na jedničku - kurz, obsah, technické zvládnutí i příjemná společnost, energie a možnost sdílení. A hlavně spousta obohacujících informací. Vzhledem k časové náročnosti cestování do Prahy mi tato forma vyhovuje. Díky Moc. Těším se na další setkání.
Ivana S.
Školení se mi velice líbilo a ještě jednou mockrát děkuji. Hlavně děkuji Lence za její profesionální přístup, neváhala bych její služby sama využít. Program sebekoučink je také super. Děkuji.
Zdeňka P.
Školení super, obsahem perfektní. Vítám i sdílení zkušeností. Jen se přiznám, že bylo i únavné. Já totiž nevydržím dlouho sedět:-)) a koukat do PC. :-)) Moc děkuji Zdeňka Poledniková
Ladislava G.
Děkuji za precizní odbornou úroveň, nevěřila bych, že online prostředí ve mně dokáže vyvolat tolik pozitivních emocí a chuti do práce s klienty

Nejbližší plánované akce


POSLEDNÍ 1 VOLNÉ MÍSTO!

Zúčastněte se desetitýdenního kurzu zdravého hubnutí odkudkoliv online. Pod vedením koučky a výživové poradkyně Venduly Kosňovské a s podporou skupiny můžete být při hubnutí konečně úspěšní. 


Přihlaste se do jediného kurzu hubnutí naživo, který proběhne toto léto v Praze!

Pohybová část kurzu, chůze s holemi, bude probíhat v pražských Letenských sadech pod vedením zkušené instruktorky Jany Sedláčkové. Teoretické lekce pak proběhnou v krásném sále centra Alivio a účastníky jimi bude provázet nutriční poradkyně Jana Mouchová. 


Svěřte své děti do rukou odborníků a naučte se společně žít zdravěji. 

Kurzy pro děti od 8 do 13 let a jejich rodiče proběhnou naživo (v Praze a Brně) a také online na platformě Zoom. 


4 odbornice, 4 online přednášky, 4 pohybové lekce

Využijte léto k načerpání nové inspirace pro zdravé hubnutí či změnu životního stylu. Jeden seminář s pohybovou lekcí pouze za 290 Kč!