Zimní Čchi-kung


Průměrné hodnocení: 4.71
Hodnotilo: 14 uživatelů
Upřesnění místa:
základní škola Plamínkové
Plamínkové
Praha 4 14000

Instruktor: Vlasta Ptáčková

Termín: 14.03.2024 - 21.03.2024

Cena: 280 Kč

Zimní Čchi-kung již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Čtvrtek17:00 - 17:5514.03.2024Každý týden

Čchi kung – o jaké cvičení se jedná?

Čchi (energie) kung (cvičení, kultivace těla) je součástí tradiční čínské medicíny. Čchi Kung je systém technik, které blahodárně působí nejen na naše svaly, šlachy, klouby, ale posiluje i vnitřní orgány. Cvičením uvolňujeme energetické dráhy, energie proudí, jak by měla a přináší zdraví, dlouhověkost a psychickou vyrovnanost. Pomocí cvičení čchi-kungu nejen rozproudíme životní energii, ale přispíváme i ke zmírňování až odstranění bolesti páteře a kloubů.

Cvičení může praktikovat každý, bez omezení věku. Je to pohodové fyzicky nenáročné cvičení, ověřené tradicí 3000 let. Jsou jednoduché sestavy zaměřené na páteř, imunitu, vnitřní orgány atd. Dále jsou sestavy pro jednotlivé měsíce.

Pravidelné cvičení udrží naše tělo aktivní až do pozdního věku.

Celý cyklus cvičení zahrnuje 2 lekce. 

UPOZORNĚNÍ | Přihlášením k lekci účastník potvrzuje, že si je vědom svého zdravotního stavu a bere na vědomí, že se lekce účastní na vlastní odpovědnost a riziko. Cvičení je určené pro osoby bez vážnějších zdravotních komplikací. Případná zdravotní omezení (nemoc, úraz, omezenou pohyblivost, těhotenství apod.) je účastník povinný konzultovat se svým ošetřujícím lékařem a dbát jeho doporučení.

 

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

hpajkrtova@seznam.cz
Po cvičení se vždy cítím skvěle a nabitá energií Hanka P.
Anežka H.
Velice příjemná a milá paní lektorka Vlasta. Cviční bylo fajn i díky ní. Po prázdninách bych chtěla určitě pokračovat. Anežka H.
Věra Hloušková
Vlasta je moc fajn, je klidná, krásně všechno vysvětlí a z cvičení člověk odchází v pohodě. Škoda, že jsem z půlročního cvičení kvůli kovidu a viróze moc necvičila. Je skvělé, že STOB zařadil Čchi Kung. Věra Hloušková
Marcela H.
Cvičení je zajímavé, zábavné sestavy, krásně se vždy protáhnu a odcházím po něm dobře naladěna, starosti zůstanou někde v dáli... Doufám, že bude pokračovat i po prázdninách. Marcela H.
Alena Fojtíková
Chtěla bych se podělit o své nadšení pro cvičení čchi-kung, kam chodím od loňského roku kdy bylo zařazeno do "repertoáru" STOBu. Člověk se celkově krásně protáhne a navíc odchází přímo nabitý energií. Je zřejmé, že paní cvičitelka čchi-kung dokonale ovládá, každý měsíc zařadí také sestavu zaměřenou na určitý orgán, pohovoří o ní a vždy také ukáže kudy probíhá příslušná energetická dráha. Nedovedla jsem si ze začátku představit hodinu cvičení jen ve stoje, ale uběhne to neskutečné rychle a přitom i zábavně. Už se moc těším na další hodiny s tak prima paní cvičitelkou jakou je Vlasta Ptáčková. Alena F.
Martina L.
Paní Vlasta je moc milá, energická a cvičení je fajn, jen s čchi-kungem to nemá mnoho společného. Jede se rychlým tempem a bez jakéhokoliv opravování pozic/dýchání/nečeká se na to, než-li někdo dokončí v jiném tempu, takže myslím, že spousta užitečného se vytratí (i po fyzické i po psychické stránce). Občas sem si připadala jako motorová myš, co musí rychle stihnout nějaký cvik jakýmkoliv způsobem bež možnosti prodýchání/naladění, což pokládám za jádro čchi-kungu. Já jsmem cyklus nedochodila, ale věřím, že své zájemce si najde, zejména kvůli energetické paní Vlastě, která by se mi spíše hodila na jiný typ cvičení....
Eva P.
Cvičení mě bavilo, krásně se u něj člověk protáhne a zároveň nabije energií. Opravdu to funguje. Budu chodit i další semestr
panikova@seznam.cz
Alena V.
Zajímavé cvičení. Souhlasím s Kateřinou.
Marta D.
Čchi-kung je vždy skvělým cvičením. Jinak souhlasím s Kateřinou S. To, co říká, je právě u čchi-kungu to nejdůležitější.

Nejbližší plánované akce


Přihlaste se do kurzu zdravého hubnutí v Praze a zhubněte zdravě a natrvalo s podporou odborníka.


Jediný letní online kurz! Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv! Za pomoci osvědčené metodiky.