Podzimní Čchi-kung


Průměrné hodnocení: 4.64
Hodnotilo: 11 uživatelů
Upřesnění místa:
základní škola Plamínkové
Plamínkové
Praha 4 14000

Instruktor: Vlasta Ptáčková

Termín: 14.12.2023

Cena: 140 Kč

Podzimní Čchi-kung již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Čtvrtek17:00 - 17:5514.12.2023Každý týden

Čchi kung – o jaké cvičení se jedná?

Čchi (energie) kung (cvičení, kultivace těla) je součástí tradiční čínské medicíny. Čchi Kung je systém technik, které blahodárně působí nejen na naše svaly, šlachy, klouby, ale posiluje i vnitřní orgány. Cvičením uvolňujeme energetické dráhy, energie proudí, jak by měla a přináší zdraví, dlouhověkost a psychickou vyrovnanost. Pomocí cvičení čchi-kungu nejen rozproudíme životní energii, ale přispíváme i ke zmírňování až odstranění bolesti páteře a kloubů.

Cvičení může praktikovat každý, bez omezení věku. Je to pohodové fyzicky nenáročné cvičení, ověřené tradicí 3000 let. Jsou jednoduché sestavy zaměřené na páteř, imunitu, vnitřní orgány atd. Dále jsou sestavy pro jednotlivé měsíce.

Pravidelné cvičení udrží naše tělo aktivní až do pozdního věku.


Celý cyklus cvičení zahrnuje 1 lekci. Necvičí se 26.10. z důvodu školních prázdnin.


UPOZORNĚNÍ | Přihlášením k lekci účastník potvrzuje, že si je vědom svého zdravotního stavu a bere na vědomí, že se lekce účastní na vlastní odpovědnost a riziko. Cvičení je určené pro osoby bez vážnějších zdravotních komplikací. Případná zdravotní omezení (nemoc, úraz, omezenou pohyblivost, těhotenství apod.) je účastník povinný konzultovat se svým ošetřujícím lékařem a dbát jeho doporučení.

 

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Kateřina R.
Zařazení tohoto typu cvičení do programu bylo skvělé. Mohli se zapojit i méně zdatní. Letorka milá, chtěla nám toho co nejvíce představit a byla nervózní, že to nestihne. Za mě bych se držela toho, že méně je více... Méně cviků, pomalejší tempo, aby se neztratilo to podstatné, soustředění se na daný pohyb, na své tèlo, na to, co chci cvikem dsáhnout, rozproudit atd. Možná i více zdůraznit, že i když jsou cviky jednoduché, jejich účinnost je především v každodenním opakování a koncentraci. A vybavit třeba cvičící jedním cvičením na orgán pro toto roční obd a na slezinu, plexus solaris (důležitá pro ty, co řesí hubnutí)

Nejbližší plánované akce


Připojte se na pravidelné lekce, vyzkoušíte si různé druhy cvičení a cvičit můžete úplně odkudkoliv.


Připravili jsme pro vás letní webináře. Přihlásit se můžete zde.


Hubněte ONLINE, ve skupině, a přesto z pohodlí domova! Za pomoci osvědčené metodiky.


Trápíte se dokola s hubnutím a přibíráním? Zkuste to tentokrát jinak. Přihlaste se do kurzu v Praze!