Jarní Zdravotní cvičení SM systém, bolesti zad


Průměrné hodnocení: 4.97
Hodnotilo: 30 uživatelů
Upřesnění místa:
ZŠ Sázavská
Sázavská 5
Praha 2 12000
Zobrazit na mapě

Instruktor: Boháčová Ludmila

Termín: 08.06.2023 - 15.06.2023

Cena: 280 Kč

Jarní Zdravotní cvičení SM systém, bolesti zad již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Čtvrtek17:00 - 17:5508.06.2023Každý týden

Cena zahrnuje 2 lekce. 

Cílem zdravotního cvičení není dosahování výkonu, ale zdravotní efekt a dobrý pocit z lepší kondice a ze sebe sama. Pomocí jednoduchých pomalých cviků uvolňujeme, protahujeme a posilujeme zkrácené a ochablé svaly, zbavujeme se malých bolestí na páteři a končetinách, zbavujeme se únavy.

Cvičení je zaměřeno na regeneraci páteře, zvláště meziobratlové ploténky. Při cvičení dochází k posílení potřebných svalů. Jednotlivé svaly se musí uspořádat do svalových systémů. Při cvičení se naučíte aktivovat tyto svaly a řídit centrální nervový systém.

Zdravotní cvičení je tedy výborný způsob, jak zůstat v kondici a nespoléhat se na léky. Toto cvičení využívá cviky pro posílení a udržení svalů v rovnováze a zároveň předchází svalové dysbalanci. Při cvičení se budou využívat prvky shiatzu, jógy, pilates, SM systému. Budou využívány různé pomůcky - overbally, balanční disky, dlouhá elastická lana na SMsystém, gumové pásy a expandery a také ruce, kterými se naučíte, jak si ulevit od akutní bolesti a jak tím předcházet bolestem chronickým. Jedním z cílů bude se také naučit jednoduchá cvičení, která budete moci cvičit i mimo naše společné lekce a udržovat či zlepšovat tak stav svého pohybového aparátu. To má nemalý vliv na psychiku a tím i na naši náladu a chuť do aktivního života. 

Co je SM systém? S – stabilizace M– mobilizace Je to originální metoda MUDr. Smíška, jak léčit poruchy páteře, ale hlavně, jak jim předcházet.

SMS je cvičení:

*posilovací – posiluje svaly oslabené

*protahovací – protahuje svaly napjaté a zkrácené

*mobilizační – obnovuje kloubní pohyblivost

*stabilizační – dává tělu potřebnou pevnost, zajišťuje stabilitu v době klidu a hlavně v době pohybu (dynamická stabilizace)

*koordinační – koordinuje vzájemné postavení pohybových segmentů

*optimalizuje řízení pohybu – procvičuje pohybové stereotypy jako je chůze, běh, práce, sport

Cvičí se s dlouhým elastickým lanem (budete mít k dispozici v tělocvičně), které umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé postupně rostoucí síle, která aktivuje svalové spirály. Cvičení umožňuje posilovat a protahovat zároveň. Ke cvičení používáme také dřevěných tyčí, s jejichž pomocí důkladně rozhýbeme tělo, uvolníme oblast lopatek, hrudní a bederní části páteře.

Využití – indikace: výhřez ploténky, skolioza, bolesti ve všech částech páteře, prevence a léčba poruch velkých kloubů, kompenzace sedavého zaměstnání, kompenzace jednostranného zatížení, pro odstranění stresu, pro dobrou náladu, pro radost z pohybu. S sebou si vezměte: pohodlné oblečení a pití.

 

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Markéta P.
jana.vejvodova@consultatio.cz
Paní Jackson by měla být nominována na cvičitelku roku. Cvičení je bezvadný. Budu zase chodit. Cvičení bylo i v létě a bylo špičkový.
Jana V.
Cvičení je vynikající hlavně díky paní Jackson. Doporučuji!
jana.vejvodova@consultatio.cz
Díky paní Jackson vynikající! Už mám zaplaceno na další kurz. Škoda, že od června do září se necvičí. To mi bude chybět!
Hana T.
Hodnotím všemi hvězdičkami,cvičení je pestré a velmi kvalitní, zřetelná je vysoká kvalifikace cvičitelky.Hlásím se na další běh.. Hana Tůmová
Anut@seznam.Cz
Moc se mi líbila klidná a vlídná atmosféra při cvičení. Cvičení bylo výživné, lektorka úžasná, a nyní si mnohem více uvědomují, jak pracovat při cvičení s dýcháním, těžištěm i rovnováhou. Určitě se hlásím znovu.
Naděžda J.
Dáša je kvalitní cvičitelka s individuálním přístupem a vysvětlením jednotlivých prvků cvičení. Za důležité považuji, že u každého cviku klade důraz na správné dýchání. Cvičení lze zvládnout i v seniorském věku, kdy to naše záda obzvlášť potřebují.
Hana T.
Cvičení hodnotím velmi kladně,přihlásila jsem se i na jarní běh.Velmi důležitý je individuální přístup cvičitelky k jednotlivým účastníkům a dále se mně moc líbilo,že zařazuje různé prvky takže program je velmi pestrý.Hana T.
Alena K.
Moje ocenění spočívá již v tom, že jsem si objednala účast ve třetím běhu. Cvičení mi pomohlo v držení těla a rozhýbalo zatuhlé rameno. Oceňuji též individuální přístup a systematičnost.
Jana V.
Díky paní Jackson špičkový cvičení, 5 hvězdiček nestačí!

Nejbližší plánované akce


Nezůstávejte sami při hubnutí a udržování váhy a přihlaste se do pokračovacího kurzu pod vedením dvou skvělých odbornic.


Chcete si osvojit osvědčenou metodiku rozumného hubnutí (psychologie hubnutí, výživa, pohyb) a stát se lektorem STOBu? Nabízíme tři víkendy s praktickým programem.


Zajímá vás téma dětské obezity? Přihlaste se na konferenci Společnosti pro výživu, kde vystoupí celá řada odborníků.