Konference "Žít a hubnout pro zdraví"


Průměrné hodnocení: 4.6
Hodnotilo: 189 uživatelů
Upřesnění místa:
Nová radnice Prahy 12
Generála Šišky 2375/6
Praha 4 - Modřany 143 00
Zobrazit na mapě

Termín: 05.03.2022

Cena: 150 Kč

Konference "Žít a hubnout pro zdraví" již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Sobota09:00 - 17:0005.03.2022

♡ Vzhledem k aktuální situaci jsme se rozhodli, že veškerý výtěžek ze vstupného na tuto konferenci (platí i při zakoupení online přenosu) darujeme na sbírku Člověka v tísni "SOS Ukrajina". Zakupte si vstupenku za 150 Kč a přispějte na to, co je aktuálně nejvíce potřeba - humanitární pomoc lidem v zasažených oblastech Ukrajiny. 


Konference s odborníky ku příležitosti Světového dne obezity

Odborníci STOBu se každoročně připojují ke Světovému dni obezity a pořádají aktivity, jež mají pomoci veřejnosti zorientovat se v otázkách výživy, pohybu a psychiky. Jednou z těchto aktivit je konference "Žít a hubnout pro zdraví" zaměřená na téma obezity, prevence civilizačních onemocnění, správné výživy, pohybu i psychologického aspektu zdravého životního stylu. 

Konference bude součástí březnového Dne zdraví se STOBem a proběhne v konferenčním sále nové radnice Prahy 12 (u stanice tramvaje 17 "Čechova čtvrť").


>> Konference se lze zúčastnit i online. Možnost přihlášení k online přenosu zde <<


Důvody, proč se člověk pouští do hubnutí, jsou různé. Často to bývá vzhled, ale třeba i tlak okolí. Naše zkušenosti však říkají, že ten hlavní důvod by měl být vždy stejný... ZDRAVÍ.

Za pomoci konference a dalších aktivit, které pořádáme v týdnu od 27. 2. do 6. 3. 2022 chceme veřejnosti ukázat, že hubnout je potřeba rozumně, zdravě a s laskavým nadhledem. Zkrátka tak, aby bylo hubnutí radostí a ne starostí. 

Jednotlivá témata konference proto spojuje pozitivní pohled na danou problematiku


Přednášky jsou určené široké veřejnosti, ale mohou být zajímavé i pro nutriční terapeuty, cvičitele a další odborníky, kteří se zabývají zdravým životním stylem.

Program bude přenášen i online, symbolický poplatek je 150 Kč. Při účasti naživo zahrnuje i občerstvení a oběd z nutričně výhodných chutných potravin a dárkovou tašku s materiály a vzorky potravin.

Kapacita akce je 100 osob.


Program konference

Program bude co nevidět doplněn o krátké anotace jednotlivých přednášek.

9.00 - 9.30 Registrace účastníků

9.30 - 9.50 Úvodní slovo, možnosti prevence

   PhDr. Iva Málková, zastupitel Prahy 12 Jiří Brůžek a MUDr. Alena Šteflová, Ph.D., MPH – zástupce Ministerstva zdravotnictví


9.50 - 10.35 Výživa jako jeden z nejdůležitějších faktorů dobrého zdraví

  Mgr. Aneta Sadílková

Strava je důležitou součástí prevence vzniku mnoha onemocnění a stejně tak lze pomocí ní průběh mnoha onemocnění zpomalit nebo i zvrátit. Jak konkrétně a jednoduše si sestavíte jídelníček?


10:40 - 11.00 Vážíte se správně aneb Jak rozumět parametrům, které moderní váhy měří? 

  Mgr. Marina Heniková

Bioimpedanční měření (BIA) je běžně používanou, rychlou, levnou, neinvazivní a velmi dostupnou metodou, díky které lze snadno analyzovat složení těla. Kromě množství svalové či 
tukové hmoty lze zjistit mnoho dalších zajímavých parametrů. Vysvětlíme si, jak BIA funguje a jaké jsou její limity a co vše můžeme z výsledků měření vyčíst. 


11:00 - 11.20 Přestávka


11.20 - 11.40 Jak si udržovat optimální hladinu cukru v krvi a vyhnout se cukrovce

  Bc. Nikola Káchová, odbornice z Diavize

Pravidelná a vyvážená strava pomáhá předcházet kolísání hladiny cukru v krvi. Jaké potraviny volit a na co si dát pozor, aby nedocházelo k velkému kolísání krevního cukru? Nejen vyvážená strava, ale i pohybová aktivita patří do prevence proti rozvoji cukrovky. 


11.45 - 12.05 Chraňte správně své kosti před řídnutím 

MUDr. Jiří Běhounek

Přednáška nabídne stručné seznámení s problematikou osteoporózy a s důvody jejího rozvoje. Řekneme si, proč je důležité nepodcenit tuto chorobu, ujasníme si význam vitaminu D v terapii onemocnění a význam přístupu úpravy životního stylu. Odpovíme si na otázku, co je možné ovlivnit vlastními silami a kdy je vhodné vyhledat odbornou pomoc.

12.10 - 12.45 Lymfatický systém a obezita

MUDr. René Vlasák, Mgr. Soňa Vlasáková Brskovská, CPM Lymfocentrum

Porucha toku lymfy tzv. lymfatické drenáže, má kromě jiného i výrazný podíl na poruše metabolizmu tukové tkáně. Je to jeden z dominantních faktorů rozvoje tzv. ženské, neboli gynoidní obezity a lipedému. Pro jejich úspěšnou prevenci a léčbu je nezbytný komplexní přístup, včetně aktivace toku lymfy. Problematice poruch lymfatické drenáže se věnuje multidisciplinární medicínský obor lymfologie a jeho hlavní léčebnou metodou je Komplexní dekongestivní terapie. 


12.45– 13.45 Oběd (zajišťuje Zdravé stravování)


13.45 - 14.20 Existují léky na hubnutí, které opravdu pomáhají?

  MUDr. Petra Šrámková, MUDr. Petra Polívková 

Obezita jako závažné často celoživotní onemocnění vyžaduje aktivní přístup k léčbě. Léčbou se rozumí nutná úprava životního stylu s vhodnou pravidelnou fyzickou aktivitou včetně případné chirurgické bariatrické podpory a farmakoterapie. Během přednášky si představíme aktuální možnosti moderní farmakologické léčby. Léčba může být dlouhodobá a nabízí dobrý pokles hmotnosti  okolo 10%, bez zásadních nežádoucích účinků, s pozitivním efektem na složky metabolického syndromu. Úspěch léčby však závisí i na motivaci pacienta a jeho vědomí potřeby prakticky celoživotní  změny životního stylu.

MUDr. Petra Polívková: "Léčbě nadváhy a obezity jsem se rozhodla věnovat proto, abych jako praktický lékař nabídla svým klientům komplexní péči a pomoc. A to včetně doporučení vhodné úpravy jídelníčku a pohybových aktivit. Těším se, až s vámi posdílím úspěchy, kterých se mým klientům podařilo dosáhnout a jak jim snížení hmotnosti změnilo a zlepšilo život nejen z pohledu zdravotního, ale take pocitového a estetického."


14.25 - 14.45 Fakta a mýty o krevním tlaku a cholesterolu (a jak je mít celoživotně pod kontrolou) 

  MUDr. Miloš Dobiáš

V současné době se dožíváme vyššího věku než generace před námi a chceme si času navíc užít v dobré fyzické i duševní kondici. K tomu je zapotřebí udržet si srdce a naše cévy v co nejlepším stavu. Mezi hlavní rizikové faktory srdečně cévních onemocnění patří zvýšený cholesterol a krevní tlak, které dlouhé období často zcela asymptomaticky zatěžují naše cévy a zvyšují riziko infarktu myokardu či mozkové příhody, které mohou přijít nečekaně a dříve, než většina očekává. V rámci přednášky se podíváme na racionální přístup k prevenci a na fakta a mýty v moderní léčbě obou rizikových faktorů.


14. 50 - 15.10 Jak se motivovat k trvalé změně jídelníčku z pohledu psychologa 

  Mgr. Tereza Beníčková

Hubnutí by se dalo považovat za proces postupné změny návyků (mnohdy letitých) a za proces, do kterého významným způsobem vstupují i naše emoce, myšlenky a rozhodně i motivace. Pro mnohé z těch, kdo hubnutí pouští, může být proto přínosná podpora odborníka z řad psychologů či psychoterapeutů. Během přednášky se podíváme na to, jaké možnosti pro posílení a udržení motivace nabízí psychoterapeutický směr KBT a obecně psychologie hubnutí. 


15.10 - 15.25 Přestávka


15.25 - 15.45 Obyčejnou chůzí ke zdravému srdci 

  MUDr. Miloš Dobiáš

Současná medicína nabízí velké spektrum moderních léčebných postupů ( léky, chirurgické zákroky ), jak se snažit udržet život ve zdraví. Existuje však velmi jednoduchá léčebná procedura a tou je chůze, ještě před 100 lety běžná součást našeho každodenního života. S rozvojem dopravy a při současně hektickém stylu života je však třeba opět najít cestu k velmi efektivní a pro každého zvládnutelné formě pohybu. Pravidelná chůze již v tolerovaném tempu má řadu blahodárných účinků na organismus (např. snižuje riziko onemocnění srdce, posiluje imunitní systém a zlepšuje náladu) a oproti jiným léčebným postupům nemá lékové interakce a je vhodná prakticky pro každého, záleží jen na chuti a motivaci. Tématem přednášky bude současný pohled nad benefity chůze a konverzačních procházek.


15.50 - 16.10 Rizika dlouhého sezení bez přerušení a co dělat, aby se vás netýkaly 

   Mgr. Hanka Hejlová a PhDr. Olga Běhounková

K dlouhodobému sezení nejsme evolučně přizpůsobeni, při dlouhodobém nepřerušovaném sezení dochází v těle k mnoha změnám (k horšímu). Kompenzace pohybem pouze post, po celém dni stráveném na židli před monitorem počítače, nás nezachrání. Během přednášky si řekneme, ale především prakticky ukážeme, jak sezení prokládat jednoduchými pohybovými aktivitami, které zvládne každý, a přesto budou mít výrazný efekt na kvalitu našeho (nejen sedavého) života. 


16.15 - 16.35 Laskavé hubnutí

  Mgr. Petra Mocová

V procesu hubnutí jsou na sebe lidé nezřídka velmi přísní. Přitom téma vnitřní kritiky versus laskavosti hraje při hubnutí důležitou roli. Neboť téma výživy je vlastně symbolem sycení se obecně, včetně sycení ostatních potřeb, například těch emočních, sociálních nebo spirituálních. Kontakt s vlastními pocity a potřebami je základ péče o sebe. Tato přednáška nastíní důležitost laskavosti - nejen - pro úspěšný proces hubnutí.


16.35 - 16.45 DiskuseTěšíme se s vámi naviděnou!

Tým STOBu


Organizátory akce jsou spolek Hravě žij zdravě a společnost STOB (Stop Obezitě). 

 

             

                              


Generálním partnerem akce je:

 

 

Hlavními partnery akce jsou:

    

 

Mediálními partnery akce jsou:

 

       

 

 

 

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Tereza J.
Pavla H.
Kristýna V.
Marta Z.
Barbara M.
Pavla H.
Jan H.
Eliška Petrušková P.
Stanislava N.

Nejbližší plánované akce


Připojte se na pravidelné lekce, vyzkoušíte si různé druhy cvičení a cvičit můžete úplně odkudkoliv.


Připravili jsme pro vás letní webináře. Přihlásit se můžete zde.


Hubněte ONLINE, ve skupině, a přesto z pohodlí domova! Za pomoci osvědčené metodiky.


Trápíte se dokola s hubnutím a přibíráním? Zkuste to tentokrát jinak. Přihlaste se do kurzu v Praze!