Výživa a aplikace výživových znalostí do praxe


Průměrné hodnocení: 4.68
Hodnotilo: 19 uživatelů
Upřesnění místa:
www.marianeum.cz
Máchova 7
Praha 12000
Zobrazit na mapě

Lektor:
Lenka Vymlátilová
lenka.vymlatilova@seznam.cz
775 617 340

Instruktor: Eva Chocenská

Termín: 18.03.2022 - 20.03.2022

Cena: 4990 Kč

Výživa a aplikace výživových znalostí do praxe již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Pátek13:00 - 19:0018.03.2022

Školení probíhá v pátek (13–19 hod.), v sobotu (9–19 hod.) a v neděli (9–16 hod.). 


Výživa při hubnutí, víme jak na to!

Třídenní školení je zaměřené na základy racionálního stravování, nastavení redukčního a udržovacího jídelníčku. Dozvíte se, s jakými chybami v jídelníčcích klientů se nejčastěji setkáváme a jak je pomáháme napravit. Seznámíme vás s různými mýty a výživovými směry nebo s tím, proč není efektivní předepisovat přesné jídelníčky.

A především vám dáme praktické rady a pomůcky, jak informace z výživy srozumitelně a zábavně předat klientům.


Chcete se stát lektorem STOBu a používat naši metodiku? Pak je třeba absolvovat kompletní třímodulové školení pro lektory STOB. 

>> Informace a přihlášky na školení lektorů STOB najdete zde <<

V čem se naše školení liší od jiných výživových kurzů?

Naší specializací je od roku 1990 zdravé hubnutí bez striktních diet a doplňků, a proto se teoreticky i prakticky budeme celé tři dny věnovat pouze zásadám racionálního stravování, problematice hubnutí a udržení úbytků. Jiné výživové kurzy nejsou tak úzce specializovány na problematiku hubnutí a udržení hmotnosti.

Metodika STOB není založena na dietách, ale na postupné změně životního stylu. Učíme klienty, jak si sestavit jídelníček z běžných potravin a jak u nových návyků dlouhodobě vydržet.

Informace jsou založeny na mnoholetých zkušenostech i vědeckých podkladech, ale předáváme je srozumitelně i pro výživové neodborníky. Kurz je nabitý nejen teorií, ale především praxí tak, aby si i odborníci z oboru odnesly cenné rady do své praxe.

Pilířem metodiky STOBu je práce s psychikou, zúčastnit se můžete také školení Psychologie hubnutí a aplikace znalostí do praxe.


Program školení

Pátek 18. 3. 2022 (13–19 h)

 • 13–14 h Úvod do problematiky léčby obezity
 • 14–15 h Typický profil klienta s obezitou, jeho zdravotní problémy a jak je korigovat stravou
 • 15–15:40 h svačina, pauza, měření složení těla 
 • 15:40–17 h Analýza složení těla a metody zhodnocení výživového stavu
 • 17:20–19 h Jaké jsou druhy redukčních diet? Trendy, diety a medicínské postupy (například ketodiety, IF, FODMAPs, detoxikace apod.) 

Sobota 19. 3. 2022 (9–19 h)

 • 9–11 h Principy trávení a vylučování, střevní mikrobiom, metabolismus
 • 11:30–13:15 h Makroživiny (bílkoviny, tuky, sacharidy) a mikroživiny (vitamíny, minerální látky, fytonutrienty)
 • 13:15–14 h oběd  
 • 14–15 h cvičení v parku
 • 15:15–16:05 h Pohybová aktivita pro osoby s kily navíc
 • 16:30–17:30 h Pitný režim, Potravinové skupiny a jejich význam ve výživě
 • 17:30–18 h Čtení potravinových obalů
 • 18:30–19 h Kulinární úpravy vhodné při hubnutí

Neděle 20. 3. 2022 (9–16 h)

 • 9–10 h Jak nastavit příjem energie a trojpoměr živin v redukčním jídelníčku
 • 10–12 h Plánování a vyhodnocování jídelníčku pomocí nutričního programu Sebekoučink
 • 12–13 h Jaké jsou nejtypičtější chyby v jídelníčcích a jak je pomoci klientům řešit?
 • 13–14 h oběd, pauza 
 • 14–16 h Praktický nácvik hodnocení jídelníčku a předání zpětné vazby klientovi, stabilizace hmotnosti

Občerstvení bude zajištěno.


V ceně školení jsou zahrnuty i praktické materiály – brožurky, Kniha Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí, přístup do programu Sebekoučink na 3 měsíce, záznamové archy a další praktické pomůcky pro práci s klienty.


Kdo vás školením provede?

Ing. Lenka Vymlátilová

 

Lenka vystudovala obor Chemie a technologie potravin na VUT v Brně. Absolvovala řadu výživových i psychologických kurzů.

Pracovala v soukromé analytické laboratoři, kde zkoumala toxické látky ve vodách a v potravinách a na Mendelově univerzitě v Brně, kde pracovala v laboratoři a podílela se na výuce předmětů Toxikologie potravin, Mikrobiologie potravin a Funkční potraviny. Od roku

2009 je lektorkou kurzů zdravého hubnutí a od roku 2018 pracuje pro společnost STOB, má výživovou poradnu v Brně a organizuje kurzy nordic walking.

Lenka vám předá především své bohaté, praktické zkušenosti a dozvíte se, jak učit výživu zábavně a srozumitelně.

 

Mgr. Eva Chocenská

 

Eva je nutriční terapeutka s dvacetiletou praxí a známá tím, že kromě složení stravy klade důraz na příjemné prožívání života.

Eva pracuje v Thomayerově nemocnici na pozici nutriční terapeut se zaměřením na poruchy příjmu potravy, výživu při epilepsii, redukci hmotnosti a další metabolická a interní onemocnění. Absolvovala i řadu psychologických kurzů. Od roku 2019 vede kurzy zdravého hubnutí se STOBem v Praze.

Je spoluautorkou čtyř publikací: Nutriční terapie (2011), Průvodce pacienta onkologickou léčbou (2012), Ketogenní dieta (2013) a Výživa pacientů s lymfomem (2015).

 

Ing. Hana Pávková Málková

Hanka je dcerou zakladatelky STOBu Ivy Málkové a se STOBem v podstatě vyrostla.

Vystudovala obor Kvalita a bezpečnost potravin na VŠCHT v Praze a absolvovala řadu výživových a psychologických kurzů.

Je spoluautorkou několika knih o výživě a zdravém hubnutí a pravidelně publikuje a vyjadřuje se k výživovému dění nejen na stránkách STOBu, ale i v médiích a dalších webových stránkách. Je spolutvůrkyní programu Sebekoučink a autorkou spousty receptů na STOBklubu. Od roku 2014 se věnuje i individuálnímu poradenství.


  >> Chci se na školení přihlásit <<


Pro koho je školení vhodné?

Pro všechny, kdo se zajímají o problematiku hubnutí a udržení si hmotnosti. Našich školení se nejčastěji účastní zájemci z řad lékařů, psychologů, nutričních terapeutů, poradců, cvičitelů a dalších odborníků majících vztah k této problematice.

Školení je určeno také pro naše budoucí kolegy. Máte-li chuť rozšířit tým odborníků společnosti STOB a používat naši osvědčenou metodiku, je třeba absolvovat tři třídenní školení – v psychologii, ve výživě a v metodice STOBu.

>> Kompletní informace a přihlášky na školení lektorů STOB najdete zde <<

Upozornění: Absolvováním pouze výživového školení se nestáváte automaticky lektorem společnosti STOB a nemůžete se tak prezentovat, tzn. používat logo nebo tvrzení, že jste vyškolení v metodice STOB. Naši lektoři musí absolvovat všechny tři vzdělávací bloky – v psychologii, výživě a v předání samotné metodiky.


Zvažovali jste někdy rozšířit si svoje znalosti a dovednosti právě v terapii obezity?

Neváhejte se přihlásit a něco nového se dozvědět.

Těšíme se na vás.

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

helenavontorcikova
Super školení plné užitečných informací, výborná podpora od lektorů i týmu STOBu. Velice užitečné materiály a tipy. Moc děkuji a těším se na další setkání.

Super školení, nabité informacemi nejen odbornými, ale i praktickými. Všem velký dík.
janakubickova
Dobrý deň, Pre mňa prínosom, nové podnety a nápady ako vylešiť svoju prácu, dialóg s klientom. Možno dlhšiu prestávku medzi doobedím a poobedím. Stihla som len krátku prechádzku. Inak zmysluplne využité volno.
Božena H.
Velice inspirativní, motivační víkend, nakopnutí dělat něco se svou váhou a pomoct ji změnit u ostatních. Děkuji Božena H.
Veronika K.
Děkuji za seminář, předčil očekávání. Též jsem se bála délky strávených u PC, ale ve finále to mělo i určitou svobodu (nemusela jsem striktně sedět před PC a zároveň nerušila ostatní). Velice jsem ocenila interaktivní formu, vstupy všech lektorů. Lenky i Evy část byly výborné, mají můj obdiv.
janasekaninova
Byla jsem spokojená s lektorkami, organizace byla výborná. Sobotní analýza těla byla pro mne příliš odborná, protože při kurzech se těmito věcmi nezabýváme.
katerinabakhtary
Super. Vše perfektní a na jedničku - kurz, obsah, technické zvládnutí i příjemná společnost, energie a možnost sdílení. A hlavně spousta obohacujících informací. Vzhledem k časové náročnosti cestování do Prahy mi tato forma vyhovuje. Díky Moc. Těším se na další setkání.
Ivana S.
Školení se mi velice líbilo a ještě jednou mockrát děkuji. Hlavně děkuji Lence za její profesionální přístup, neváhala bych její služby sama využít. Program sebekoučink je také super. Děkuji.
Zdeňka P.
Školení super, obsahem perfektní. Vítám i sdílení zkušeností. Jen se přiznám, že bylo i únavné. Já totiž nevydržím dlouho sedět:-)) a koukat do PC. :-)) Moc děkuji Zdeňka Poledniková
Ladislava G.
Děkuji za precizní odbornou úroveň, nevěřila bych, že online prostředí ve mně dokáže vyvolat tolik pozitivních emocí a chuti do práce s klienty

Nejbližší plánované akce


Nezůstávejte sami při hubnutí a udržování váhy a přihlaste se do pokračovacího kurzu pod vedením dvou skvělých odbornic.


Chcete si osvojit osvědčenou metodiku rozumného hubnutí (psychologie hubnutí, výživa, pohyb) a stát se lektorem STOBu? Nabízíme tři víkendy s praktickým programem.


Zajímá vás téma dětské obezity? Přihlaste se na konferenci Společnosti pro výživu, kde vystoupí celá řada odborníků.