Psychologie hubnutí a aplikace znalostí do praxe


Průměrné hodnocení: 4.75
Hodnotili: 4 uživatelé
Upřesnění místa:
www.marianeum.cz
Máchova 7
Praha 2 120 00
Zobrazit na mapě

Lektor:
Iva Málková

Instruktor: Petra Mocová

Termín: 25.02.2022 - 27.02.2022

Cena: 4990 Kč

Psychologie hubnutí a aplikace znalostí do praxe již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Pátek13:00 - 18:0025.02.2022

Školení probíhá v pátek (13–18.00 hod.), v sobotu (9–18.30 hod.) a v neděli (9–13 hod.). 


Poznejte tajemství psychologie hubnutí 

Třídenní školení je zaměřené na hubnutí pohledem psychologa. Na školení probereme teoretické základy směru kognitivně behaviorální terapie (KBT) a její aplikace při hubnutí. KBT patří k nejefektivnější terapii, zejména s ohledem na udržení změny životního stylu, a tedy i váhových úbytků. Důraz klademe na sdílení našich třicetiletých zkušeností z praxe a na nácvik technik, které můžete ihned aplikovat v praxi i ve svém osobním životě.


Chcete se stát lektorem STOBu a používat naši metodiku? Pak je třeba absolvovat kompletní třímodulové školení pro lektory STOB. 

>> Informace a přihlášky na školení lektorů STOB najdete zde <<

Co se na školení naučíte?

  • Základy kognitivně behaviorální terapie obecně a ve vztahu k terapii obezity
  • Techniky mindfulness (tzv. třetí vlna KBT)
  • Jak prakticky pracovat s psychologickými tématy – kolo změny, vnější a vnitřní podněty provokující k jídlu navíc, pomoc při hubnutí a další
  • Jak komunikovat s klienty a motivovat je ke změně návyků

 >> Chci se na školení přihlásit <<


V čem se naše školení liší od jiných kurzů?

Naší specializací je od r. 1990 zdravé hubnutí postavené na základech psychologie. Nečeká vás žádná teorie o výživě. Důraz je kladen na pochopení směru KBT a na nácvik technik, které můžete aplikovat v praxi a pomoci klientům k dosažení jejich cílů. Tyto techniky řadu let používáme a modifikujeme do oblasti hubnutí.

Kurz je opravdu jedinečný a troufáme si tvrdit, že jsme jedna z mála společností, která se tak intenzivně a dlouhodobě věnuje psychologii hubnutí.

Metodika vychází ze zkušeností, že je třeba se zaměřit nejen na to, co klient jí, ale také proč jí a jak jí. Při terapii nadváhy a obezity se tedy nestačí zabývat jen otázkou nutriční a k řešení kil navíc často nestačí samotné diety, natož laická nabídka různých přípravků či nevhodných výživových směrů. Na lidi s kily navíc je nutné působit systematicky a postupně je učit novým návykům tak, aby byli v tréninku úspěšní. Nestačí však ovlivňovat jen chování (jídelní a pohybové návyky), ale je třeba působit i na nevhodné emoce a...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Liana B.
Byla jsem velmi spokojena. Obsah semináře odpovídal mému očekávání.
Hana K.
Já jsem byla velmi spokojena. Šlo o můj první seminář na téma psychologie hubnutí. Zatím nejsem přihlášena na navazující(pro lektory) i tak byl pro mě obsah naplňující mé představy. Odkazů , že něco bude v dalším bloku za mě bylo málo a nijak to obsahu přednášek nevadilo. Teorie velmi důležitá, bez toho nelze rozvíjet praktické dovednosti. Byla možnost si i něco i prakticky vyzkoušet .Bylo možné pokládat otázky. Obsah přednášek p. Málkové i Mocové přínosný. Ocenila jsem i připravené občerstvení i jeho složení. Večer jsem byla vždy tak unavená, že jsem již nikam nešla a tato strava mi stačila. Velmi oceňuji, že obsah přednášek p. Málkové byl vytištěný a P. Mocové bude zaslán emailem. Líbil se mi nápad se seznámením se základy nordic walking. Zlepšit by se dalo sezení a případně alespoň malý prostor na odložení pití. Byli jsme i dost na sebe namačkaní. Celkově jsem byla velmi spokojena.
dan.ricany@gmail.com D.
Skvělá práce ???????? díky moc! Srozumitelně podána teorie, včetně konkrétních tipů, oceňuji super zkušenou Ivu Málkovou, ale i ostatní lektorky. Trochu jsem se zděsil počtu účastníků, ale nakonec velmi dobře zorganizované a všichni měli možnost se aktivně zapojit. Děkuji moc
Jiřina M.
Absolvování kurzu bylo pro mě jednoznačně přínosné. Nové poznatky z oblasti psychologie určitě využiji při své práci s klienty. Skvělí lektoři a výborná atmosféra. Uvítala bych ještě více času věnovat praktickým ukázkám a celkově lepší pohodlí pro posluchače (pro tolik lidí malý prostor na víkendové školení, nebylo kde si odložit věci, komplikovaný přístup k občerstvení). Jiřina M.

Nejbližší plánované akce


Hubněte ve skupině a přesto z pohodlí domova. Přihlaste se do online kurzu zdravého hubnutí pod vedením nutriční terapeutky a lektorky STOBu Katariny Jirkové, získejte podporu v náročném vánočním období a vstupte do nového roku ještě stále s podporou v zádech a s novými dovednostmi.


Souhlasíte s tvrzením, že "hubnutí začíná a končí v hlavě"? Přihlaste se do online kurzu pod vedením psycholožky a lektorky STOBu Terezy Jirotka Beníčkové a změňte své návyky natrvalo.


Svěřte své děti do rukou odborníků a naučte se společně žít zdravěji. 

Kurzy pro děti od 8 do 13 let a jejich rodiče proběhnou naživo (v Praze a Brně) a také online na platformě Zoom. Chcete si osvojit osvědčenou metodiku rozumného hubnutí (psychologie hubnutí, výživa, pohyb) a stát se lektorem STOBu? Nabízíme tři víkendy s praktickým programem.


Cvičte efektivně z pohodlí domova a vyberte si z mnoha druhů cvičení online. Navíc se můžete podporovat při plnění pohybové výzvy.