Mgr. Petra Mocová

Specializace: výživové poradenství, psychoterapie, koučování. AKTUÁLNĚ: Z DŮVODU PLNÉ KAPACITY SE PROSÍM OBRAŤTE NA NĚKTEROU Z MÝCH MILÝCH A ZKUŠENÝCH KOLEGYŇ.

Motto: Ráda jsem průvodcem při hledání zdravého a udržitelného životního stylu s laskavostí k sobě sama.

Hodnocení lektora:

Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 11 uživatelů
Vzdělání a praxe:

Psychologie a sociologie v Maastrichtu, Nizozemí (BA)

Kultura, organizace a management v Amsterdamu, Nizozemí (MSc.)

Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii v Praze (Mgr.)

 

Výcviky a kurzy:

5-letý systematický výcvik v Gestalt terapii (IVGT)

Výcvik v psychologickém koučování (QED GROUP)

Výcvik v relaxačních technikách (Hélio)

Kurz poradce pro výživu (Institut dietologie a výživy)

Výcvik všímavého jedení (MB-EAT Mindfulness-Based Eating Awareness Training)

Školení v KBT obezity (STOB)

Kurz mindfulness (Lávka)

Další psychologické a výživové kurzy, účast na konferencích

 

Praxe:

Terapeutka v terapeutické komunitě pro lidi s poruchou osobnosti a pro závislé (2009 – 2015)

Lektorka kurzů zdravého hubnutí STOB (od r. 2013)

Psychologická a výživová poradkyně v centru Alivio (od r. 2015)

Členka České asociace pro psychoterapii a Psychologické sekce České obezitologické společnosti

 

O mně:

Ráda jím, ráda se hýbu a ráda odpočívám :). Nejsem zastánkyně diet, občas si sama ráda zahřeším. Díky tomu, že dodržuji principy zdravého životního stylu, nemám problémy s váhou. Cílem mých kurzů a individuálních konzultací je, aby lidé žili zdravěji, více o sebe pečovali, a ještě při tom hubli (pokud potřebují). A to bez zbytečného trápení na těle a na duši.

Nabízím Vám společné hledání postupných kroků, které povedou k tomuto cíli. Je důležité, aby Vám nové změny byly příjemné a mohli jste si je tak udržet dlouhodobě. Můžeme pracovat na těchto tématech:

Pracuji tak, že propojuji výživové poradenství s terapií a koučováním. Je také možné věnovat se pouze výživě nebo naopak terapii. Záleží na každém člověku, co konkrétně potřebuje. Za základ spolupráce považuji vzájemný vztah, důvěru a bezpečné prostředí. Je pro mě samozřejmostí dodržovat etický kodex (mj. mlčenlivost).

Nabízím individuální konzultace v centru Alivio na Praze 6 u metra Hradčanská. Cena za 1 sezení o délce 50 min. je 700 Kč. V případě zrušení termínu méně než 24 hodin předem se platí storno poplatek ve výši 500 Kč (běžná praxe).

Vaše těžkosti nemusíte zvládat sami, s podporou to jde vždy lépe a radostněji. Na svých kurzech a individuálních konzultacích jsem svým klientům pomohla shodit již více než 1 000 kg. Určitě to zvládneme i spolu.

Poznámka: jako výživová poradkyně pracuji pouze s lidmi, kteří nemají závažné onemocnění, tzn. neradím nemocným lidem s léčebnou výživou (např. při diabetu, celiakii). To spadá do kompetence nutričního terapeuta nebo lékaře. 

I also offer consultations in English.


Máte zájem o konzultaci?

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Karlicka15
Petra je každým coulem usměvavý profesionál na svém místě. Jen tak dál!
Miloš Neumann
Paní magistru Mocovou mohu každému, kdo bojuje (a opakovaně prohrává) s nezdravými stravovacími návyky, jedině doporučit. Po cca třech a půl měsících konzultací jsem zhubl téměř 15 kilo a rovněž další ukazatelé (podíl tělesného tuku, kosterního svalstva, viscerálního tuku) se mi podstatně zlepšily. A co víc, teď už si zcela bezpečně troufám tvrdit, že tato změna způsobu života je pro mě dlouhodobě udržitelná.
maumaumau
S Petrou jsem absolvovala kurz všímavosti k jedení,který byl výborný. Naučili jsme se monitorovat škálu hladu, sytosti, plnosti, dělat si bodyscan, rychlou dechovou relaxaci a další a to vše s laskavostí sami k sobě, kdy žádné jídlo není zakázané, jen je lepší vybrat si kvalitnější a hlídat množství. Zhubla jsem 8 kg a šlo to pod vedením Petry překvapivě příjemně a bez hladu. Doporučuji všem.
Vlasta Březinová
S Petrou jsem absolvovala kurz všímavého jednání. Stačí o ní napsat pár slov: moc hodná, laskavá, opravdu se před ní člověk nemusí stydět, má znalosti - prostě člověk na svém místě. Jsem moc ráda, že jsem ji potkala. Vlasta
rasaja
Před Petrou se nemusíte stydět,bát...Průběh kurzu má s milým úsměvem pevně v rukou,k lidem přistupuje s citem,individuálně.Já jsem k jídlu všímavější a pomalu HUBNU!
vety
Zažila jsem s Petrou zatím jeden úvodní kurz. Nevěřila bych jak moc mne ovlivní trpělivé vštěpování si pravidel správné výživy společně s psychickou podporou. 8 kg je pryč, nemám hlad a cítím se skvěle.Petra je bezesporu naprostý odborník a přístup její milé osobnosti je excelentní. Díky
simcahk
Absolvovala jsem s Petrou základní i pokračovací kurz. Moc mi pomohl její pohled na naše hubnutí. Neustálé laskavé připomínání zásad STOBu. Její práce s různorodou skupinou, empatie. Kdo mi naučil jít po správné cestě a vydržet na ní (doufám, že dlouhodobě). 8 kg pryč. Je vidět, že jsi dobrý psycholog. Děkuji, Petro.
jaroslava@koskova.cz
Doporučuji dámám nad 70 let, účast na kurzu. Po absolvování kurzu ( podzim 2015) mám výsledky v laboratoři OK a nefuním do schodů. Také jsem trochu zhubla. A to je díky změně jídelníčku, který je na kurzu řešen individuálně. Lektorka Petra má úžasný přístup ke všem účastníkům a dokáže je " vyhecovat " ke spolupráci. Atmosféra je přátelská, takže pokaždé jsem odcházela s dobrou náladou. Kurz začínal cvičením - aerobik jsem nestíhala ( byla jsem nejstarší účastník kurzu ), tak jsem mohla navštěvovat "pilates" - dýchání a protahování. V kurzech "pilates" pokračuji, jídelníček se snažím dodržovat a zatím se mi kila nevracejí. DOPORUČUJI všem !
jirijo
Absolvoval jsem s Petrou Mocovou základní individuální kurz v první polovině roku 2016 a mohu jí jen a pouze doporučit. Její přístup je velmi milý, vstřícný a laskavý. Jednotlivé hodiny kurzu byly skutečně skvělé. Pod jejím vedením se mi podařilo zhubnout 20 kg a zejména změnit svoje stravovací návyky a zvýšit pohyb. Bez ní bych to nedokázal. Patří jí můj velký dík.
Belito
Laskavá, zkušená lektorka, která ke klientovi přistupuje s trpělivostí a porozuměním k jeho osobním potřebám.

Nejbližší plánované akce


Přihlaste se na lekce letní cyklus low-aerobicu či zdravotního cvičení s instruktorkou STOBu Hankou Hejlovou. Cvičit můžete z pohodlí a bezpečí domova, lekce jsou totiž vysílány online. 


Přihlaste se, získejte podporu skupiny a odborníka a buďte při hubnutí úspěšní.