Mgr. Petra Mocová

Specializace: výživové poradenství, psychoterapie, koučování. AKTUÁLNĚ: Z DŮVODU PLNÉ KAPACITY BOHUŽEL NEPŘIJÍMÁM NOVÉ KLIENTY.

Motto: Ráda jsem průvodcem při hledání zdravého a udržitelného životního stylu s laskavostí k sobě sama.

Hodnocení lektora:

Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 22 uživatelů
Vzdělání a praxe:

Psychologie a sociologie v Maastrichtu, Nizozemí (BA)

Kultura, organizace a management v Amsterdamu, Nizozemí (MSc.)

Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii v Praze (Mgr.)

 

Výcviky a kurzy:

5-letý systematický výcvik v Gestalt terapii (IVGT)

Výcvik v psychologickém koučování (QED GROUP)

Výcvik v relaxačních technikách (Hélio)

Kurz poradce pro výživu (Institut dietologie a výživy)

Výcvik všímavého jedení (MB-EAT Mindfulness-Based Eating Awareness Training)

Školení v KBT obezity (STOB)

Kurz mindfulness (Lávka)

Kurz sebelaskavosti (K. Dvořáková)

Další psychologické a výživové kurzy, účast na konferencích

 

Praxe:

Terapeutka v terapeutické komunitě pro lidi s poruchou osobnosti (2009-2013) a pro závislé (2013 – 2015)

Lektorka kurzů zdravého hubnutí STOB (od r. 2013)

Psychologická a výživová poradkyně v centru Alivio (od r. 2015)

Členka České asociace pro psychoterapii

 

O mně:

Cílem mých kurzů a individuálních konzultací je, aby lidé žili zdravěji, více o sebe pečovali, a ještě při tom hubli (pokud potřebují). A to bez zbytečného trápení na těle a na duši.

Nabízím Vám společné hledání postupných kroků, které povedou k tomuto cíli. Je důležité, aby Vám nové změny byly příjemné a mohli jste si je tak udržet dlouhodobě. Můžeme pracovat na těchto tématech:

Pracuji tak, že propojuji výživové poradenství s terapií a koučováním. Je také možné věnovat se pouze výživě nebo naopak terapii. Záleží na každém člověku, co konkrétně potřebuje. Za základ spolupráce považuji vzájemný vztah, důvěru a bezpečné prostředí. Je pro mě samozřejmostí dodržovat etický kodex (mj. mlčenlivost). Pracuji pod pravidelnou supervizí.

Nabízím individuální konzultace v centru Alivio na Praze 6 u metra Hradčanská. Cena za 1 sezení o délce 50 min. je 1 200 Kč. V případě zrušení termínu méně než 24 hodin předem se hradí celé sezení (běžná praxe). V individuální poradně jsem úterky, středy a pátky.

Vaše těžkosti nemusíte zvládat sami, s podporou to jde vždy lépe a radostněji. Na svých kurzech a individuálních konzultacích jsem svým klientům pomohla shodit stovky kilogramů. Věřím, že to zvládneme i spolu.

Poznámka: jako výživová poradkyně pracuji pouze s lidmi, kteří nemají závažné onemocnění, tzn. neradím nemocným lidem s léčebnou výživou (např. při diabetu, celiakii). To spadá do kompetence nutričního terapeuta nebo lékaře. Pracuji pouze s dospělými. Prosím, aby se klient vždy objednal sám (tedy neobjednávejte maminku apod.). Děkuji za pochopení.

I also offer consultations in English.

Obrázek o mně si můžete udělat z následujících rozhovorů a webináře:

https://psychologie.cz/jist-bez-vycitek/

https://wave.rozhlas.cz/mls-proti-breku-dojidat-se-musi-a-mama-porad-hubne-jak-vznikaji-spatne-8269908

https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy/hubnuti-dieta-stob-rozstrel-obezita.A200123_161032_vztahy-sex_jup

https://psychologie.cz/psychologie-zdraveho-hubnuti/

 


Máte zájem o konzultaci?

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit


1
cortina
Petra je velmi přijemná a empatická, nenásilnou formou se snaží poradit a navést na správnou a udržitelnou cestu hubnutí, což není vůbec jednoduché. Působí velmi klidným dojmem, lekce s ní byla pro mne i formou relaxace. Mohu ji jen všem doporučit. Děkuji za vše.
j-b@email.cz
Petra je příjemná a vnímavá. Kurzy vede vstřícně k účastníkům. Rozhodně u ní najdete podporu i radu, má spoustu zkušeností. Určitě hubnutí s ní doporučuji. Mě se to podařilo.
MartinP
Petra je najlepšou terapetkou -- spájajúcou výživové poradenstvo a psychoterapiu -- akú poznám! Vrelo odporúčam! Martin
Katka.tom
Ač jsem zpočátku chodila na sezení nervózní, jelikož můj vnitřní kritik věděl, že vše nebylo dokonalé, Petra mi pomohla postupně hlas v mojí hlavě ztišit. Její laskavost mi pomohla být více laskavá sama k sobě, rozeznat své hranice, poznat hlad fyzický od toho emočního. Její úsměv byl vždy nakažlivý a děkuji za cenná sezení, díky kterým jsem se víc dostala sama k sobě.
Alena M.
Byla to má první zkušenost s nordic walking a jsem moc ráda, že jsem si to mohla v praxi ozkoušet. Určitě budu techniku trénovat dál. Lektorka Petra nám celý pobyt úžasně naplánovala a turistiku obohatila o vedené meditace, relaxace a všímavé jedení. Je to velice přátelská, milá a úžasná osůbka! Hlavně díky jí jsme si užili hezký víkend. Děkuji. Alena M.
Tamajka
Petra je úžasne pozitívna , vie ako povzbudiť, poradiť aby ste ste sa cítili lepšie, aktívne žili, postupne mi radila ako poskladať jedálniček, aj spôsoby starania sa o seba, ako byt k sebe láskavý, ako sa odmeňovať. Zažila som s ňou super relaxačný víkend, pôjdem aj nabudúce ak taky bude, ďakujem.
d.krivinkova@centrum.cz
Milá, vstřícná ,sympatická . Bylo mi na kurzu v Bystřici 2021 potěšením. DášaK
Marlex
Milá Petro, moc oceňuji, jakým způsobem jsi vedla online kurz hubnutí leden - březen 2021. Nevěděla jsem, co přesně mám čekat, ale kurz mě prostě nadchl. Kromě toho, že mi pomohl zhubnout, ale i psychicky se zase nadechnout a vnímat a všímat si, že je hodně důvodů k radosti, mi rozšířil obzor o zkušenost, jakým způsobem lze přistupovat k řešení problémů a že člověku se vyplatí vyjít z "izolace", sdílet a řešit s pomocí ostatních - těch správných! Dalas mi hodně užitečných rad, které jsem jednoduše aplikovala, a věci se zlepšovaly. Dokázalas nás stmelovat, povzbuzovat a oceňovat. Velké díky za Tvou užitečnou práci! Přeji hodně zdraví a úspěchů v dalším konání! PS: Nechci promarnit, chci postupovat! Hlavně "ta psychika" je pro mě výzva!
tereza78
Zhubla jsem už mnohokrát, ale vždy přibrala víc, než jsem shodila. Konečně jsem uznala, že potřebuji pomoc a přihlásila se do kurzu zdravého hubnutí. Petra nám ukázala cestu, jak hubnout příjemně, bez trápení, užívat si tu cestu a nesoustředit se jen na váhu. Mimo jiné se zaměřila na naše myšlení, pocity a emoce. Hubnutí se stalo jen vedlejším efektem, myslím, že všem došlo, že důležité je nejdřív srovnat si vše v hlavě, být k sobě laskavé. Bylo úžasné pozorovat ty proměňující se naladění mých spoluhubnoucích, včetně mého. Na začátku jsme byly nešťastné, smutné, nevěřily jsme si, že něco dokážeme. Na konci zrelaxované ženy, které méně křičí na své děti, dokáží se radovat i z drobných úspěchů, užívají si svého zdravějšího života. Petro, moc děkuji za to co děláš, děláš to skvěle <3

Nejbližší plánované akce


Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv!


V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech v Praze.


Trpí Vaše dítě nadváhou nebo obezitou? Musíte chodit v čase prázdnin do práce a chcete, aby Vaše dítě trávilo čas smysluplným způsobem a ještě udělalo něco pro své zdraví? Přihlaste Vaše dítko na příměstský tábor vedený zkušenými lektorkami.


Letní kurz vás naučí nejen základy priessnitz a nordic walkingu, ale navíc poznáte ještě různé části Prahy a různé lektorky.