Mgr. Petra Mocová

Specializace: výživové poradenství, psychoterapie, koučování. AKTUÁLNĚ: Z DŮVODU PLNÉ KAPACITY SE PROSÍM OBRAŤTE NA NĚKTEROU Z MÝCH MILÝCH A ZKUŠENÝCH KOLEGYŇ.

Motto: Ráda jsem průvodcem při hledání zdravého a udržitelného životního stylu s laskavostí k sobě sama.

Hodnocení lektora:

Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 17 uživatelů
Vzdělání a praxe:

Psychologie a sociologie v Maastrichtu, Nizozemí (BA)

Kultura, organizace a management v Amsterdamu, Nizozemí (MSc.)

Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii v Praze (Mgr.)

 

Výcviky a kurzy:

5-letý systematický výcvik v Gestalt terapii (IVGT)

Výcvik v psychologickém koučování (QED GROUP)

Výcvik v relaxačních technikách (Hélio)

Kurz poradce pro výživu (Institut dietologie a výživy)

Výcvik všímavého jedení (MB-EAT Mindfulness-Based Eating Awareness Training)

Školení v KBT obezity (STOB)

Kurz mindfulness (Lávka)

Kurz sebelaskavosti (K. Dvořáková)

Další psychologické a výživové kurzy, účast na konferencích

 

Praxe:

Terapeutka v terapeutické komunitě pro lidi s poruchou osobnosti a pro závislé (2009 – 2015)

Lektorka kurzů zdravého hubnutí STOB (od r. 2013)

Psychologická a výživová poradkyně v centru Alivio (od r. 2015)

Členka České asociace pro psychoterapii

 

O mně:

Ráda jím, ráda se hýbu a ráda odpočívám :). Nejsem zastánkyně diet, občas si sama ráda zahřeším. Díky tomu, že dodržuji principy zdravého životního stylu, nemám problémy s váhou. Cílem mých kurzů a individuálních konzultací je, aby lidé žili zdravěji, více o sebe pečovali, a ještě při tom hubli (pokud potřebují). A to bez zbytečného trápení na těle a na duši.

Nabízím Vám společné hledání postupných kroků, které povedou k tomuto cíli. Je důležité, aby Vám nové změny byly příjemné a mohli jste si je tak udržet dlouhodobě. Můžeme pracovat na těchto tématech:

Pracuji tak, že propojuji výživové poradenství s terapií a koučováním. Je také možné věnovat se pouze výživě nebo naopak terapii. Záleží na každém člověku, co konkrétně potřebuje. Za základ spolupráce považuji vzájemný vztah, důvěru a bezpečné prostředí. Je pro mě samozřejmostí dodržovat etický kodex (mj. mlčenlivost). Pracuji pod pravidelnou supervizí.

Nabízím individuální konzultace v centru Alivio na Praze 6 u metra Hradčanská. Cena za 1 sezení o délce 50 min. je 800 Kč. V případě zrušení termínu méně než 24 hodin předem se platí storno poplatek ve výši 500 Kč (běžná praxe).

Vaše těžkosti nemusíte zvládat sami, s podporou to jde vždy lépe a radostněji. Na svých kurzech a individuálních konzultacích jsem svým klientům pomohla shodit stovky kilogramů. Věřím, že to zvládneme i spolu.

Poznámka: jako výživová poradkyně pracuji pouze s lidmi, kteří nemají závažné onemocnění, tzn. neradím nemocným lidem s léčebnou výživou (např. při diabetu, celiakii). To spadá do kompetence nutričního terapeuta nebo lékaře. 

I also offer consultations in English.

Obrázek o mně si můžete udělat z následujících rozhovorů a webináře:

https://psychologie.cz/jist-bez-vycitek/

https://wave.rozhlas.cz/mls-proti-breku-dojidat-se-musi-a-mama-porad-hubne-jak-vznikaji-spatne-8269908

https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy/hubnuti-dieta-stob-rozstrel-obezita.A200123_161032_vztahy-sex_jup

https://psychologie.cz/psychologie-zdraveho-hubnuti/

 


Máte zájem o konzultaci?

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Alena M.
Byla to má první zkušenost s nordic walking a jsem moc ráda, že jsem si to mohla v praxi ozkoušet. Určitě budu techniku trénovat dál. Lektorka Petra nám celý pobyt úžasně naplánovala a turistiku obohatila o vedené meditace, relaxace a všímavé jedení. Je to velice přátelská, milá a úžasná osůbka! Hlavně díky jí jsme si užili hezký víkend. Děkuji. Alena M.
Tamajka
Petra je úžasne pozitívna , vie ako povzbudiť, poradiť aby ste ste sa cítili lepšie, aktívne žili, postupne mi radila ako poskladať jedálniček, aj spôsoby starania sa o seba, ako byt k sebe láskavý, ako sa odmeňovať. Zažila som s ňou super relaxačný víkend, pôjdem aj nabudúce ak taky bude, ďakujem.
d.krivinkova@centrum.cz
Milá, vstřícná ,sympatická . Bylo mi na kurzu v Bystřici 2021 potěšením. DášaK
Marlex
Milá Petro, moc oceňuji, jakým způsobem jsi vedla online kurz hubnutí leden - březen 2021. Nevěděla jsem, co přesně mám čekat, ale kurz mě prostě nadchl. Kromě toho, že mi pomohl zhubnout, ale i psychicky se zase nadechnout a vnímat a všímat si, že je hodně důvodů k radosti, mi rozšířil obzor o zkušenost, jakým způsobem lze přistupovat k řešení problémů a že člověku se vyplatí vyjít z "izolace", sdílet a řešit s pomocí ostatních - těch správných! Dalas mi hodně užitečných rad, které jsem jednoduše aplikovala, a věci se zlepšovaly. Dokázalas nás stmelovat, povzbuzovat a oceňovat. Velké díky za Tvou užitečnou práci! Přeji hodně zdraví a úspěchů v dalším konání! PS: Nechci promarnit, chci postupovat! Hlavně "ta psychika" je pro mě výzva!
tereza78
Zhubla jsem už mnohokrát, ale vždy přibrala víc, než jsem shodila. Konečně jsem uznala, že potřebuji pomoc a přihlásila se do kurzu zdravého hubnutí. Petra nám ukázala cestu, jak hubnout příjemně, bez trápení, užívat si tu cestu a nesoustředit se jen na váhu. Mimo jiné se zaměřila na naše myšlení, pocity a emoce. Hubnutí se stalo jen vedlejším efektem, myslím, že všem došlo, že důležité je nejdřív srovnat si vše v hlavě, být k sobě laskavé. Bylo úžasné pozorovat ty proměňující se naladění mých spoluhubnoucích, včetně mého. Na začátku jsme byly nešťastné, smutné, nevěřily jsme si, že něco dokážeme. Na konci zrelaxované ženy, které méně křičí na své děti, dokáží se radovat i z drobných úspěchů, užívají si svého zdravějšího života. Petro, moc děkuji za to co děláš, děláš to skvěle <3
jahatonka
Petru jsme s dcerou poznaly na letním pobytu v Bystřici, kde nás seznamovala se všímavým přístupem k jídlu. Toto téma a způsob nácviku mě velmi zaujaly, myslím, že toto jsem přesně potřebovala. Stejně jako zdůraznění nutričních hodnot některých potravin. Celkový přístup ke stravování jsem si zdokonalila a uvědomila si spoustu důležitých věcí. Petra je neobvykle milá a chápavá, má neuvěřitelně uklidňující přednes a svou práci dělá na výbornou. Člověk by snad přestal s jídlem hřešit už jen proto, aby jí to nějak oplatil :) Moc děkuji za úžasný týden, kde Petra skvěle doplnila temperamentní Janu. Držím palce do dalšího boje s kilogramy :)
Karlicka15
Petra je každým coulem usměvavý profesionál na svém místě. Jen tak dál!
Miloš Neumann
Paní magistru Mocovou mohu každému, kdo bojuje (a opakovaně prohrává) s nezdravými stravovacími návyky, jedině doporučit. Po cca třech a půl měsících konzultací jsem zhubl téměř 15 kilo a rovněž další ukazatelé (podíl tělesného tuku, kosterního svalstva, viscerálního tuku) se mi podstatně zlepšily. A co víc, teď už si zcela bezpečně troufám tvrdit, že tato změna způsobu života je pro mě dlouhodobě udržitelná.
maumaumau
S Petrou jsem absolvovala kurz všímavosti k jedení,který byl výborný. Naučili jsme se monitorovat škálu hladu, sytosti, plnosti, dělat si bodyscan, rychlou dechovou relaxaci a další a to vše s laskavostí sami k sobě, kdy žádné jídlo není zakázané, jen je lepší vybrat si kvalitnější a hlídat množství. Zhubla jsem 8 kg a šlo to pod vedením Petry překvapivě příjemně a bez hladu. Doporučuji všem.
Vlasta Březinová
S Petrou jsem absolvovala kurz všímavého jednání. Stačí o ní napsat pár slov: moc hodná, laskavá, opravdu se před ní člověk nemusí stydět, má znalosti - prostě člověk na svém místě. Jsem moc ráda, že jsem ji potkala. Vlasta

Nejbližší plánované akce


Vyberte si ze široké nabídky pohybových lekcí (jóga, zdravotní cvičení, pilates, salsa) a cvičte pravidelně pod vedením zkušených instruktorů.

Cvičit s námi můžete naživo v Praze nebo online a odkudkoliv!


Přijďte si nechat změřit složení těla, ochutnat zdravé potraviny nebo se zúčastněte workshopů a cvičení. 

Vstup ZDARMA. :-)