Mgr. Petra Mocová

Specializace: výživové poradenství, terapie, koučování

Motto: Ráda jsem průvodcem při hledání zdravého a udržitelného životního stylu s laskavostí k sobě sama.

Hodnocení lektora:

Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 9 uživatelů
Vzdělání a praxe:

Psychologie a sociologie v Maastrichtu, Nizozemí (BA)

Kultura, organizace a management v Amsterdamu, Nizozemí (MSc.)

Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii v Praze (Mgr.)

 

Výcviky a kurzy:

5-letý systematický výcvik v Gestalt terapii (IVGT)

Výcvik v psychologickém koučování (QED GROUP)

Výcvik v relaxačních technikách (Hélio)

Kurz poradce pro výživu (Institut dietologie a výživy)

Výcvik všímavého jedení (MB-EAT Mindfulness-Based Eating Awareness Training)

Školení v KBT obezity (STOB)

Kurz mindfulness (Lávka)

Další psychologické a výživové kurzy, účast na konferencích

 

Praxe:

Terapeutka v terapeutické komunitě pro lidi s poruchou osobnosti a pro závislé (2009 – 2015)

Lektorka kurzů zdravého hubnutí STOB (od r. 2013)

Psychologická a výživová poradkyně v centru Alivio (od r. 2015)

Členka České asociace pro psychoterapii a Psychologické sekce České obezitologické společnosti

 

O mně:

Ráda jím, ráda se hýbu a ráda odpočívám :). Nejsem zastánkyně diet, občas si sama ráda zahřeším. Díky tomu, že dodržuji principy zdravého životního stylu, nemám problémy s váhou. Cílem mých kurzů a individuálních konzultací je, aby lidé žili zdravěji, více o sebe pečovali, a ještě při tom hubli (pokud potřebují). A to bez zbytečného trápení na těle a na duši.

Nabízím Vám společné hledání postupných kroků, které povedou k tomuto cíli. Je důležité, aby Vám nové změny byly příjemné a mohli jste si je tak udržet dlouhodobě. Můžeme pracovat na těchto tématech:

Pracuji tak, že propojuji výživové poradenství s terapií a koučováním. Je také možné věnovat se pouze výživě nebo naopak terapii. Záleží na každém člověku, co konkrétně potřebuje. Za základ spolupráce považuji vzájemný vztah, důvěru a bezpečné prostředí. Je pro mě samozřejmostí dodržovat etický kodex (mj. mlčenlivost).

Nabízím individuální konzultace v centru Alivio na Praze 6 u metra Hradčanská. Cena za 1 sezení o délce 50 min. je 700 Kč. V případě zrušení termínu méně než 24 hodin předem se platí storno poplatek ve výši 500 Kč (běžná praxe).

Vaše těžkosti nemusíte zvládat sami, s podporou to jde vždy lépe a radostněji. Na svých kurzech a individuálních konzultacích jsem svým klientům pomohla shodit již více než 1 000 kg. Určitě to zvládneme i spolu.

Poznámka: jako výživová poradkyně pracuji pouze s lidmi, kteří nemají závažné onemocnění, tzn. neradím nemocným lidem s léčebnou výživou (např. při diabetu, celiakii). To spadá do kompetence nutričního terapeuta nebo lékaře. 

I also offer consultations in English.


Máte zájem o konzultaci?

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

maumaumau
S Petrou jsem absolvovala kurz všímavosti k jedení,který byl výborný. Naučili jsme se monitorovat škálu hladu, sytosti, plnosti, dělat si bodyscan, rychlou dechovou relaxaci a další a to vše s laskavostí sami k sobě, kdy žádné jídlo není zakázané, jen je lepší vybrat si kvalitnější a hlídat množství. Zhubla jsem 8 kg a šlo to pod vedením Petry překvapivě příjemně a bez hladu. Doporučuji všem.
Vlasta Březinová
S Petrou jsem absolvovala kurz všímavého jednání. Stačí o ní napsat pár slov: moc hodná, laskavá, opravdu se před ní člověk nemusí stydět, má znalosti - prostě člověk na svém místě. Jsem moc ráda, že jsem ji potkala. Vlasta
rasaja
Před Petrou se nemusíte stydět,bát...Průběh kurzu má s milým úsměvem pevně v rukou,k lidem přistupuje s citem,individuálně.Já jsem k jídlu všímavější a pomalu HUBNU!
vety
Zažila jsem s Petrou zatím jeden úvodní kurz. Nevěřila bych jak moc mne ovlivní trpělivé vštěpování si pravidel správné výživy společně s psychickou podporou. 8 kg je pryč, nemám hlad a cítím se skvěle.Petra je bezesporu naprostý odborník a přístup její milé osobnosti je excelentní. Díky
simcahk
Absolvovala jsem s Petrou základní i pokračovací kurz. Moc mi pomohl její pohled na naše hubnutí. Neustálé laskavé připomínání zásad STOBu. Její práce s různorodou skupinou, empatie. Kdo mi naučil jít po správné cestě a vydržet na ní (doufám, že dlouhodobě). 8 kg pryč. Je vidět, že jsi dobrý psycholog. Děkuji, Petro.
jaroslava@koskova.cz
Doporučuji dámám nad 70 let, účast na kurzu. Po absolvování kurzu ( podzim 2015) mám výsledky v laboratoři OK a nefuním do schodů. Také jsem trochu zhubla. A to je díky změně jídelníčku, který je na kurzu řešen individuálně. Lektorka Petra má úžasný přístup ke všem účastníkům a dokáže je " vyhecovat " ke spolupráci. Atmosféra je přátelská, takže pokaždé jsem odcházela s dobrou náladou. Kurz začínal cvičením - aerobik jsem nestíhala ( byla jsem nejstarší účastník kurzu ), tak jsem mohla navštěvovat "pilates" - dýchání a protahování. V kurzech "pilates" pokračuji, jídelníček se snažím dodržovat a zatím se mi kila nevracejí. DOPORUČUJI všem !
jirijo
Absolvoval jsem s Petrou Mocovou základní individuální kurz v první polovině roku 2016 a mohu jí jen a pouze doporučit. Její přístup je velmi milý, vstřícný a laskavý. Jednotlivé hodiny kurzu byly skutečně skvělé. Pod jejím vedením se mi podařilo zhubnout 20 kg a zejména změnit svoje stravovací návyky a zvýšit pohyb. Bez ní bych to nedokázal. Patří jí můj velký dík.
Belito
Laskavá, zkušená lektorka, která ke klientovi přistupuje s trpělivostí a porozuměním k jeho osobním potřebám.
FosaHlad1
Absolvovala jsem s Petrou Mocovou jako hlavní lektorkou tři kursy STOBu od září 2014 do června 2015. Hodiny s ní byly vždycky moc zajímavé a podařilo se mi dosáhnout svého cíle - zhubnout 18 kilogramů. To všechno v pohodě a příjemnou cestou, vůbec jsem neměla pocit, že bych se u toho nějak týrala nebo přehnaně omezovala, a věděla jsem, že je to i zdravé. Tímto Petře moc děkuji a přeji jí hodně úspěchů v práci s dalšími klienty STOBu, a pro sebe doufám, že se mi díky získaným vědomostem podaří ztracená kila už nenabrat zpátky.

Nejbližší plánované akce


Přihlaste se do kurzu hubnutí a buďte úspěšní.


Získejte znalosti v kognitivně-behaviorálním přístupu k terapii obezity a staňte se lektorem STOBu.