Pohyb má pozitivní vliv na prevenci i léčbu 25 základních onemocnění (např. vysoký krevní tlak, diabetes 2. typu, obezita, osteoporóza, poruchy imunitního systému, artróza). Jak je to možné? Při pohybu se totiž začnou ve svalech tvořit tzv. myokiny, které se starají o růst svalů a také dovedou regulovat metabolismus, takže člověk například rychleji hubne. Tyto látky jsou vylučovány do krevního oběhu, a proto dokážou významným způsobem ovlivňovat metabolismus vzdálených orgánů – například tukovou tkáň, mozek, gastrointestinální trakt, srdeční sval, cévy, kosterní systém apod. Proto je jen na nás, abychom schopností myokinů využívali a tyhle nejpřirozenější „léky“ si sami vyráběli tím, že se budeme pravidelně hýbat.

 

STOB pořádá více než 20 druhů cvičení, přihlásit se můžete zde.


Nevíte, jaké cvičení vybrat a stále váháte?


LATINOMIXDANCE a Movie dance -přeneste se  alespoň jednou týdně do rytmů chytlavé hudby latinských tanců, kdy budete zábavným způsobem tvarovat tělo a zvyšovat kondici. Nebude chybět ani MOVIE DANCE - jednoduché a originální choreografie na písničky z filmů a pohádek jako je Mamma Mia apod.

Taneční aerobik BODYFIT - taneční aerobik kombinován s typem posilovacího cvičení nazvaného "Břišní pekáč".
Aby záda nebolela - Relaxačně protahovací cvičení vycházející z metodiky Pilatesova cvičení, kde jsou cíleně aktivovány svaly stabilizačního systému těla.


Latinsko-americké tance - za zvuků latino tanců salsa, merengue, bachata rozhýbeme celé tělo bez poskoků a nadměrného zatěžování kloubů. Procvičíme si bříško, boky, zadeček a stehna. Zpevníme ramena a paže, aby dostaly pěkný tvar. Rozhýbeme se jako latinsko-americké tanečnice a tanečníci a vyzkoušíme si i jednoduché variace tanců. 


Pohodové cvičení pro vaše zdraví - cvičební lekce pod vedením fyzioterapeutky bude zahájena aerobním blokem uzpůsobeným všem věkovým a váhovým kategoriím. Tato část bude cílena na optimální spalování tuku díky dodržení vhodné tepové frekvence a intenzitě. Po aerobní části bude následovat zdravotní cvičení cílené na vaše problémy zejména s pohybovým aparátem.


Taneční cvičení NIA - NIA choreografie jsou sestavené z 52 základních pohybů, které se vyskytují v různých kombinacích a v různých dynamikách, hudba při které se tančí, vytváří atmosféru. Choreografie jsou jednoduché a nejde o to si je zapamatovat, ale o to dokázat se oprostit od přílišného přemýšlení a hledat pocit dynamické lehkosti. NIA je kardiovaskulární cvičení, při kterém se zapotíte ale zároveň vše udýcháte, protože rychlejší pasáže jsou prokládané pomalejšími. Zvládnete se tak se celou hodinu hýbat a přesto budete cítit příval energie.

Zdravotní cvičení při problémech s pohybovým aparátem - cvičení je pomalé, dynamicky střídá protahovací, posilovací a relaxační prvky. Mobilizačními cviky uvolňuje klouby a blokády a umožní se zbavovat malých bolestí a únavy.


Nechcete šlápnout vedle a jste stále věrní klasickým aerobikovým lekcím?

Stačí si jen vybrat tu nejsymaptičtější lektorku
- aerobik s EVOU ŠIMONKOVOU
- aerobik s JARENOU JEŽKOVOU
- aerobik s ANDREOU MAHROVOU 


PŘEHLED CVIČENÍ A MOŽNOST REZERVACÍ NAJDETE ZDE