STOB a skupinové kurzy zdravého hubnutí patří neodmyslitelně k sobě. Ptáte se, proč je tak efektivní hubnout ve skupině?

1. Nejste na hubnutí sami

Nikde nenajdete více pochopení než mezi dalšími hubnoucími. Až uslyšíte příběhy ostatních, uleví se vám, protože zjistíte, že nejste ta jediná divná či divný, co má s hubnutím potíže. 

2. Intenzivní motivace

Každý týden se vážíte a odevzdáváte své jídelníčky lektorovi, což umocňuje vaši motivaci a snahu zhubnout. Jinými slovy, dohled lektora i ostatních hubnoucích vás posílí a tu čokoládu si po večeři prostě nedáte.

3. Kruh plný inspirace 

Ve skupině si vyměňujete své recepty, a to nejen ty na vaření, ale i na to, jak řešit složité situace. Vzájemná inspirace usnadní vaši cestu do cíle.

4. Odborný dohled 

Odborný dohled vyškoleného lektora zaručí, že zbytečně nepodlehnete radám a dietám, které pro vás nejsou vhodné. Společnost STOB sdružuje lékaře, obezitology, psychology, nutriční terapeuty a další odborníky. K hubnutí nejsou využívány žádné zázraky ani doplňky!

5. Humor

Drtivá většina účastníků si již prošla nejedním hubnoucím cyklem, a proto je téma hubnutí pro mnohé již skličující. Ve skupině se daří situaci odlehčit a bereme vše (nejen) kolem hubnutí s humorem.

6. Nová přátelství

V kurzu si můžete najít parťáka pro společné cvičení nebo i návštěvu divadla. Mnozí účastníci se scházejí i po skončení kurzů a nadále se podporují.

7. Komplexní metodika hubnutí

V kurzech se naučíte nejen správným nutričním a pohybovým dovednostem, ale budete se věnovat i své psychice, emocím, změnám návyků či tématu, jak si hmotnost udržet. Iva Málková vytvořila skutečně nadčasovou metodiku. Zatímco většina literatury se dlouhá léta zaměřovala pouze na kalorie a stravu, Iva vliv psychiky či mindful eating včlenila do své metodiky již před 30 lety. Teprve v posledních letech se hovoří o vlivu psychiky na hubnutí, my však už máme pořádný náskok a praxi…


Pustíte se do toho s námi?

Kurzy probíhají v Praze i mimo Prahu. Z pražských kurzů můžete vybírat zde nebo si najděte svého mimopražského lektora zde: Mimopražské kurzy.

A pokud by se vám přece jenom z nějakého důvodu do skupinového hubnutí nechtělo, můžete využít i individuální poradenství nebo si pořídit skvělého průvodce v podobě knížky Já zhubnu. V knížce se dozvíte vše, co pro zdravé hubnutí potřebujete vědět.