Online přenos diskuze: „Necpi se a cvič!“ Řešení, nebo škodlivá nálepka?


Průměrné hodnocení: 4.53
Hodnotilo: 219 uživatelů
Upřesnění místa:
zdarma
Online přenos na YouTube

Termín: 01.03.2023

Online přenos diskuze: „Necpi se a cvič!“ Řešení, nebo škodlivá nálepka? již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Středa17:00 - 18:3001.03.2023

Sledujte zdarma živý přenos z diskuze odborníků ku příležitosti Světového dne obezity.

Ku příležitosti letošního Světového dne obezity přináší STOB diskuzi odborníků na téma, které v posledních letech zaznívá ve společnosti stále hlasitěji: nálepkování (tedy tzv. stigmatizace) lidí s obezitou. Přijďte společně s námi hledat odpověď mimo jiné i na otázku, nakolik je tělesná váha daná pouze životním stylem každého z nás a nakolik může být ovlivněná faktory, které ne vždy máme pod kontrolou. 

Ačkoliv ve STOBu věříme, že komentáře týkající se postavy druhého člověka, předsudky či dokonce urážky nejsou tou správnou cestou (bez ohledu na to, jak “trefné” se zdají být), prostřednictvím našich klientů se setkáváme s mnoha příběhy, kdy jim je člověk s nadváhou a obezitou opakovaně ve svém životě vystavován. Ve veřejném prostoru pak zaznívají i hlasy, které poznámky jako “Tak se prostě necpi a cvič.” obhajují jako oprávněné a pomáhající. 

Mohou podobné poznámky a zjednodušení skutečně pomoci s motivací k hubnutí? Nebo jsou spíše škodlivé? A je jednoznačnou odpovědí na obezitu jedince vždy pouze změna životního stylu, nebo je někdy potřeba přikročit k dalším léčebným opatřením?

Na to budou odpovídat naši hosté v rámci diskuze, která se uskuteční ve středu 1. 3. od 17:00 do 18:30 hodin v Praze. A vy tuto diskuzi budete moci sledovat online na našem YouTube kanále.

Diskuze se mohou zúčastnit novináři, lékaři, výživoví odborníci, fitness trenéři, ale i kdokoli jiný, koho téma zajímá nebo má i vlastní zkušenost se stigmatizací.

Odkaz ke sledování diskuze vám bude zaslán e-mailem po přihlášení.


Váženým hostem a moderátorkou diskuze je Šárka Slabá, klinická psycholožka, která se dlouhodobě věnuje tématu obezity a je členkou vedení České obezitologické společnosti. 

Odborníci účastnící se diskuze:

 

 

Mgr. Tereza Jirotka Beníčková

Lektorka STOBu, psycholožka a psychoterapeutka v posledním ročníku výcviku kognitivně-behaviorální terapie s vlastní praxí Hubnu hlavou, členka v Psychologické sekci České obezitologické společnosti. Tereza se zaměřuje na psychologické aspekty hubnutí a udržování váhy. Svým klientům pomáhá s motivací ke změně životního stylu, s nastavením...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Jiří N.
Dobrý den. Podnětná přednáška, zaměřená na "hlavu" a ne na břicho. Místo diskuze výborný a bohatý raut, zejm. odlehčená paštika a moučník odlehčený zeleninou. Takže využívám toto fórum a mám následující dotazy: Na paní MUDr. Klaudii Hálovou Karoliovou: (1) Zmínila jste prášky proti obezitě. Účinkují tak, že potlačují chuť k jídlu? Nebo tak, že urychlují spalování snědeného a vypitého? Nebo nějak jinak? (2) Říká se, že obézní lidé mají „nervy obalené tukem“ a proto jsou psychicky stabilnější. Je to pravda nebo mýtus? Na paní Mgr. Terezu Jirotku Beníčkovou: Říká se, že obézní lidé jsou klidní a neagresivní, protože mají od božího rána spoustu práce sami se sebou. Je to pravda nebo mýtus?
Jaroslava B.
Konference byla obsahově velmi zajímavá, ale přenos on-line nebyl ani trochu kvalitní. Škoda
Hana A.
Bravo, diskuse byla zajimava, ale nekdy nebylo moc dobre rozumnet. Osobne se se stigmatizaci "tlustocha" moc nesetkavam, i kdyz vazim pres 120 kg, takze mi ten prispevek pripadal trochu prehnany. Rekla bych, ze vse je v hlave. Budto se tluste citis nebo ne. Proto jsem ve STOBu, abych s tim cosi udelala. V hlave to mam nastesti nastavene dobre. Hezky den
Dagmar M.
Dobrý den, nádherné uspořádání místa. Vymakaný raut . Určitě inspirující . Léta již tyto pomazánky jím. Rozumný počet materiálů.. Přednáška mi přišla těžká dlouhá. Nejlépe hodnotíme zpěvačku. Byl to dobrý výběr osoby. Oceňuji mladou moderátorku, dodržela čas . Je dobré, dáváte šanci mladým. Merašická
Kateřina .
Nekvalitní zvuk, nebylo moc rozumět
Marie P.
Velmi nekvalitní přenos, špatně ozvučení, je hodně co zlepšovat:-)
vyhnakova
Veronika C.
Přínosné, navrhuji pořádat o víkendu. Děkuji
Petra V.
Ivana P.

Nejbližší plánované akce


POSLEDNÍ 3 VOLNÁ MÍSTA!

Zúčastněte se desetitýdenního kurzu zdravého hubnutí odkudkoliv online. Pod vedením koučky a výživové poradkyně Venduly Kosňovské a s podporou skupiny můžete být při hubnutí konečně úspěšní. 


Zjistěte o vláknině úplně vše!

Přihlaste se na webinář ZDARMA, kde vám poradíme, jak vlákninu zařadit do jídelníčku. Těšte se také na oblíbené recepty s vysokým obsahem vlákniny.


Přihlaste se do jediného kurzu hubnutí naživo, který proběhne toto léto v Praze!

Pohybová část kurzu, chůze s holemi, bude probíhat v pražských Letenských sadech pod vedením zkušené instruktorky Jany Sedláčkové. Teoretické lekce pak proběhnou v krásném sále centra Alivio a účastníky jimi bude provázet nutriční poradkyně Jana Mouchová. 


Svěřte své děti do rukou odborníků a naučte se společně žít zdravěji. 

Kurzy pro děti od 8 do 13 let a jejich rodiče proběhnou naživo (v Praze a Brně) a také online na platformě Zoom.