Diskuze s odborníky: „Necpi se a cvič!“ Řešení, nebo škodlivá nálepka?


Průměrné hodnocení: 4.61
Hodnotilo: 199 uživatelů
Upřesnění místa:
www.marianeum.cz, vstup zdarma
Máchova 7
Praha 2 12000
Zobrazit na mapě

Termín: 01.03.2023

Diskuze s odborníky: „Necpi se a cvič!“ Řešení, nebo škodlivá nálepka? již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Středa16:45 - 18:3001.03.2023

Ku příležitosti letošního Světového dne obezity přináší STOB diskuzi odborníků na téma, které v posledních letech zaznívá ve společnosti stále hlasitěji: nálepkování (tedy tzv. stigmatizace) lidí s obezitou. Přijďte společně s námi hledat odpověď mimo jiné i na otázku, nakolik je tělesná váha daná pouze životním stylem každého z nás a nakolik může být ovlivněná faktory, které ne vždy máme pod kontrolou. 

Ačkoliv ve STOBu věříme, že komentáře týkající se postavy druhého člověka, předsudky či dokonce urážky nejsou tou správnou cestou (bez ohledu na to, jak “trefné” se zdají být), prostřednictvím našich klientů se setkáváme s mnoha příběhy, kdy jim je člověk s nadváhou a obezitou opakovaně ve svém životě vystavován. Ve veřejném prostoru pak zaznívají i hlasy, které poznámky jako “Tak se prostě necpi a cvič.” obhajují jako oprávněné a pomáhající. 

Mohou podobné poznámky a zjednodušení skutečně pomoci s motivací k hubnutí? Nebo jsou spíše škodlivé? A je jednoznačnou odpovědí na obezitu jedince vždy pouze změna životního stylu, nebo je někdy potřeba přikročit k dalším léčebným opatřením?

Na to budou odpovídat naši hosté v rámci diskuze, která se uskuteční ve středu 1. 3. od 16:45 do 18:30 hodin.

Diskuze se mohou zúčastnit novináři, lékaři, výživoví odborníci, fitness trenéři, ale i kdokoli jiný, koho téma zajímá nebo má i vlastní zkušenost se stigmatizací.

Z důvodu omezené kapacity vám doporučujeme registrovat se co nejdříve.


Váženým hostem a moderátorkou diskuze je Šárka Slabá, klinická psycholožka, která se dlouhodobě věnuje tématu obezity a je členkou vedení České obezitologické společnosti. 

Odborníci účastnící se diskuze:

 

 

Mgr. Tereza Jirotka Beníčková

Lektorka STOBu, psycholožka a psychoterapeutka v posledním ročníku výcviku kognitivně-behaviorální terapie s vlastní praxí Hubnu hlavou, členka v Psychologické sekci České obezitologické společnosti. Tereza se zaměřuje na psychologické aspekty hubnutí a udržování váhy. Svým klientům pomáhá s motivací ke změně životního stylu, s nastavením správného cíle při hubnutí, zvládáním stresu a negativních myšlenek jinak než jídlem. Je také certifikovaná výživová poradkyně a dokáže pomoci i s redukčním...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Kamila T.
Pěkně zorganizováno. Diskuze byla zajímavý formát semináře. Moderátorka se skvěle zhostila své role. Kdyby hosté více reagovali vzájemně na sebe, bylo by to ještě poutavější.
Tina K.
Velice povedená akce, hodně mi dala. Pořadatelky byli milé. Různé uhly pohledu na stejný problém. Některé příběhy, které zmiňovala paní Ridina mě hluboce zasáhly. Všechny odbornice mluvili k věci a zajímavě. Super bylo, že na závěr mohl člověk s odborníky krátce poradit. A raut byl chutný bonus. Určitě bych byla ráda, kdyby se podobné akce konali častěji. Myslím, že tahle byla opravdu přínosná, pro mě určitě.
Anna N.
Eva J.
Škoda že akce byla kvůli streamování omezena jen na 90 minut bez možnosti diskuze, chybělo mi nějaké shrnutí na závěr, každá účastnice měla zajímavý příspěvek. Akci provázela úžasná nabídka zdravých dobrot od STOBu. Favoritem určitě alternativa paštiky.Těším se na další akce.
Kitrec
Vynikající přednášky a diskuse. Závěr je vcelku naprosto jasný, nežrat. S pozdravem M. Jerije
katpetrasova@seznam.cz
Diskuze byla hezky zorganizovaná a velice dobře vedená. Zajímavé informace a zajímavé názory Mgr. Lackové, jako zástupce médií.
Jiří N.
Dobrý den. Podnětná přednáška, zaměřená na "hlavu" a ne na břicho. Místo diskuze výborný a bohatý raut, zejm. odlehčená paštika a moučník odlehčený zeleninou. Takže využívám toto fórum a mám následující dotazy: Na paní MUDr. Klaudii Hálovou Karoliovou: (1) Zmínila jste prášky proti obezitě. Účinkují tak, že potlačují chuť k jídlu? Nebo tak, že urychlují spalování snědeného a vypitého? Nebo nějak jinak? (2) Říká se, že obézní lidé mají „nervy obalené tukem“ a proto jsou psychicky stabilnější. Je to pravda nebo mýtus? Na paní Mgr. Terezu Jirotku Beníčkovou: Říká se, že obézní lidé jsou klidní a neagresivní, protože mají od božího rána spoustu práce sami se sebou. Je to pravda nebo mýtus?
Dagmar M.
Dobrý den, nádherné uspořádání místa. Vymakaný raut . Určitě inspirující . Léta již tyto pomazánky jím. Rozumný počet materiálů.. Přednáška mi přišla těžká dlouhá. Nejlépe hodnotíme zpěvačku. Byl to dobrý výběr osoby. Oceňuji mladou moderátorku, dodržela čas . Je dobré, dáváte šanci mladým. Merašická
Veronika C.
Přínosné, navrhuji pořádat o víkendu. Děkuji
Petr S.
Velmi zajímavé setkání, ovšem kromě paní doktorky, která nereprezentuje obezitologickou komunitu a projevila se hlavně jako zástupce sponzora.

Nejbližší plánované akce


Hubněte ve skupině a přesto z pohodlí domova. Přihlaste se do online kurzu zdravého hubnutí pod vedením nutriční terapeutky a lektorky STOBu Katariny Jirkové, získejte podporu v náročném vánočním období a vstupte do nového roku ještě stále s podporou v zádech a s novými dovednostmi.


Souhlasíte s tvrzením, že "hubnutí začíná a končí v hlavě"? Přihlaste se do online kurzu pod vedením psycholožky a lektorky STOBu Terezy Jirotka Beníčkové a změňte své návyky natrvalo.


Svěřte své děti do rukou odborníků a naučte se společně žít zdravěji. 

Kurzy pro děti od 8 do 13 let a jejich rodiče proběhnou naživo (v Praze a Brně) a také online na platformě Zoom. Chcete si osvojit osvědčenou metodiku rozumného hubnutí (psychologie hubnutí, výživa, pohyb) a stát se lektorem STOBu? Nabízíme tři víkendy s praktickým programem.


Cvičte efektivně z pohodlí domova a vyberte si z mnoha druhů cvičení online. Navíc se můžete podporovat při plnění pohybové výzvy.