Workshop: Mindful eating (všímavé jedení)


Průměrné hodnocení: 4.97
Hodnotilo: 29 uživatelů
Upřesnění místa:
platforma ZOOM

Lektor:
Mgr. Petra Mocová
petramocova@stob.cz
606 420 636

Termín: 07.11.2020

Cena: 150 Kč

Workshop: Mindful eating (všímavé jedení) již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Sobota11:30 - 12:4007.11.2020

Využijte jedinečné šance a vyzkoušejte si techniky všímavého jedení (mindful eating) za symbolickou cenu.

Workshop proběhne ONLINE na platformě ZOOM v rámci tradiční akce Dne zdraví se STOBem. Více informací o celé události se dozvíte zde. 


Co to je mindful eating?

Mindful eating neboli v překladu všímavé jedení vychází z přístupu mindfulness. Tento přístup je v dnešní době široce využívaný a uplatňuje se velmi úspěšně i při hubnutí a následném udržení váhy, které bývá mnohdy náročnější než samotné shazování přebytečných kilogramů.

Ve vztahu k jídlu nám mindfulness radí zpomalit, prozkoumat a vychutnat si každé sousto a především naslouchat signálům našeho těla. Všímavé jedení umožňuje prožívat potěšení z jídla mnohem intenzivněji a plně se soustředit jen na jídlo a jeho kvality. Navíc vytváří psychologickou bariéru proti přejídání, což je častý problém lidí, kteří bojují se svou hmotností. 

Díky všímavému jedení si dokážete vychutnat na maximum i menší množství oblíbeného pokrmu. Více se o mindful eating a směru mindfulness dočtete v tomto článku.

Co zažijete na našem mindful eating workshopu?

Naučte se na chvíli se zastavit a být všímaví k přítomnému okamžiku.

Vyzkoušíte si techniky zpřítomnění a všímavého jedení a zjistíte, že k uspokojení chutí není třeba sníst celou tabulku čokolády. Anebo že i taková rozinka může způsobit dokonalý gurmánský požitek.


Kdo vás workshopem provede?

Workshopem vás provede lektorka STOBu a psychoterapeutka Petra Mocová.

Petra pracuje jako gestalt terapeutka a výživová poradkyně. Jídlo je její osobní i profesní vášní. Ráda propojuje témata terapie a výživy, aby jídlo bylo radostí a ne starostí. V loňském roce Petra absolvovala výcvik MB-EAT (Mindfulness Based – Eating Awareness Training), který zatím absolvovali pouze tři lidé z ČR.


Jak workshop proběhne?

Workshop proběhne online na platformě ZOOM, kterou s oblibou využíváme již od jara letošního roku. 

Práce se ZOOMem není složitá. ZOOM je nicméně dostupný pouze v angličtině, proto jsme pro vás vytvořili malý manuál, který vám pomůže se v prostředí ZOOMu rychleji a lépe zorientovat.


>> Jak na ZOOM zjistíte v přehledném manuálu <<


Nezůstávejte při hubnutí sami...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Tereza N.
Lektorka má velmi příjemný přátelský projev, obsah kursu měl hlavu a patu, plusové body za praktické cvičení. Díky tomu jsem si opětovně zvědomila, že kolikrát jím zbytečně i když nemám hlad a jídlo si vlastně ani vůbec nevychutnám, ale "naházím ho do sebe". To platí i u takových "mňamek" jako je např. čokoláda nebo sušenka, které by si měl člověk opravdu vychutnat a procítit do posledního polknutí.
Eva J.
Soňa M.
Opět perfektní lektorka, díky všímavému jedení jsem zažila pocit, že vlastně nevím, jestli mi sušenka cookies vůbec chutná.
Soňa M.
Perfektní lektorka a děkuji za uvědomění si, že i když přijde drobné selhání, je třeba pokračovat a ne vše vzdát.
Misala83
Andrea V.
Velmi zajímavá přednáška. děkuji. Jsem ráda,že jsem měla možnost zažít meditaci se sušenkou či rozinkou podruhé. Ráda bych chodila na pokračovací mindful eating kurz s Petrou online. děkuji.
Andrea V.
Michaela V.
Michaela V.
Bylo to moc fajn a příjemné.
Japalik
Přednáška mě utvrdila v tom, že je dobré plánovat po menších částech a hlavně mít trpělivost, což neplatí pouze v hubnutí.

Nejbližší plánované akce


Zdravotní cvičení, salsa, low-aerobic nebo třeba jóga. Cvičte s námi z pohodlí a bezpečí domova celou zimu! 


Měření složení těla, konference a pohybové aktivity ZDARMA. 


Během ledna a února pravidelně zveřejňujeme profesionální cvičební videa zdarma, se kterými si dáte bezpečně do těla. Videa vznikla ve spolupráci se značkou F&F. 


Jediný volný kurz hubnutí. Hubněte s podporou skupiny a přesto z bezpečí domova.