Pomůcky na hubnutí > Knihy > Váhy života

Váhy života

Váhy života

Cena 390 Kč

skladem

Průměrné hodnocení: 5
Hodnotil: 1 uživatel

 

Kniha Váhy života je inspirativním příběhem Ivy Málkové, ženy, která dokázala zrealizovat své sny a ovlivnila svým přístupem k hubnutí a životu desetitisíce lidí.

"Laskavé hubnutí - to nejsou příkazy a zákazy, ale příjemné dodržování zdravého způsobu života s občasným vědomým vybočením bez negativních myšlenek." Iva Málková


Po sérii knih Ivy Málkové, vydávaných nakladatelstvím Smart Press, zaměřených na zdravé hubnutí a zdravý život, představuje tato kniha autorku jako zajímavou osobnost České republiky, která v její novodobé historii ovlivnila způsob života desetitisíců lidí ze všech společenských vrstev.

Kniha je komentovaným řízeným rozhovorem Ivy Málkové s jejím bratrem Vladimírem Drábkem. Je to čtivá kniha na rozhraní životopisné beletrie, dokumentu doby přelomu tisíciletí a odborné literatury. Je průvodcem jejím životem se slovními výlety do Iviných snů a představ, do příběhů lidí, kteří ji provázejí životem jako blízcí spolupracovníci či klienti, do odborné problematiky snižování nadváhy a teorie zdravého života.

Metodika hubnutí Ivy Málkové založená na práci s psychikou dopomohla ke zdravějšímu životu bez kil navíc desetitisícům lidí.

Co se v knize dočtete

Otázky se týkají nejen hubnutí, ale i celkové kvality života. Proč je tak důležité netrápit se hubnutím, proč omezení a diety nefungují, jak nás ovlivňuje věk,  návyky, stres, negativní myšlenky? Jak žít více v přítomnosti a vědoměji a jak drobnými krůčky dojít ke spokojenějšímu a zdravému životu i zdravé sebelásce? To vše se dočtete v této knize, a to beletristickým způsobem.

Kniha přispěje k rozhodnutí, zda vůbec hubnout a pokud ano, pak jak. Autorka vám ukáže, jak hubnout tvořivým způsobem se snahou, aby na změnu byly navázány pozitivní emoce, a tím pádem byla změna trvalá.

Ke knize se lze vracet, jsou zde jednoduché odborné tipy, jak lépe přijmout své tělo,  jak mu lépe porozumět a jak si najít optimální způsob redukce váhy.

Kniha inspiruje čtenáře k  zdravému vztahu k jídlu a  k tomu, aby si vychutnali život se vším všudy.

Jak přijmout své tělo jednou provždy? Jak hubnout příjemně? A jak si vychutnat i menší množství jídla na maximum? Nejen o tom se dočtete v nové knize.

Pro koho je kniha určena

  • Věrným příznivcům STOBu – vzpomínková kniha na celých třicet let STOBu pro ty, kteří STOB znají a kteří mají rádi příběhy známých osobností. Dvojstranu tvoří vždy část autobiografická, kde nahlédnete do rodiny Málků a STOBu, a druhá strana je odbornější, kde se dozvíte i zajímavé informace týkající se problému obezity. 
  • Chronickým dietářům – miliony žen věnují velké množství energie problematice hubnutí a jejich život je složen z redukce váhy a opětovného přibírání. Tato kniha přivede hubnoucí "recidivisty" k novému pohledu na hubnutí a jídlo se stane po dlouhé době radostí, a ne starostí.
  • Lidem,  kterým záleží na tom, aby žili zdravě -  v knize naleznou inspiraci ke zdravému a vyváženému životu. A nemusí to jít  vždy přes  módní trendy od  otužování se po vzoru Wim Hofa, přes termíny hygge, lykke  po výuku pobytu v lese. Stačí se zase vrátit k přirozenému způsobu života – zdravě se hýbat, přiměřeně jíst a radovat se ze života.
  • Pro labužníky – lidé mají v hlavě často mylnou rovnici „co je zdravé, není dobré“. Kniha vás přivede k poznání, že i nutričně výhodnější varianty mohou uspokojit vaše buňky chuťové na úkor tukových. Upřednostníte kvalitu nad kvantitou a naučíte se jíst všímavěji.


O autorech knihy

PhDr. Iva Málková

Již  desítky let se věnuje jako psycholožka problematice obezity. V roce 1990 založila  společnost STOB (STop OBezitě). Iva Málková vytvořila metodiku, jež je motivací pro přirozený způsob života a pomáhá všem, kteří chtějí hubnut s rozumem. Metodika vychází z kognitivně behaviorální psychoterapie, mění postupně nevhodné stravovací a pohybové návyky, které přivedou hubnoucí nejen k trvalým váhovým úbytkům, ale i ke zvýšení kvality života. Navíc tento způsob života není ochuzen o požitek z jídla. V roce 2010 iniciovala vytvoření komunitního webu  STOBklub (www.stobklub.cz) pro nejširší veřejnost, kde je zaregistrováno již 160 000 lidí. PhDr. Iva Málková je členkou výboru Obezitologické společnosti, je autorkou řady publikací.

Mgr. Vladimír Drábek

Bratr Ivy Málkové, který s ní v rozhovoru prochází jejím životem jako obrazárnou jak soukromého, tak profesního dění. Sám vzděláním matematik, v současné době se zabývá sociální a kulturní problematikou, je zakladatelem kreativního výtvarného ateliéru A.R.T. pro výtvarníky s handicapem a kulturně komunitního centra ART pro seniory a lidi s handicapem.

Iva Málková a její bratr, spoluautor knihy, Vladimír Drábek.


Zajímavé odborné přílohy knihy

  • 50 let hubnutí s Ivou Málkovou - průřez nabídek na hubnutí jak laických, tak odborných, včetně osobních zkušeností Ivy Málkové s držením diet, s kritickým zhodnocením jednotlivých nabídek obchodníků s hubnutím.
  • Mapy zlozvyků, které odhalí chyby v jídelníčku, problém v realizaci pohybu a psychické faktory, které způsobují jídlo navíc.
  • SOS zásobník radostí – 100 nápadů jak zvýšit psychickou a tělesnou odolnost a jak si předem připravit řešení „krizových situací“ jinak než jídlem.
  • Desatero pro zdravé vaření
  • Desatero pro milovníky restaurací
  • Jak změnit zlozvyky na dobrozvyky -návod, jak pracovat se spouštěčem nevhodného návyku, jak dát do souladu emoce a rozum, čímž se zvládne nutkání, a celý proces završí pozitivní odměna za nově vykonaný návyk.

Rozhovor s Ivou Málkovou a jejím bratrem o nové knize - Den zdraví 2020:Recenze knihy

 MUDr. Jarmila Rážová, česká epidemioložka a hygienička

"Obezita je civilizační nemoc současnosti a sama v jakékoliv míře se podílí na dalších onemocněních. To nám potvrzuje i největší dnešní problém na celé planetě – pandemie COVIDU 19. Vir, který může na oslabený lidský organismus působit až fatálně. Ukazuje se, že mezi taková nejvýznamnější oslabení patří právě obezita.

Právě vycházející kniha Váhy života paní doktorky Ivy Málkové může být skvělým pomocníkem pro její prevenci. Kniha laskavým způsobem objevuje tajemství problémů nadváhy a stejným způsobem ukazuje cestu jejich řešení. Je i moudrým pojednáním o zdravém životě a o metodách jak k němu dojít, jak si jej udržovat. Mohu i z vlastní zkušenosti z kurzů STOBu potvrdit, že nenásilným, ale cílevědomým přístupem lze dojít k trvalým změnám lépe než metodou striktních příkazů a zákazů. Navíc inspirací pro každého je i vlastní život autorky, která nás v knize provází svou životní obrazárnou plnou energie, optimismu a touhy jít si za svým cílem a umět tím nakazit i ostatní."


 Tereza Nvotová Kostková, herečka a moderátorka

"Vyvážená chuť, vyvážený příběh. Na jedné misce kus života na druhé kousky profesní. Prolnuté a harmonické. Ať Vám čtení chutná."

Iva Málková se o své knize rozpovídala i v rozhovoru pro Český rozhlas - Dvojka, který moderovala právě Tereza Kostková.


 MUDr. Alena Šteflová, náměstkyně ministra zdravotnictví 

"Aktivity Ivy Málkové a STOBu sleduji již čtyřicet let. Její odborná metoda hubnutí založená na pevných psychologických základech a vlastních zkušenostech pomohla a pomáhá desítkám tisíc lidí. Metodika laskavým způsobem vede každého nenásilně k trvalým změnám. Troufám si říci, že stejně přirozeným způsobem nás na svém příkladu Iva v knize Váhy života čtivě seznamuje s životními úskalími a způsobem jejich zdolávání, navíc vždy s pozitivním přístupem. Nehonit se za krátkodobým módním jídelníčkem a nepodléhat aktuálnímu pohybovému trendu, ale zvolit komplexní přístup, který si každý sám šije na míru. Tvořivě si dle odborných rad sestavovat jídelníček, radostně se hýbat nejen v tělocvičně, v přírodě, ale i v celém svém životním prostoru. Přestože Ivin celoživotní návod přístupu k životu znám, v knize jsem se dozvěděla a pochopila mnoho dalších souvislostí. Navíc jsem v knize našla milé podrobnosti z jejího života a vím, že její spokojenost s životem i osobní vyznání, které  vyznívá z každé stránky její knihy je opravdové, nehrané."


 MUDr. Alexandra Moravcová, specialistka na dětskou obezitu

"S Ivou spolupracuji už velmi dlouho.  Na první školení v behaviorální terapii vzpomínám dodnes. Pár  vzdělání chtivých adeptů se sešlo u Ivy v bytě, sedělo se všude, zobaly se zdravé jednohubky a její manžel nám vařil čaj. Od té doby se STOB rozrostl, dnes je to Značka pro racionální zvládání  nechtěných kil. STOB spojuje velmi erudované  nadšence pomoci druhým i lidi s kily navíc. 

Všechna setkání s Ivou jsou přínosná, vždy se dozvím něco nového, zvedne mi náladu, utvrdí mě, že jsme krásné i s kily navíc.  Její knihy o výživě jsou čtivé, inspirativní a tak i na tuto knihu jsem se těšila. Nezklamala. Pro ty, které Ivu znají osobně  je to milé doplnění  k tomu, co jsme z jejího životního postoje a nadhledu už tušili. Mám na mysli rodinné zázemí od dětství, které ji formovalo a pak manželství a děti,  které od mala pomáhaly a v práci ji podporovaly. Její manžel vedle svého zaměstnání na fakultě stíhal celou agendu kolem zájezdů, kurzů, cvičení a dalších pořádaných akcí. Nosil, vozil, vyzvedával, počítal, účtoval - vše  co bylo třeba. Kloubouk dolů.

A i ti, kteří Ivu neznají osobně, ale pracují s jejími knihami  se mají možnost blíže  seznámit  s duší autora a to vždy pomůže a potěší."


 MUDr. Vojtěch Hainer, přední český obezitolog

"Další, tentokrát i částečně životopisná kniha paní doktorky Ivy Málkové je zdařilá. Líbí se mi, že se v ní přirozeně prolínají životní vzpomínky i sny autorky i její letité zkušenosti z práce s lidmi s problémem s nadváhou s radami, jak hubnout s rozumem. Jak si svou svoji váhu, s kterou se cítíme dobře, co nejpříjemněji udržovat. K formě i obsahu knihy gratuluji.

Na příkladu vlastního života nás autorka provází svým celoživotním dílem – vlastní metodou přístupu ke zdravému životu. A tahle procházka stojí za to, vždyť popisovaná metodika byla oceněna EASEM (Evropskou společností pro studium obezity) jako nejlepší aktivita zvyšující nutriční gramotnost v Evropě."


 MUDr. Karel Kubát, primář litoměřické nemocnice

Celou recenzi MUDr. Kubáta si můžete přečíst zde.


Marta Nováková, dlouholetá klientka společnosti STOB

Celou recenzi si můžete přečíst zde. 


Věra Rožková, dlouholetá klientka společnosti STOB

"Přečetla jsem si Váhy života a ledacos mě do sebe začalo zapadat. Příjemně jsem zavzpomínala spolu s knížkou na dětství, tehdejší život, zvyky v rodině, přešla jsem do dospělosti.

Když jsem před šesti lety jela prvně na Srí Lanku, tak jsem měla obavy. Zvládnu to? Jak budu komunikovat? A moje známá, která tam již byla, mi řekla: „ jedeš s Ivou, ta je úžasná, to zvládneš.“. A měla pravdu a teď jsem pochopila proč. Ivo, Tvoje váhy života jsou vyrovnané, a proto bezpečné, tím co děláš vracíš do rovnováhy i váhy ostatním, kteří jsou zrovna na houpačce. Ve své knížce píšeš; můj život je vlastně taková celoživotní dovolená, jejíž velkou část zabírá práce, která je mi radostí a splněním snu. Moc Ti přeji, aby toto prohlášení vždy platilo a za Tvoji celoživotní práci máš ode mne velké DĚKUJI."

Váha: 775

Galerie


Podobné produkty

Recenze uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

feova
Kniha velice příjemně plynula a nenásilně opakovala základní principy, se kterými se u STOBu setkáváme. Nejvíc se mi líbilo, že z knihy vyzařovala radost ze života.

Košík

Nakupte ještě za 1200  Kč a máte dopravu zdarma!