Recenze knihy Váhy života od Marty Novákové, dlouholeté klientky STOBu

"Myslím, že každý z nás, kdo se chtěl někdy „vypořádat“ se svými kily navíc, se setkal se jménem Iva Málková. Nikdy neslibovala zázrak za jeden či dva týdny, ale dlouhou cestu postupných krůčků, odříkání i tvrdou práci. Těmito předpoklady se jí (na rozdíl od jiných, často komerčních slibů zázračných redukčních diet a přípravků na hubnutí) podařilo oslovit možná statisíce klientů, kteří se vydali obtížnou cestou změny životního stylu.

Znám se s Ivou už docela dlouho, takže o ní vím, že je to taková „holka do nepohody“, která nezklame. Je tu pro každého, kdo potřeboval dobrou radu či pomoc na další cestě.  A nejen při shazování kil.

Nevím, kolik knih, článků či letáků Iva o hubnutí napsala, ale jsem si jistá tím, že Váhy života nejsou pouhou z dalších publikací o rozumném spalování tuků. Iva v ní ukazuje komplexní, celistvý směr, podepřený ohromujícím množstvím vlastních zkušeností a navíc čtivou formou odhaluje i své rodinné zázemí. Nezakrývá ani skutečnost, že nikdy sama sebe nešetřila a dostupné alternativy ve výživě nejen prostudovala, ale i vyzkoušela na vlastní kůži.

Myslím,  že nemohlo vzniknout nic jiného, než přehledná, užitečná i zajímavá knížka, která neobsahuje pouze rady na téma jak zhubnout, ale hlavně je to i příběh života, který je vhodnou inspirací pro všechny, kteří, ač s kily navíc, nechtějí být pouze jeho pasivními tvůrci, ale mají vůli se pustit do hledání toho nejlepšího, co se v nich skrývá, navzdory tomu, že jejich cesta nebude právě pohodlná.

Při čtení si nejspíše budete klást otázky typu, čeho jsem ochotna se vzdát, bez čeho se  v životě neobejdu či mohu mít z vlastního omezení prospěch? Má to všechno smysl, a jaký bude výsledek? Ten je vždy nejistý, a nejen proto, že ztloustnout je zpravidla daleko snadnější, než zhubnout a ještě navíc zůstat štíhlými.

Knížka Ivy Málkové nikomu z nás nic nepřikazuje, protože na každém záleží, zda se budeme hýbat, či jak změníme jídelníček. Rozhodně však stojí za to se Vahami života inspirovat, dostat se do formy a jít cestou za dobrým pocitem a třeba si i posílit sebevědomí.

Takže jestli bych mohla doporučit publikaci, která hodně vypovídá o tom, jak pojmout  životní styl, naučit se fungovat s mottem „tady a teď“, tak to bude určitě nová kniha Ivy Málkové. Informací je v ní tolik, že je určitě budete dlouho vstřebávat." Marta N.

Nejbližší plánované akce


Poslední ONLINE kurz hubnutí se STOBem před létem!


Přihlaste se do kurzu zdravého hubnutí v Praze a zhubněte zdravě a natrvalo s podporou odborníka.