Mgr. Tereza Jirotka Beníčková

Specializace: PLNÁ KAPACITA, MOŽNOST POŘADNÍKU / psychologické a psychoterapeutické poradenství při hubnutí, nutriční poradenství

Motto: Nevěřím na diety a vím, jak může být černobílé uvažování o výživě nebezpečné. Pomohu vám najít rovnováhu na vaší cestě ke zdravějšímu životnímu stylu.

Hodnocení lektora:

Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 9 uživatelů
Vzdělání a praxe:

VZDĚLÁNÍ

VÝCVIKY A KURZY

ČLÁNKY

MÉDIA

Poslechnout si mě můžete v podcastu Psycholožky v županu, jehož jsem spoluautorkou. 

Přečíst si můžete i rozhovor pro internetový časopis Vitalia o stigmatizaci osob s obezitou.

Poslechnout si mě můžete také v rozhovoru pro DVTV.


 

O mně:

HubnuHlavou.cz


Ačkoliv to byly vlastní zdravotní potíže, které mě přivedly ke zdravějšímu životnímu stylu a nutnosti přemýšlet nad jídelníčkem, brzy jsem zjistila, že právě spojení psychologie a výživy je něco, čemu se chci věnovat i ve své odborné praxi. A tak jsem se dostala ke STOBu.

Se STOBem spolupracuji již řadu let a měla jsem možnost stát u zrodu několika jeho projektů (např. celoročního preventivního a osvětového projektu Výzva 52). Za dobu svého působení ve STOBu jsem měla možnost velmi dobře poznat jeho metodiku a i po těch letech jsem nadšená z toho, jak i tak jednoduchá a vlastně intuitivní pravidla mohou zázračně fungovat u lidí, kteří se už možná vzdali naděje, že se jim někdy něco podaří změnit.

Jako psycholožka a frekventantka psychoterapeutického výcviku v kognitivně-behaviorální terapii zdůrazňuji při změně životního stylu právě psychiku. Myslím, že se shodneme na tom, že právě psychika (naše myšlenky, emoce, ale i životní návyky) často stojí za selháním při hubnutí.

Pomohu vám tyto myšlenky a emoce zvládat tak, aby pracovaly ve váš prospěch, nikoliv proti vám.

Pracuji pod pravidelnou supervizí.


Nabízím živé i online konzultace a ráda se s Vámi domluvím na variantě, která pro Vás bude ideální. 

V případě zrušení termínu méně než 24 hodin předem je účtován storno poplatek ve výši 500 Kč. V případě platby v eurech je poplatek na 60 minutovou konzultaci 40 EUR (storno poplatek 20 EUR). Děkuji za pochopení. 

Konzultace naživo probíhají v mé pracovně na Národní třídě v Praze (Národní 25/961, Palác Metro).

Online konzultace probíhají přes Zoom, Skype či jinou preferovanou komunikační platformu. 

V případě dotazů či zájmu o konzultace mě prosím kontaktuje na e-mailu terezabenickova@gmail.com.


Pracuji pouze s klienty, kteří nemají závažné onemocnění nedovolující racionální stravování. Pomoc s léčebnou výživou spadá do kompetence nutričního terapeuta nebo lékaře. Nepracuji s dětskými a adolescentními klienty. Děkuji za pochopení.


Máte zájem o konzultaci?

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Sandy
Paní magistra Beníčková je úžasná profesionálka s velkou dávkou empatie, trpělivosti a hlavně odborných znalostí. Doporučuji konzultace s ní všem, kteří mají nejen váhový, ale i jiný osobní problém. Dostane se Vám vlídnosti, laskavosti a rad, které Vám jistě pomohou řešit to, co sami nezvládáte.
Šárka Košková
Na STOB jsem hledala pomoc v situaci, kdy jsem kvůli omezené pohyblivosti před operací TEP kyčelního kloubu přibrala kolem 10kg a lékař mi před operací druhého kyčelního kloubu doporučil zhubnout. Mgr. Tereza Beníčková mi velmi pomohla zvládnout tuto pro mě novou životní situaci, hlavně psychicky. Pomohla mi nevyžadovat od sebe i okolí neustále 100% výkon, čímž mi neskutečně ulevila a najednou se objevil prostor pro mě. A pak už to hubnutí docela jde.... Paní Beníčková, ještě jednou mnohokrát děkuji.....a všem ostatním, kteří budou tyto řádky číst a budou také hledat pomoct. Doporučuji Mgr Beníčkovou pro její naprostou profesionalitu a schopnost vidět souvislost mezi dietologickými problémy a psychickými.
BaraD
Kontakt na Mgr. Terezu Beníčkovou jsem našla zde na STOBu. Jsem moc vděčná za milé, trpělivé a laskavé vedení. Osvojila jsem si díky tomu nové návyky ve stravování a získala víc sebevědomí. Měla jsem po nějaké době hubnutí zas pár kil navíc a byla jsem z toho dost ve stresu. Nyní se díky terapii kila zase dostávají na původní verzi. Neřešily jsme spolu jen stravování, ale i další životní starosti a zátěže, což mi též velmi pomohlo. Mgr. Terezu Beníčkovou jako terapeutku můžu jen doporučit.
DarthRubios
Po dvou lockdownech kila letěla nahoru a na začátku roku jsem si řekla, že je čas s tím skoncovat. Tady na stránkách jsem si vybrala Mgr. Terezu Beníčkovou z prostého důvodu sympatií. Spolu jsme dokázaly překonat můj strach z posiloven a nastartovat pravidelný pohyb. Přišly jsme na chyby v mém jídelníčku a zaměřily se na ně. Zajímavé je, že teorii hubnutí má člověk v malíčku, ale praxe často pokulhává. Díky pravidelným konzultacím a dílčím cílům z každého sezení se to však povedlo uvést do praxe. Takže pokud váháte nad tím jestli se objednat- neváhejte. Je sympatická, vstřícná a laskavá.
Ladyhawke1983
Cca dva roky jsem bojovala s přírůstkem váhy poté, co jsem hodně řešila rozvod, nový život a léčbu úzkostné poruchy. Povědomí o stravování a cvičení jsem měla z minulosti, kdy jsem v době před rozvodem žila aktivní život, nicméně tušila jsem, že u mě bude problém s hubnutím spíš s mou psychikou. Naše nutriční terapeutka v práci mi tudíž z lékařského hlediska pomoci nedokázala, ale odkázala mě na STOB. Mgr. Terezu Beníčkovou jsem si vybrala ze dvou důvodů - výcvik KBT, což je terapie, kterou také používám pro svou úzkostnou poruchu a navíc ve spojení s výživovým poradenstvím. Také na mě působila velmi mile a říkala jsem, že někomu takovému nebudu mít problém se otevřít. Což se prokázalo. Společnými silami, hlavně hledáním příčin a nastavováním cílů a rozbíjení mých katastrofických scénářů v hlavě jsem zatím shodila cca 13 kg (i přes všemožné překážky, které mě přesvědčovaly o neúspěchu) a stále pokračujeme. Mé hodnocení tedy nemůže být jiné než plný počet hvězdiček a všem váhajícím plně doporučuji, aby neváhali a objednali se.
Kamila1111
Mgr. Terezu Beníčkovou jsem si vybrala zde na stránkách Stobu, potom co mi nešla váha už nějaký čas dolů. Čekala jsem, že mi bude předepsán nějaký přesný jídelníček s časovým režimem a vlastně nějakou radikální změnu stravování. Na základě pár konzultací jsem byla mile překvapena, že toho zas tolik měnit nemusím a spíš naopak jsem si mohla zachovat svůj jídelníček jen s malými úpravami. Jemnými manévry Terezy B. jsem byla správně nasměrována tak, aby váha začala klesat a opravdu jsem konečně začala s úspěchem kila shazovat. Ale nakonec jsme nezůstaly jen u váhy, převážně jsme pak řešily mé jiné starosti, kde mi také moc pomohla a jsem za to opravdu ráda. Vřele ji mohu všem doporučit jako poradce při hubnutí a stejně tak jako psychologa.
klara87
Tereza je velice profesionální a pečlivá psycholožka. Vybrala jsem si ji, protože mi byla dle fotografie sympatická a odhadovala jsem, že budeme podobně staré. Ve své práci je Tereza velice precizní, vždy připravená a dokáže opravdu dobře naslouchat. Perfektně shrnuje, na čem jsme se v průběhu konzultací dohodly. Spolupráce s ní mi velmi pomohla při hubnutí, měla jsem snazší práci se svou vůlí, naučila jsem se díky Tereze zvládat situace, kdy zajídám nepříjemné emoce a osvojila jsem si několik cenných technik, které využívám každý týden. Terezu bych doporučila každému, kdo nejenom chce zhubnout, ale kdo si chce pod profesionálním vedením utřídit myšlenky a osvojit si fungující velice jednoduché techniky pro zvládání emočně náročných situací. Děkuji za dosavadní spolupráci a těším se na další úspěchy.

Perfektni!!! Po 5 tydnech online (1x hodina tydne) jsem diky Terezce dosahla jednak zhubnuti na cislo, ktere jsem mela pred 3 roky naposledy, jednak se dostavam do psychicke pohody. Lektorka je velmi, velmi lidska, pritom profesionalni, mohu opravdu upřímně doporucit vsem,kdoz nevedi,jak dal. Ja uz vim.
petramocova
Terku znám jako kolegyni ze STOBu. Je moc milá, pečlivá a opravdu se můžete spolehnout na skvělý výsledek - ať už jde o organizaci nebo o pomoc člověku s jeho problémem. Je to šikovná psycholožka co se neustále vzdělává na psychologickém i výživovém poli. Určitě bych se nebála k ní poslat své nejbližší.

Nejbližší plánované akce


Hubněte ve skupině a přesto z pohodlí domova. Přihlaste se do online kurzu zdravého hubnutí pod vedením nutriční terapeutky a lektorky STOBu Katariny Jirkové, získejte podporu v náročném vánočním období a vstupte do nového roku ještě stále s podporou v zádech a s novými dovednostmi.


Souhlasíte s tvrzením, že "hubnutí začíná a končí v hlavě"? Přihlaste se do online kurzu pod vedením psycholožky a lektorky STOBu Terezy Jirotka Beníčkové a změňte své návyky natrvalo.


Svěřte své děti do rukou odborníků a naučte se společně žít zdravěji. 

Kurzy pro děti od 8 do 13 let a jejich rodiče proběhnou naživo (v Praze a Brně) a také online na platformě Zoom. Chcete si osvojit osvědčenou metodiku rozumného hubnutí (psychologie hubnutí, výživa, pohyb) a stát se lektorem STOBu? Nabízíme tři víkendy s praktickým programem.


Cvičte efektivně z pohodlí domova a vyberte si z mnoha druhů cvičení online. Navíc se můžete podporovat při plnění pohybové výzvy.