Mgr. Tereza Jirotka Beníčková

Specializace: AKTUÁLNĚ NEPŘIJÍMÁM NOVÉ KLIENTY, PROSÍM OBRAŤTE SE NA NĚKTEROU Z MÝCH KOLEGYŇ, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ / psychologické a psychoterapeutické poradenství při hubnutí, nutriční poradenství

Motto: Nevěřím na diety a vím, jak může být černobílé uvažování o výživě nebezpečné. Pomohu vám najít rovnováhu na vaší cestě ke zdravějšímu životnímu stylu.

Hodnocení lektora:

Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 12 uživatelů
Vzdělání a praxe:

AKTUÁLNĚ NEPŘIJÍMÁM NOVÉ KLIENTY, PROSÍM OBRAŤTE SE NA NĚKTEROU Z MÝCH KOLEGYŇ. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.


 

VZDĚLÁNÍ

VÝCVIKY A KURZY

ČLÁNKY

MÉDIA

Poslechnout si mě můžete v podcastu Psycholožky v županu, jehož jsem spoluautorkou. V roce 2024 vydalo nakladatelství Portál i naši stejnojmennou knihu s podtitulem 10x neformálně o duševním zdraví.

Přečíst si můžete i rozhovor pro internetový časopis Vitalia o stigmatizaci osob s obezitou.

Poslechnout si mě můžete také v rozhovoru pro DVTV.


 

O mně:

HubnuHlavou.cz


Ačkoliv to byly vlastní zdravotní potíže, které mě přivedly ke zdravějšímu životnímu stylu a nutnosti přemýšlet nad jídelníčkem, brzy jsem zjistila, že právě spojení psychologie a výživy je něco, čemu se chci věnovat i ve své odborné praxi. A tak jsem se dostala ke STOBu.

Se STOBem spolupracuji již řadu let a měla jsem možnost stát u zrodu několika jeho projektů (např. celoročního preventivního a osvětového projektu Výzva 52). Za dobu svého působení ve STOBu jsem měla možnost velmi dobře poznat jeho metodiku a i po těch letech jsem nadšená z toho, jak i tak jednoduchá a vlastně intuitivní pravidla mohou zázračně fungovat u lidí, kteří se už možná vzdali naděje, že se jim někdy něco podaří změnit.

Jako psycholožka a absolventka pětiletého psychoterapeutického výcviku v kognitivně-behaviorální terapii zdůrazňuji při změně životního stylu právě psychiku. Myslím, že se shodneme na tom, že právě psychika (naše myšlenky, emoce, ale i životní návyky) často stojí za selháním při hubnutí.

Pomohu vám tyto myšlenky a emoce zvládat tak, aby pracovaly ve váš prospěch, nikoliv proti vám.

Pracuji pod pravidelnou supervizí.


Nabízím živé i online konzultace a ráda se s Vámi domluvím na variantě, která pro Vás bude ideální. 

V případě zrušení termínu méně než 24 hodin předem je účtován storno poplatek ve výši 500 Kč. V případě platby v eurech je poplatek na 60 minutovou konzultaci 40 EUR (storno poplatek 20 EUR). Děkuji za pochopení. 

Konzultace naživo probíhají v mé pracovně na Národní třídě v Praze (Národní 25/961, Palác Metro).

Online konzultace probíhají přes Zoom, Skype či jinou preferovanou komunikační platformu. 

V případě dotazů či zájmu o konzultace mě prosím kontaktuje na e-mailu terezabenickova@gmail.com.


Pracuji pouze s klienty, kteří nemají závažné onemocnění nedovolující racionální stravování. Pomoc s léčebnou výživou spadá do kompetence nutričního terapeuta nebo lékaře. Nepracuji s dětskými a adolescentními klienty. Děkuji za pochopení.


Máte zájem o konzultaci?

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

RadkaS.
Paní magistru Beníčkovou mohu vřele doporučit. Vyhledala jsem jí jako odborný "doprovod" pro mé hubnutí. A i když se v čase moje zakázka změnila, naše spolupráce neskončila. Velmi oceňuji její empatické provázení, podporu, trefná shrnutí a vhledy, rady a také drobné úkoly, které jsem si ze sezení odnášela. Vše mi bylo ku prospěchu a pomohlo mi s obnovou psychické kondice. Ještě jednou velmi děkuji. Byla to naprosto úžasná spolupráce!
NikolaI
Zjevně se shodnu se všemi zde recenzujícími, protože Tereza je opravdu úžasná. Původně jsem za ní přišla se záchvatovitým přejídáním, ale vlastně jsem se tak nějak pro mě přirozeně dostala k hlubším věcem v mém životě, které jsem potřebovala projít, uvědomit si, zpracovat. Tereza byla vždy velmi respektující, profesionální a nikdy jsem neměla pocit, že se mě snaží někam manipulativně nebo jakkoli násilně směřovat, nikdy jsem se s ní necítila pod tlakem, což je pro mě velmi důležité. Vždy mě tak jemně provázela věcmi, které jsem potřebovala probrat, nechala mě, ať si sama určím směr, který jsem potřebovala, a to mi velmi vyhovovalo. V každém případě tomu vždy dala pevný rámec a myslím, že se jí povedlo mě přivést k tomu, abych o sobě, svém jednání i prožívání začala uvažovat tak nějak laskavěji, bez zbytečného přehnaného sebehodnocení a odsuzování. Vlastně nevím, jak to dovedla, ale dovedla. A ta její vyrovnanost a klid... Myslím, že vyrovnanost u psychologů a psychoterapeutů někdy působí jako nepříliš přesvědčivá póza. Tady to tak není, já věřím, že ona opravdu JE taková. :)
janery
Paní magistra je fantastická. Mám na ní závislost :-) Pomohla mi v době,když jsem si přestávala vědět rady a nevěřila si. Díky se životem zase pohybuji jako dřív. Vždycky mi uklidí můj chaos v hlavě a nakopne mě,když začnu být apatická a líná. Kéž by bylo více takových Terezek na světě :-)
Sandy
Paní magistra Beníčková je úžasná profesionálka s velkou dávkou empatie, trpělivosti a hlavně odborných znalostí. Doporučuji konzultace s ní všem, kteří mají nejen váhový, ale i jiný osobní problém. Dostane se Vám vlídnosti, laskavosti a rad, které Vám jistě pomohou řešit to, co sami nezvládáte.
Šárka Košková
Na STOB jsem hledala pomoc v situaci, kdy jsem kvůli omezené pohyblivosti před operací TEP kyčelního kloubu přibrala kolem 10kg a lékař mi před operací druhého kyčelního kloubu doporučil zhubnout. Mgr. Tereza Beníčková mi velmi pomohla zvládnout tuto pro mě novou životní situaci, hlavně psychicky. Pomohla mi nevyžadovat od sebe i okolí neustále 100% výkon, čímž mi neskutečně ulevila a najednou se objevil prostor pro mě. A pak už to hubnutí docela jde.... Paní Beníčková, ještě jednou mnohokrát děkuji.....a všem ostatním, kteří budou tyto řádky číst a budou také hledat pomoct. Doporučuji Mgr Beníčkovou pro její naprostou profesionalitu a schopnost vidět souvislost mezi dietologickými problémy a psychickými.
BaraD
Kontakt na Mgr. Terezu Beníčkovou jsem našla zde na STOBu. Jsem moc vděčná za milé, trpělivé a laskavé vedení. Osvojila jsem si díky tomu nové návyky ve stravování a získala víc sebevědomí. Měla jsem po nějaké době hubnutí zas pár kil navíc a byla jsem z toho dost ve stresu. Nyní se díky terapii kila zase dostávají na původní verzi. Neřešily jsme spolu jen stravování, ale i další životní starosti a zátěže, což mi též velmi pomohlo. Mgr. Terezu Beníčkovou jako terapeutku můžu jen doporučit.
DarthRubios
Po dvou lockdownech kila letěla nahoru a na začátku roku jsem si řekla, že je čas s tím skoncovat. Tady na stránkách jsem si vybrala Mgr. Terezu Beníčkovou z prostého důvodu sympatií. Spolu jsme dokázaly překonat můj strach z posiloven a nastartovat pravidelný pohyb. Přišly jsme na chyby v mém jídelníčku a zaměřily se na ně. Zajímavé je, že teorii hubnutí má člověk v malíčku, ale praxe často pokulhává. Díky pravidelným konzultacím a dílčím cílům z každého sezení se to však povedlo uvést do praxe. Takže pokud váháte nad tím jestli se objednat- neváhejte. Je sympatická, vstřícná a laskavá.
Ladyhawke1983
Cca dva roky jsem bojovala s přírůstkem váhy poté, co jsem hodně řešila rozvod, nový život a léčbu úzkostné poruchy. Povědomí o stravování a cvičení jsem měla z minulosti, kdy jsem v době před rozvodem žila aktivní život, nicméně tušila jsem, že u mě bude problém s hubnutím spíš s mou psychikou. Naše nutriční terapeutka v práci mi tudíž z lékařského hlediska pomoci nedokázala, ale odkázala mě na STOB. Mgr. Terezu Beníčkovou jsem si vybrala ze dvou důvodů - výcvik KBT, což je terapie, kterou také používám pro svou úzkostnou poruchu a navíc ve spojení s výživovým poradenstvím. Také na mě působila velmi mile a říkala jsem, že někomu takovému nebudu mít problém se otevřít. Což se prokázalo. Společnými silami, hlavně hledáním příčin a nastavováním cílů a rozbíjení mých katastrofických scénářů v hlavě jsem zatím shodila cca 13 kg (i přes všemožné překážky, které mě přesvědčovaly o neúspěchu) a stále pokračujeme. Mé hodnocení tedy nemůže být jiné než plný počet hvězdiček a všem váhajícím plně doporučuji, aby neváhali a objednali se.
Kamila1111
Mgr. Terezu Beníčkovou jsem si vybrala zde na stránkách Stobu, potom co mi nešla váha už nějaký čas dolů. Čekala jsem, že mi bude předepsán nějaký přesný jídelníček s časovým režimem a vlastně nějakou radikální změnu stravování. Na základě pár konzultací jsem byla mile překvapena, že toho zas tolik měnit nemusím a spíš naopak jsem si mohla zachovat svůj jídelníček jen s malými úpravami. Jemnými manévry Terezy B. jsem byla správně nasměrována tak, aby váha začala klesat a opravdu jsem konečně začala s úspěchem kila shazovat. Ale nakonec jsme nezůstaly jen u váhy, převážně jsme pak řešily mé jiné starosti, kde mi také moc pomohla a jsem za to opravdu ráda. Vřele ji mohu všem doporučit jako poradce při hubnutí a stejně tak jako psychologa.
klara87
Tereza je velice profesionální a pečlivá psycholožka. Vybrala jsem si ji, protože mi byla dle fotografie sympatická a odhadovala jsem, že budeme podobně staré. Ve své práci je Tereza velice precizní, vždy připravená a dokáže opravdu dobře naslouchat. Perfektně shrnuje, na čem jsme se v průběhu konzultací dohodly. Spolupráce s ní mi velmi pomohla při hubnutí, měla jsem snazší práci se svou vůlí, naučila jsem se díky Tereze zvládat situace, kdy zajídám nepříjemné emoce a osvojila jsem si několik cenných technik, které využívám každý týden. Terezu bych doporučila každému, kdo nejenom chce zhubnout, ale kdo si chce pod profesionálním vedením utřídit myšlenky a osvojit si fungující velice jednoduché techniky pro zvládání emočně náročných situací. Děkuji za dosavadní spolupráci a těším se na další úspěchy.

Nejbližší plánované akce


Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv!


V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech v Praze.


Letní kurz vás naučí nejen základy priessnitz a nordic walkingu, ale navíc poznáte ještě různé části Prahy a různé lektorky.