Mgr. Tereza Beníčková

Specializace: psychologické a výživové poradenství při hubnutí, psychoterapie

Motto: Nevěřím na diety a vím, jak může být černobílé uvažování o výživě nebezpečné. Pomohu vám najít rovnováhu na vaší cestě ke zdravějšímu životnímu stylu.

Hodnocení lektora:

Průměrné hodnocení: 5
Hodnotili: 4 uživatelé
Vzdělání a praxe:

Z důvodu plné kapacity aktuálně nepřijímám nové klienty. Děkuji za pochopení. 

VZDĚLÁNÍ

VÝCVIKY A KURZY

PRAXE

ČLÁNKY

 

O mně:

Ačkoliv to byly vlastní zdravotní potíže, které mě přivedly ke zdravějšímu životnímu stylu a nutnosti přemýšlet nad jídelníčkem, brzy jsem zjistila, že právě spojení psychologie a výživy je něco, čemu se chci věnovat i ve své odborné praxi. A tak jsem se dostala ke STOBu.

Ve STOBu spolupracuji několik let a měla jsem možnost stát u zrodu několika jeho projektů (např. celoročního preventivního a osvětového projektu Výzva 52). Za dobu svého působení ve STOBu jsem měla možnost velmi dobře poznat jeho metodiku a i po těch letech jsem nadšená z toho, jak i tak jednoduchá a vlastně intuitivní pravidla mohou zázračně fungovat u lidí, kteří se už možná vzdali naděje, že se jim někdy něco podaří změnit.

Jako psycholožka a frekventantka psychoterapeutického výcviku v kognitivně-behaviorální terapii zdůrazňuji při změně životního stylu právě psychiku. Myslím, že se shodneme na tom, že právě psychika (naše myšlenky, emoce, ale i životní návyky) často stojí za selháním při hubnutí.

Pomohu vám tyto myšlenky a emoce zvládat tak, aby pracovaly ve váš prospěch, nikoliv proti vám.

Pracuji pod pravidelnou supervizí.


Aktuálně nabízím pouze online individuální poradenství a terapii. Cena za 1 sezení o délce 60 min. je 500 Kč. 

Online konzultace probíhají přes Zoom, Skype či jinou preferovanou komunikační platformu. 

V případě zrušení termínu méně než 24 hodin předem je účtován storno poplatek ve výši 250 Kč. Děkuji za pochopení. 

V případě dotazů či zájmu o konzultace mě prosím kontaktuje na e-mailu terezabenickova@gmail.com.


UPOZORNĚNÍ | Pracuji pouze s klienty, kteří nemají závažné onemocnění nedovolující racionální stravování. Pomoc s léčebnou výživou spadá do kompetence nutričního terapeuta nebo lékaře. Nepracuji s dětskými a adolescentními klienty. Děkuji za pochopení.


Máte zájem o konzultaci?

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Kamila1111
Mgr. Terezu Beníčkovou jsem si vybrala zde na stránkách Stobu, potom co mi nešla váha už nějaký čas dolů. Čekala jsem, že mi bude předepsán nějaký přesný jídelníček s časovým režimem a vlastně nějakou radikální změnu stravování. Na základě pár konzultací jsem byla mile překvapena, že toho zas tolik měnit nemusím a spíš naopak jsem si mohla zachovat svůj jídelníček jen s malými úpravami. Jemnými manévry Terezy B. jsem byla správně nasměrována tak, aby váha začala klesat a opravdu jsem konečně začala s úspěchem kila shazovat. Ale nakonec jsme nezůstaly jen u váhy, převážně jsme pak řešily mé jiné starosti, kde mi také moc pomohla a jsem za to opravdu ráda. Vřele ji mohu všem doporučit jako poradce při hubnutí a stejně tak jako psychologa.
klara87
Tereza je velice profesionální a pečlivá psycholožka. Vybrala jsem si ji, protože mi byla dle fotografie sympatická a odhadovala jsem, že budeme podobně staré. Ve své práci je Tereza velice precizní, vždy připravená a dokáže opravdu dobře naslouchat. Perfektně shrnuje, na čem jsme se v průběhu konzultací dohodly. Spolupráce s ní mi velmi pomohla při hubnutí, měla jsem snazší práci se svou vůlí, naučila jsem se díky Tereze zvládat situace, kdy zajídám nepříjemné emoce a osvojila jsem si několik cenných technik, které využívám každý týden. Terezu bych doporučila každému, kdo nejenom chce zhubnout, ale kdo si chce pod profesionálním vedením utřídit myšlenky a osvojit si fungující velice jednoduché techniky pro zvládání emočně náročných situací. Děkuji za dosavadní spolupráci a těším se na další úspěchy.
martak
Perfektni!!! Po 5 tydnech online (1x hodina tydne) jsem diky Terezce dosahla jednak zhubnuti na cislo, ktere jsem mela pred 3 roky naposledy, jednak se dostavam do psychicke pohody. Lektorka je velmi, velmi lidska, pritom profesionalni, mohu opravdu upřímně doporucit vsem,kdoz nevedi,jak dal. Ja uz vim.
petramocova
Terku znám jako kolegyni ze STOBu. Je moc milá, pečlivá a opravdu se můžete spolehnout na skvělý výsledek - ať už jde o organizaci nebo o pomoc člověku s jeho problémem. Je to šikovná psycholožka co se neustále vzdělává na psychologickém i výživovém poli. Určitě bych se nebála k ní poslat své nejbližší.

Nejbližší plánované akce


Poslední 2 volná místa!

Zhubněte zdravě a jednou provždy s podporou skupiny v desetitýdenním online kurzu. Kurz povede nutriční terapeutka a zkušená lektorka STOBu Eva Chocenská. 


Vyberte si ze široké nabídky pohybových lekcí (jóga, zdravotní cvičení, pilates, salsa) a cvičte pravidelně pod vedením zkušených instruktorů.

Cvičit s námi můžete naživo v Praze nebo online a odkudkoliv!


Přijďte si nechat změřit složení těla, ochutnat zdravé potraviny nebo se zúčastněte workshopů a cvičení. 

Vstup ZDARMA. :-)