STOBík - Online kurz zdravého životního stylu pro děti (8-13 let) a pro rodiče


Průměrné hodnocení: 5
Hodnotil: 1 uživatel
Upřesnění místa:
platforma Zoom

Lektor:
Lenka Štěchová
lstechova@seznam.cz

Termín: 21.01.2024 - 12.05.2024

Cena: 4900 Kč

Objednat kurz


Termíny kurzu

DenČasDatum
Neděle18:00 - 19:3021.01.2024

Svěřte své děti do odborných rukou a naučte se společně žít zdravěji.

Tento jedinečný čtyřměsíční online program je určený všem dětem ve věku od 8 do 13 let a jejich rodičům či jiným pečovatelům. V kurzu se za pomoci zkušené lektorky STOBu naučíte společně se svými dětmi stravovat podle zásad zdravého životního stylu, dozvíte se vše potřebné o výživě a pohybu při hubnutí a především převedete tyto znalosti do praktického života.


Pojištěnci ZPMV mohou čerpat příspěvek na tento kurz. Po přihlášení vás budeme kontaktovat s bližšími informacemi.

>> Pokud máte o kurz zájem, přihlaste se co nejdříve ZDE <<


Jak kurz probíhá?

Dětem a rodičům nabídneme 10 společných lekcí (v různých rozestupech), a to vždy v neděli od 18 do 19:30 hodin. 

Kurz proběhne v těchto termínech: 21.1., 28.1.,  4.2.,  18.2., 3.3.,  17.3., 31.3., 14.4., 28.4., 12.5.

Na každém setkání se bude lektorka Lenka Štěchová věnovat 60 minut skupině dětí a 30 minut zvlášť skupině rodičů. V ceně kurzu jsou i dvě 30minutové individuální konzultace s lektorkou, první před začátkem kurzu a druhá dle potřeby v průběhu kurzu. 

Děti budou vedeny zábavnou formou k postupné změně životního stylu s případnou možností redukce nadváhy. Dospělí budou mít možnost získat informace, jak podporovat děti při změně životního stylu a při rozumném hubnutí, a sdílet společně své zkušenosti. Zároveň budou mít možnost se doptat na cokoliv, co by je zajímalo ohledně změny svých vlastních stravovacích a pohybových návyků.

Velkým pozitivem kurzu je i možnost vzájemného poznávání rodiče a dítěte a upevňování rodinných vztahů. 

Metodika skupinových kurzů STOB je založená na principech kognitivně-behaviorální psychoterapie, která má celosvětově nejlepší výsledky nejen při hubnutí, ale především pro udržení hmotnosti. V tomto rodinném kurzu bude metodika uzpůsobena potřebám dětí a celé rodiny.


Náplň lekcí kurzu

Každá lekce kurzu bude věnovaná specifickému tématu jako jsou jídelní režim, pohyb, pitný režim, zařazování zeleniny, princip zdravého talíře či "zdravé slavení" a změna nesprávných návyků (např. jedení u televize). Děti a rodiče se nejen dozví, které návyky měnit, ale jak je mohou změnit. 

Lektorka seznámí účastníky s jednoduchými a zdravými recepty a přinese i další praktické tipy, díky kterým bude změna životního stylu snadnější a zábavná.

Součástí kurzu je pro rodiče možnost výběru z bohaté nabídky online pohybu se STOBem. Účastníci si vyberou takový druh cvičení, který jim bude vyhovovat a bude je bavit.  

Upozorňujeme, že obsahem kurzu není řešení psychických problémů dítěte či rodiny. Cílem je zlepšit životní styl (zejména stravovovací návyky a pohyb) celé rodiny.


Co je zahrnuto v ceně kurzu?

  • 10 lekcí pod vedením lektorky STOBu Lenky Štěchové
  • Dvě 30minutové individuální konzultace (před kurzem a v jeho průběhu)
  • Praktické rozšiřující materiály a záznamové archy
  • Nutriční program Sebekoučink na 12 týdnů (pomůcka pro rodiče), zpětná vazba k jídelníčku od lektorky po dobu 2 týdnů
  • Individuální přístup k dětem po celou dobu kurzu
  • Možnost výběru z různých druhů cvičení online

Kdo se o vás postará?

 

Mgr. Lenka Štěchová, pedagožka a dlouholetá lektorka STOBu

Lenka je absolventkou FTVS UK, obor učitelství tělesné výchovy a biologie, absolvovala rovněž PF JČU, učitelství 1. stupně ZŠ. Od roku 1992 je lektorkou kurzů snižování nadváhy metodou kognitivně-behaviorální terapie obezity, má více než dvacet let zkušenosti s vedením pohybových aktivit pro děti i dospělé. Výchovu ke zdravému životnímu stylu praktikovala od roku 1996 v rámci výuky i prostřednictvím projektů a workshopů během působení v základním i středním školství.


Kurz má omezenou kapacitu. Pokud máte o kurz zájem, přihlaste se co nejdříve ZDE.

Těšíme se na viděnou v kurzu!

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Nenalezeny žádné záznamy.

Nejbližší plánované akce


Nezůstávejte sami při hubnutí a udržování váhy a přihlaste se do pokračovacího kurzu pod vedením dvou skvělých odbornic.


Chcete si osvojit osvědčenou metodiku rozumného hubnutí (psychologie hubnutí, výživa, pohyb) a stát se lektorem STOBu? Nabízíme tři víkendy s praktickým programem.


Zajímá vás téma dětské obezity? Přihlaste se na konferenci Společnosti pro výživu, kde vystoupí celá řada odborníků.