STOBík - Kurz zdravého životního stylu pro děti od 8 do 13 let a pro rodiče


Průměrné hodnocení: 5
Hodnotil: 1 uživatel
Upřesnění místa:
ZŠ Sázavská, Praha
Sázavská 5
Praha 2 12000

Lektor:
Lenka Štěchová
lstechova@seznam.cz

Termín: 18.10.2023 - 07.02.2024

Cena: 5490 Kč

Zbývají poslední 3 místa.
Objednat kurz


Termíny kurzu

DenČasDatum
Středa18:00 - 19:3011.10.2023

 

Do kurzu je možné se zapojit i od druhé lekce - 18. 10. 2023.


Svěřte své děti do rukou skutečných odborníků a naučte se společně žít zdravěji.

Tento jedinečný čtyřměsíční program je určený všem dětem ve věku od 8 do 13 let a jejich rodičům či jiným pečovatelům. V kurzu se za pomoci dvou vyškolených lektorek STOBu naučíte společně se svými dětmi stravovat podle zásad zdravého životního stylu, dozvíte se vše potřebné o výživě a pohybu při hubnutí a především s podporou odbornic a skupiny převedete tyto znalosti do praktického života.


Pojištěnci ZPMV mohou čerpat příspěvek na tento kurz. Po přihlášení vás budeme kontaktovat s bližšími informacemi.

>> Pokud máte o kurz zájem, přihlaste se co nejdříve ZDE <<


Jak kurz probíhá?

Dětem a rodičům nabídneme 10 společných lekcí (v různých rozestupech), a to vždy ve středu od 18 do 19:30 hodin. 

Kurz proběhne v těchto termínech: 11. 10., 18. 10., 1. 11., 15. 11., 29. 11., 13. 12. 2023 a 3. 1., 10. 1., 24. 1., 7. 2. 2024.

Do kurzu je možné se zapojit i od druhé lekce - 18. 10. 2023.

Na každém setkání se budou lektorky Lenka Štěchová a Karolína Hlavatá věnovat skupině dětí i skupině rodičů.

Děti budou vedeny zábavnou formou k postupné změně životního stylu s případnou možností redukce nadváhy. Dospělí budou mít možnost získat informace, jak podporovat děti při změně životního stylu a při rozumném hubnutí a sdílet společně své zkušenosti. Zároveň budou mít možnost se doptat na cokoliv, co by je zajímalo ohledně změny svých vlastních stravovacích a pohybových návyků.

Velkým pozitivem kurzu je i možnost vzájemného poznávání rodiče a dítěte a upevňování rodinných vztahů. 

Metodika skupinových kurzů STOB je založená na principech kognitivně-behaviorální psychoterapie, která má celosvětově nejlepší výsledky nejen při hubnutí, ale především pro udržení hmotnosti. V tomto rodinném kurzu bude metodika uzpůsobena potřebám dětí a celé rodiny.


Náplň lekcí kurzu

Každá lekce kurzu bude věnovaná specifickému tématu jako jsou zdravý životní styl, jídelní režim,  pitný režim, zařazování zeleniny, princip zdravého talíře či "zdravé slavení", pohyb a změna nesprávných návyků (např. jedení u televize, nadměrná konzumace sladkostí a pod.). Děti a rodiče se nejen dozvědí, které nábvyky mají měnit, ale jak je mohou změnit. 

Lektorky seznámí účastníky s jednoduchými a zdravými recepty a přinesou i další praktické tipy, díky kterým bude změna životního stylu snadnější a zábavná.

Upozorňujeme, že  obsahem kurzu není řešení psychických problémů dítěte či rodiny. Cílem je zlepšit životní styl (zejména stravovací návyky a pohybový režim) celé rodiny.


Co je zahrnuto v ceně kurzu?

  • 9 lekcí pod vedením dvou lektorek STOBu - dietoložky a pedagožky s kvalifikací sportovní trenérky
  • Praktické rozšiřující materiály a záznamové archy
  • Nutriční program Sebekoučink na 12 týdnů (pomůcka pro rodiče), zpětná vazba k jídelníčku od lektorky po dobu dvou týdnů
  • Individuální přístup k dětem po celou dobu kurzu 
  • Možnost výběru z nabídky online cvičení pro rodiče 

Pokud byste se chtěli kurzu účastnit s více než jedním dítětem (nebo např. v páru i s druhým rodičem/pečovatelem), napište prosím tuto informaci do poznámku u přihlášky. Jednotlivec za účast v celém kurzu platí 2 745 Kč. Kdo se o vás postará?

Účastníci budou v péči hned dvou skvělých odbornic.

PhDr. Karolína Hlavatá, PhD., dietoložka a lektorka STOBu

Karolína absolvovala bakalářské studium Veřejné zdravotnictví na 3. lékařské fakultě v Praze, na Masarykově univerzitě v Brně vystudovala obor Zdravotní vědy - Pedagogická specializace výživa člověka. Postgraduální studium absolvovala v oboru Fyziologie a patofyziologie člověka. V současné době pracuje jako dietolog na OB Klinice a v Programu Healthy Plus, vyučuje na VOŠ Medea. Je odborným garantem iniciativy Vím, co jím a piju. Publikuje v domácích i zahraničních časopisech, aktivně se účastní kongresů, konferencí a přednáškových akcí pro odbornou i laickou veřejnost.


 

Mgr. Lenka Štěchová, pedagožka a dlouholetá lektorka STOBu

Lenka je absolventkou FTVS UK, obor učitelství tělesné výchovy a biologie, absolvovala rovněž PF JČU, učitelství 1. stupně ZŠ. Od roku 1992 je lektorkou kurzů snižování nadváhy metodou kognitivně-behaviorální terapie obezity, má více než dvacet let zkušenosti s vedením pohybových aktivit pro děti i dospělé. Výchovu ke zdravému životnímu stylu praktikovala od roku 1996 v rámci výuky i prostřednictvím projektů a workshopů během působení v základním i středním školství.


Kurz má omezenou kapacitu. Pokud máte o kurz zájem, přihlaste se co nejdříve ZDE. Do poznámky v přihlášce uveďte, prosím, jméno a věk dítěte a svoji zdravotní pojišťovnu. 


Těšíme se na viděnou v kurzu!

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Nenalezeny žádné záznamy.

Nejbližší plánované akce


Nezůstávejte sami při hubnutí a udržování váhy a přihlaste se do pokračovacího kurzu pod vedením dvou skvělých odbornic.


Chcete si osvojit osvědčenou metodiku rozumného hubnutí (psychologie hubnutí, výživa, pohyb) a stát se lektorem STOBu? Nabízíme tři víkendy s praktickým programem.


Zajímá vás téma dětské obezity? Přihlaste se na konferenci Společnosti pro výživu, kde vystoupí celá řada odborníků.