Psychologie hubnutí a aplikace znalostí do poradenské praxe


Průměrné hodnocení: 4.8
Hodnotilo: 5 uživatelů
Upřesnění místa:
www.marianeum.cz
Máchova 7
Praha 2 120 00
Zobrazit na mapě

Lektor:
Iva Málková

Instruktor: Petra Mocová

Termín: 21.02.2025 - 23.02.2025

Cena: 6990 Kč

Chci se zúčastnit semináře


Školení probíhá v pátek (13–18.30 hod.), v sobotu (9–18.30 hod.) a v neděli (9–16 hod.). 


Poznejte tajemství psychologie hubnutí 

Třídenní školení je zaměřené na hubnutí pohledem psychologa. Na školení probereme teoretické základy směru kognitivně behaviorální terapie (KBT) a její aplikace při hubnutí. KBT patří k nejefektivnější terapii, zejména s ohledem na udržení změny životního stylu, a tedy i váhových úbytků. Důraz klademe na sdílení našich třicetiletých zkušeností z praxe a na nácvik technik, které můžete ihned aplikovat v praxi i ve svém osobním životě.


Chcete se stát lektorem STOBu a používat naši metodiku? Pak je třeba absolvovat kompletní třímodulové školení pro lektory STOB. 

>> Informace a přihlášky na školení lektorů STOB najdete zde <<

Co se na školení naučíte?

 • Základy kognitivně behaviorální terapie obecně a ve vztahu k terapii obezity
 • Techniky mindfulness (tzv. třetí vlna KBT)
 • Jak prakticky pracovat s psychologickými tématy – jak zvládat vnější a vnitřní podněty (emoce, myšlenky) provokující k jídlu navíc, jak se přimět k pohybu a další
 • Jak komunikovat s klienty a motivovat je ke změně návyků

 >> Chci se na školení přihlásit <<


V čem se naše školení liší od jiných kurzů?

Naší specializací je od r. 1990 zdravé hubnutí postavené na základech psychologie. Nečeká vás žádná teorie o výživě. Důraz je kladen na pochopení směru KBT a na nácvik technik, které můžete aplikovat v praxi a pomoci klientům k dosažení jejich cílů. Tyto techniky řadu let používáme a modifikujeme do oblasti hubnutí.

Kurz je opravdu jedinečný a troufáme si tvrdit, že jsme jedna z mála společností, která se tak intenzivně a dlouhodobě věnuje psychologii hubnutí.

Metodika vychází ze zkušeností, že je třeba se zaměřit nejen na to, co klient jí, ale také proč jí a jak jí. Při terapii nadváhy a obezity se tedy nestačí zabývat jen otázkou nutriční a k řešení kil navíc často nestačí samotné diety, natož laická nabídka různých přípravků či nevhodných výživových směrů. Na lidi s kily navíc je nutné působit systematicky a postupně je učit novým návykům tak, aby byli v tréninku úspěšní. Nestačí však ovlivňovat jen chování (jídelní a pohybové návyky), ale je třeba působit i na nevhodné emoce a myšlení, které k nežádoucímu chování vedou. Cílem je postupnými kroky příjemným způsobem pracovat na změně životního stylu, čímž dojde k celkové zvýšení kvality života. Jen tak je možné dosáhnout trvalých váhových úbytků.


>> Chci se na školení přihlásit <<


Program školení

Pátek 21. 2. 2025 (12.30 - 13.00 registrace, 13.00–18:30 hod.)

 • Stručné základy obezitologie z pohledu psychologa
 • Čím se liší přístup STOBu od jiných způsobů redukce hmotnosti
 • Teoretické základy KBT
 • KBT ve vztahu k nadváze a obezitě
 • Třetí vlna KBT - Všímavé jedení
 • Ukázka pomůcek pro práci s klienty

Sobota 22. 2. 2025 (9–18:30 hod.)

 • Pohyb z pohledu psychologa
 • Jak zvládat vnější podněty, které nás provokují k jídlu navíc
 • Jak zvládat emoce, které nás provokují k jídlu navíc
 • Jak zvládat nevhodné myšlení, které nám kazí hubnutí
 • O polední pauze bude po obědě výuka Nordic walkingu

Neděle 23. 2. 2025 (9–16 hod.)

 • Jak vést rozhovor
 • Stanovování cílů
 • Práce s relapsem
 • Podpora, sebelaskavost
 • Imaginace
 • Nácviky
 • Otázky, diskuze

Budou zajištěny svačiny a nápoje (káva, čaj, voda).


V ceně školení jsou zahrnuty i praktické materiály – některé brožurky ke zdravému hubnutíKniha Váhy života a záznamové archy.


Kdo vás školením provede? 

PhDr. Iva Málková

 

Iva vystudovala obor psychologie na Univerzitě Karlově a v roce 1990 založila společnost STOB. Spojila své osobní zkušenosti s hubnutím s psychologickým vzděláním a učí odborníky i veřejnost tomu, že hubnutí a zdravý životní styl není jen o výživě, ale i o psychice. Metodiku zdravého hubnutí se STOBem postavila na kognitivně behaviorálním přístupu a její využití při léčbě obezity zavedla v České republice i do klinické praxe. Je autorkou celé řady publikací a členkou výboru České obezitologické společnosti a členem její psychologické sekce, dále členem České společnosti KBT.

 

Mgr. Petra Mocová

 

Petra vystudovala psychologii a sociologii v Maastrichtu a Praze. Absolvovala výcvik v Gestalt terapii, v psychologickém koučování a relaxačních technikách. Je jedním z mála odborníků v ČR, kteří absolvovali zahraniční kurz všímavosti, absolvovala kurz poradce pro výživu a další výživové a psychologické kurzy. Petra má soukromou praxi a pracuje i jako lektorka kurzů zdravého hubnutí se STOBem. Je členkou psychologické sekce České obezitologické společnosti a České asociace pro psychoterapii.

 

Mgr. Jana Šimečková

Jana vystudovala 1. lékařskou fakultu obor nutriční terapie, dále se vzdělává v psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, a je také kognitivně-behaviorální terapeut ve výcviku se zaměřením na terapii nadváhy a obezity. Praktické zkušenosti získala na obezitologické klinice, vedením redukčních kurzů STOB a při individuální nutriční péči. 


>> Chci se na školení přihlásit <<


Pro koho je školení vhodné?

Pro všechny, kdo se zajímají o problematiku hubnutí a udržení si hmotnosti. Našich školení se nejčastěji účastní zájemci z řad lékařů, psychologů, nutričních terapeutů, poradců, cvičitelů a dalších odborníků majících vztah k této problematice.

Školení je také určené pro naše budoucí kolegy. Máte-li chuť rozšířit tým odborníků společnosti STOB a stát se lektorem, je třeba absolvovat celkem tři třídenní školení – v psychologii, ve výživě a v metodice STOBu.

>> Kompletní informace a přihlášky na školení lektorů STOB najdete zde <<

Upozornění: Absolvováním pouze psychologického školení se nestáváte automaticky lektorem společnosti STOB a nemůžete se tak prezentovat, tzn. používat logo nebo tvrzení, že jste vyškolení v metodice STOB. Naši lektoři musí absolvovat všechny tři vzdělávací bloky – v psychologii, výživě a v předání samotné metodiky.


Zvažovali jste někdy rozšířit si svoje znalosti a dovednosti právě v terapii obezity?

Neváhejte se přihlásit a něco nového se dozvědět.

Těšíme se na vás.

 

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Milena M.
Kurz byl pro mě přínosný, "domácká" přátelská atmosféra a otevřené diskuse se sdílením osobních zkušeností byly oživením teoretických informací. Velmi tvůrčí atmosféra a příjemní lidé. Moc se mi líbil blok s Petrou Mocovou, ale například i rychlokurz severské chůze měl své kouzlo. Díky. Milena M.
Liana B.
Byla jsem velmi spokojena. Obsah semináře odpovídal mému očekávání.
Hana K.
Já jsem byla velmi spokojena. Šlo o můj první seminář na téma psychologie hubnutí. Zatím nejsem přihlášena na navazující(pro lektory) i tak byl pro mě obsah naplňující mé představy. Odkazů , že něco bude v dalším bloku za mě bylo málo a nijak to obsahu přednášek nevadilo. Teorie velmi důležitá, bez toho nelze rozvíjet praktické dovednosti. Byla možnost si i něco i prakticky vyzkoušet .Bylo možné pokládat otázky. Obsah přednášek p. Málkové i Mocové přínosný. Ocenila jsem i připravené občerstvení i jeho složení. Večer jsem byla vždy tak unavená, že jsem již nikam nešla a tato strava mi stačila. Velmi oceňuji, že obsah přednášek p. Málkové byl vytištěný a P. Mocové bude zaslán emailem. Líbil se mi nápad se seznámením se základy nordic walking. Zlepšit by se dalo sezení a případně alespoň malý prostor na odložení pití. Byli jsme i dost na sebe namačkaní. Celkově jsem byla velmi spokojena.
dan.ricany@gmail.com D.
Skvělá práce ???????? díky moc! Srozumitelně podána teorie, včetně konkrétních tipů, oceňuji super zkušenou Ivu Málkovou, ale i ostatní lektorky. Trochu jsem se zděsil počtu účastníků, ale nakonec velmi dobře zorganizované a všichni měli možnost se aktivně zapojit. Děkuji moc
Jiřina M.
Absolvování kurzu bylo pro mě jednoznačně přínosné. Nové poznatky z oblasti psychologie určitě využiji při své práci s klienty. Skvělí lektoři a výborná atmosféra. Uvítala bych ještě více času věnovat praktickým ukázkám a celkově lepší pohodlí pro posluchače (pro tolik lidí malý prostor na víkendové školení, nebylo kde si odložit věci, komplikovaný přístup k občerstvení). Jiřina M.

Nejbližší plánované akce


Připojte se na pravidelné lekce, vyzkoušíte si různé druhy cvičení a cvičit můžete úplně odkudkoliv.


Připravili jsme pro vás letní webináře. Přihlásit se můžete zde.


Hubněte ONLINE, ve skupině, a přesto z pohodlí domova! Za pomoci osvědčené metodiky.


Trápíte se dokola s hubnutím a přibíráním? Zkuste to tentokrát jinak. Přihlaste se do kurzu v Praze!