Online kurz zdravého životního stylu pro děti


Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 6 uživatelů
Upřesnění místa:
platforma Zoom

Lektor:
Mgr. Lenka Štěchová
lstechova@seznam.cz
777146796

Termín: 06.10.2024 - 08.12.2024

Cena: 1490 Kč

Původní cena: 3490 Kč

Objednat kurz


Termíny kurzu

DenČasDatum
Neděle18:00 - 19:2028.04.2024

Díky mimořádné podpoře je původní cena 3490 Kč snížena na 1490 Kč. 

Projekt finančně podporuje společnost Boehringer Ingelheim, která se dlouhodobě věnuje péči o zdraví jak současných, tak budoucích generací.

Dětem pojištěným u ZPMV ČR vrací pojišťovna kurzovné v celé výši.  • Kurz veden odborníky na základě ověřené metodiky STOBu
 • Zábavná forma kurzu k postupné změně životního stylu či redukce váhy u dětí od 8 do 14 let
 • Děti se s námi naučí: 

          - jak si vytvořit zdravý a vyvážený jídelníček

          - jak se orientovat v základních druzích živin (bílkoviny, sacharidy, tuky) a jaké množství těchto živin konzumovat

          - jak si jídlo vychutnat, jíst pomalu a všímavě

          - jak získat motivaci a radost z pohybu 

          - jak si poradit v situacích, které nás lákají k jídlu navíc a především s podporou odbornice a skupiny převést tyto znalosti do  praktického života.


Potřebuje vaše dítě zlepšit stravovací návyky a více se hýbat? Nebo má kila navíc? Víte, že čím déle tomu tak bude, zvyšuje se riziko, že to tak už zůstane? 

Neriskujte zdraví Vašeho dítěte, spolupracujte s odborníky a naučte se společně žít zdravěji.


Přihláška je nezávazná a není zatím potřeba nic platit. Po přihlášení vás budeme kontaktovat s dalšími informacemi, abyste se mohli definitivně rozhodnout, zda se kurzu zúčastníte.  Jak kurz probíhá?

 • 5 společných online lekcí pro děti (60 min)
 • po skončení každé lekce 20 min konzultace rodičů s lektorkou, jak se dětem daří a na čem by bylo dobré následujících 14 dní pracovat.
  Shrnutí lekce dostanou rodiče také e-mailem. V případě zájmu se vytvoří whatsappová skupina.
 • Termíny lekcí: 6. 10., 20. 10., 10. 11., 24. 11. a 8. 12. 2024 (neděle od 18 do 19:20 hod.)
 • Na začátku a na konci programu 2 individuální online konzultace s rodiči (30 minut, termín dle individuální domluvy)
 • Kurz probíhá na platformě ZOOM (z kurzu není možné pořizovat záznam vzhledem k citlivým i osobním tématům).
 • Praktické atraktivní materiály a pracovní listy (zašleme poštou)
 • Nutriční program Sebekoučink na 12 týdnů (pomůcka pro rodiče)
 • Možnost online cvičení v průběhu celého kurzu - výběr ze 6 lekcí zde: Cvičení je primárně určeno rodičům, v případě zájmu se může účastnit i dítě, ale cvičení není vedeno hravou formou.

V kurzu se za pomoci vyškolené lektorky STOBu děti naučí stravovat podle zásad zdravého životního stylu, dozví se vše potřebné o výživě a pohybu a s podporou odbornice a skupiny převedou tyto znalosti do praktického života pokud možno natrvalo. Děti budou vedeny zábavnou formou k postupné změně životního stylu s případnou možností redukce nadváhy. Program využívá skupinové dynamiky, kdy děti mohou využívat podporu ostatních, s nimiž sdílejí podobné problémy, a společně hledají fungující řešení. 

Metodika skupinových kurzů STOB je založená na principech kognitivně-behaviorální psychoterapie, která má celosvětově nejlepší výsledky nejen při hubnutí, ale především pro udržení hmotnosti. V tomto kurzu bude metodika uzpůsobena potřebám dětí a celé rodiny.


Co bude náplní kurzu?

 • Každá lekce kurzu bude věnovaná specifickému tématu jako jsou jídelní režim,  pitný režim (omezování sladkých nápojů), zařazování zeleniny, princip zdravého talíře,  "zdravé slavení" a zvládání jídla "navíc"  (např. jedení u televize, u počítače, ze stresu a pod.). Děti budou podporovány v pohybové aktivitě. 
 • Lektorka seznámí děti s jednoduchými a zdravými recepty a přinese i další praktické tipy, díky kterým bude změna životního stylu snadnější a zábavná.

 


Kdo se o vás postará?

 

Mgr. Lenka Štěchová, pedagožka a dlouholetá lektorka STOBu

Lenka je absolventkou FTVS UK, obor učitelství tělesné výchovy a biologie, absolvovala rovněž PF JČU, učitelství 1. stupně ZŠ. Od roku 1992 je lektorkou kurzů rozumného hubnutí metodou kognitivně-behaviorální terapie obezity, má více než dvacet let zkušenosti s vedením pohybových aktivit pro děti i dospělé. Práce s dětmi ji velmi baví  a dovede je nadchnout pro změnu životního stylu. Snaží se každému najít tu "jeho cestu", laskavou a bez zákazů. Lenku můžete kontaktovat na e-mailu lstechova@seznam.cz. 


Po přihlášení vás budeme kontaktovat s dalšími informacemi.  

Těšíme se na viděnou v kurzu!

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Gabriela T.
Dlouho jsem pátrala po internetu, jak pomoci dceři s nadváhou, které se to už odráželo na psychice. Narazila jsem na Stob a zrovna byl za nedlouho kurz pro děti její věkové kategorie. Ukázali jsme jí nabídku a rozhodnutí jsme nechali na ní. Váhala, ale nakonec se rozhodla, že za zkoušku nic nedá. První úspěchy a laskavý přístup Lenky, ji motivovaly natolik, že se rozhodla v kurzu pokračovat a navázat dalšími 5ti lekcemi. Je úžasné sledovat, jak rozkvetla, jak se zvyšuje její zájem o jídlo, jak si chystá zdravé svačiny do školy, o víkendu snídaně pro všechny. Neuvěřitelně si to díky Lence srovnala v hlavě a věřím, že další kurz ji opět posune dál. Motivujeme se navzájem, utužily jsme vztah a jídlo je i pro mne po dlouhé době radost a ne jen strach z kil navíc. Rozhodně nelituji peněz za tento kurz, velká sleva je milý bonus, ale rozhodně by to stálo za to i bez slevy :)
admin
Děkuji za skvělý kurz, který mě a dcerku nasměroval správným směrem. Moje stravovací návyky byly tristní a stejný styl stravování jsem nevědomě předávala i dceři. Nyní o jídle společně mluvíme, jsme parťáky a umíme si obě sestavit vyvážené jídlo. Není to kurz zázračného hubnutí, je to kurz s tím správným nasměrováním a motivací. Dcera sama dokáže přemýšlet nad tím, co si o hodinu volna koupí, když její spolužáci kupují sladké nápoje a sladkosti. Je to "běh na dlouhou trať", ale my s dcerou díky kurzu víme, kterým směrem běžet. Děkujeme :) Ola a Sofi
admin
Z kurzu jsme obě s dcerou nadšené. Díky skvělému přístup lektorek se dcera otevřela a naučila se sama uplatňovat principy zdravého stravování v běžném životě. Já, která celý život bojuji s nadváhou, jsem se konečně naučila, že lze hubnout s rozumem, což konečně vede k dlouhodobým úspěchům. Umíme teď spolu o všem mluvit, navzájem se podporujeme a pomáháme si a vidíme, že to opravu má výsledky. Moc všem děkujeme! Sandra a Izabela
admin
S kily navíc se potýká celá rodina, tedy jsme po malých krůčcích začali ozdravovat životní styl, takovými změnami, které po nějaké době už považujeme za přirozené. Více vaříme, zeleninu máme u většiny denních chodů, změnil se nákupní koš (bílé jogurty, kefíry). Děkuji za skvělou partu, možnost sdílení nápadů a vlídnou podporu lektorek. Eva
Eva Z.
Jsem moc ráda, že jsme s dcerou do kurzu šly. Naučily jsme se jinak přemýšlet o jídle, více plánovat, přidávat a ubírat přesně tak, aby porce byly vyvážené, velké tak akorát a obsahovaly co nejvíce potřebných živin. Dcera si nyní dokáže připravit sama zdravou a chutnou svačinu do školy. Cítíme se obě dobře a máme radost a více sebevědomí ze štíhlejší postavy:-)
Zuzana M.
Kurz splnil plně moje očekávání. Potřebovala jsem nastavit mantinely v jídle, abych shodila kila, která mi překážela zdravotně, ale i abych oblékla věci, které mám ve skříni. Zvolila jsem kurz s jogou, protože jsem si jí chtěla vyzkoušet (doposud jsem neměla příležitost). I ta byla moc fajn a chtěla bych se jí věnovat i nadále.

Nejbližší plánované akce


Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv!


V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech v Praze.


Trpí Vaše dítě nadváhou nebo obezitou? Musíte chodit v čase prázdnin do práce a chcete, aby Vaše dítě trávilo čas smysluplným způsobem a ještě udělalo něco pro své zdraví? Přihlaste Vaše dítko na příměstský tábor vedený zkušenými lektorkami.


Letní kurz vás naučí nejen základy priessnitz a nordic walkingu, ale navíc poznáte ještě různé části Prahy a různé lektorky.