Online kurz hubnutí s psycholožkou a se cvičením


Průměrné hodnocení: 4.93
Hodnotilo: 29 uživatelů
Upřesnění místa:
Platforma Zoom

Lektor:
Mgr. Tereza Jirotka Beníčková
terezabenickova@gmail.com
00420728649484

Instruktor: Olga Běhounková

Termín: 16.10.2023 - 18.12.2023

Cena: 4990 Kč

Kurz je již obsazen.

Termíny kurzu

DenČasDatum
Pondělí17:00 - 19:4016.10.2023Každý týden

Hubněte za pomoci skutečného odborníka a osvědčené metodiky STOBu. Ve skupině, a přesto z pohodlí domova!

Metodika skupinových kurzů STOB je založená na principech kognitivně-behaviorální psychoterapie, která má celosvětově nejlepší výsledky nejen při hubnutí, ale především pro udržení hmotnosti. 


Online kurzy hubnutí STOBu - co potřebujete vědět?

  • Setkání lektora a účastníků probíhají v reálném čase, nejedná se tedy o předtočené lekce bez zpětné vazby.
  • Po celou dobu budete v laskavé péči lektora a s ostatními účastníky budete sdílet své úspěchy i starosti, stejně jako na živých kurzech.
  • Tento 10 týdenní kurz zahrnuje nejen teoretické, ale i pohybové lekce.
  • Součástí kurzu je zpětná vazba jídelníčku od lektorky. Díky tomu si postupně sestavíte zdravý redukční jídelníček dle svých chutí a preferencí.


>> Jak se hubne v online kurzu? Přečtěte si příběh jedné z účastnic <<


Jak kurz probíhá?

S ostatními účastníky, s lektorkou i s instruktorkou se budete scházet online skrze platformu ZOOM, a to po dobu 10 týdnů vždy 1x za týden. Každá lekce bude obsahovat pohybovou a teoretickou část

Ačkoliv bude kurz probíhat online, jedná se o plnohodnotný základní kurz zdravého hubnutí s metodikou STOBu.

1. Teoretické lekce 

Kurz povede psycholožka, psychoterapeutka a lektorka STOBu Tereza Jirotka Beníčková. Teoretická lekce bude navazovat na lekci pohybovou a bude trvat od 18:10 do 19:40.

První polovina kurzu je zaměřena především na edukaci v oblasti výživy a pohybu. Naučíte se sestavit si vyvážený a energeticky přiměřený jídelníček z potravin, které máte rádi. Slova „musíš“ a „nesmíš“ nepoužíváme. Vycházíme především z toho, že každý z nás nosí ten nejlepší recept sám v sobě a naši lektoři vám ho pomohou najít rychleji, než byste ho hledala sama.

Druhá polovina kurzu se věnuje tématům, jež lze shrnout pod módní pojem „hubnutí je v hlavě“. Společně s lektorkou budete pracovat na změně svého chování, návyků a myšlení, které vedou k přejídání a taky se naučíte vypořádat se s emocemi a náročnými životními situacemi jinak než jídlem. 

>> Více se o metodice kurzů zdravého hubnutí STOB dozvíte zde <<


Vzhledem k tomu, že kurz bude probíhat online, bude potřeba mít k dispozici vhodné zařízení s připojením k internetu, kamerou a mikrofonem (tablet, notebook, počítač) a klidnou místnost alespoň po dobu trvání lekce. 


2. Pohybové lekce - Trénink celého těla s cílem být fit

V pohybové části se můžete těšit na cvičení pod vedením instruktorek Olgy Běhounkové. Lekce budou probíhat online od 17:00 do 18:00 hodin na samostatném odkazu.

Účastníci kurzu se budou moci zúčastnit 9 lekcí tohoto pondělního online cvičení (závěrečná lekce připadá na 11. 12. 2023). V průběhu kurzu však účastníci dostanou možnost přihlásit se bezplatně ještě na další pohybové lekce dle vlastního výběru. 

Cílem tohoto cvičení je posilování a tvarování problémových partií. Lekce budou probíhat v pomalém tempu, bez poskoků, budou šetrné k zádům a kloubům. Jsou zaměřeny na protahování a posilování včech částí těla s orientací na ty problémové - paže, břicho, hýždě. Posilovací část zahrnuje posilování ve stoje, v kleku i na zemi. Na závěr je zařazeno protažení. 


Možnost individuálního výběru z nabídky online cvičení

Pokud vám pohybové lekce s Olgou Běhounkovou, které předcházejí povídací části kurzu, nevyhovují, můžete si individuálně vybrat z aktuální nabídky našich online pohybových lekcí cvičení jiné. Lekce mají různou náplň (jóga, low-aerobic) a probíhají v různých časech. 

>> Aktuální nabídku online cvičení naleznete zde. <<


Co je zahrnuto v ceně kurzu?

  • Minimálně 9x pohybová lekce dle vašeho vlastního výběru
  • 10x teoretické lekce pod vedením zkušené lektorky STOBu
  • Praktické brožury, které vám budou zaslány poštou
  • Nutriční program Sebekoučink na 12 týdnů
  • Kontrola a zpětná vazba jídelníčku od lektorky po dobu dvou týdnů

Kdo se o vás postará?

Lektorem kurzu je psycholožka a psychoterapeutka Tereza Jirotka Beníčková.

Tereza je absolventkou jednooborové psychologie na Filozofické fakultě UK v Praze a je frekventantkou psychoterapeutického výcviku v kognitivně-behaviorální psychoterapii. Se STOBem spolupracuje již několik let a podílela se na vzniku několika "STOBích" projektů. Kromě vedení kurzů nabízí individuální psychologické a výživové poradenství při hubnutí. Zaměřuje se na dospělou klientelu. 

>> Více se o lektorce Tereze dozvíte zde. <<


UPOZORNĚNÍ | Skupinový kurz není v pravém slova smyslu terapeutickou skupinou a nemůže tak nahradit adekvátní psychiatrickou či psychoterapeutickou pomoc při psychických obtížích. Děkujeme za pochopení. 


Kapacita kurzu je omezena, proto se, prosím, přihlaste co nejdříve.

Těšíme se naviděnou na první lekci kurzu

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Karel@naiman.cz
Kurz mi pomohl především v tom, jak upravit jídelníček, jak si hlídat co a kolik toho jím, jaký mám výdej energie. Nemusel jsem se probírat horami zaručených návodů, ale dostal jsem jasný, srozumitelný, pochopitelný a hlavně realizovatelný plán, co dělat a nedělat. Myslím, že je zaměřen mnohem víc na ženy než na muže, protože se často řešily věci, které já mám prostě jinak (dokud mě greanpeace netahají ze břehu do vody, tak neřším, jak vypadám v plavkách, když něco jíst nechci, tak to prostě nesním a neřeším nějaký tlak okolí - apod.). Ale rozhodně ho i mužům doporučuji, už mám dole 19 kg a snad to bude pokračovat i dál.
Simona V.
Kurz mi rozšířil obzory, jak odolávat chuti na jídlo. Jak pracovat s psychikou během hubnutí a v době udržování váhy.
Zuzana M.
Kurz zdravého hubnutí byl přínosný jak po stránce nastavení zdravého životního stylu zdravého výživy, pohybu i psychiky. Lektorka byla moc milá a vše přehledně vysvětlovala. Kurz je fajn i vzhledem k tomu , že se potkají lidé s podobnými problémy a mohou si je sdělit a navzájem se odpořit. ZM
Effka.jesterka
Kurz mohu jedině vřele doporučit. děkuji za něj
Zuzana M.
Kurz byl skvělý, Cvičení pro mě bylo dost náročné vzhledem k věku a některým zdravotním problémům, ale každý si může cvičení upravit podle svých možností, Naprostá spokojenost, Hlavně za těch pár týdnů je možné se naučit cviky, které jsou vhodné a je možné naučit se jejich správné provedení podle výborného popisu lektorky.
Marie A.
Vjerucha

Nejbližší plánované akce


Nezůstávejte sami při hubnutí a udržování váhy a přihlaste se do pokračovacího kurzu pod vedením dvou skvělých odbornic.


Chcete si osvojit osvědčenou metodiku rozumného hubnutí (psychologie hubnutí, výživa, pohyb) a stát se lektorem STOBu? Nabízíme tři víkendy s praktickým programem.


Zajímá vás téma dětské obezity? Přihlaste se na konferenci Společnosti pro výživu, kde vystoupí celá řada odborníků.