Kdysi na ni nejlíp sedělo heslo „Katarína Katka, ako cukor sladká”. Dneska má svou lásku ke sladkému pod kontrolou, a o to sladší jí připadá život…


Nutno říct, že Katarína Záplatová dlouho neměla velkou motivaci hubnout – jejímu muži se totiž líbí i s baculatými tvary. A tak se rozhodla pro změnu až v době, kdy o sobě nadváha začala dávat vědět zdravotními problémy. Chtěla cvičit zumbu, ale kolena vypověděla poslušnost. Jakýkoliv pohyb byl omezen kily navíc, a ona chtěla zase žít aktivně jako zamlada. 

Nakonec se jí povedlo zhubnout celých 26 kilo, ale pokračuje dál, aby pomohla svému tělu vyrovnat se s artrózou. Hned na začátku tedy uveďme její vzkaz všem, kdo stále hubnutí odkládají: Nenechávejte to na poslední chvíli, až vás vaše tělo už neunese! Rozhodně je lepší zasáhnout včas – a stejně to za vás nikdo neudělá…

A teď už si přečtěte Katčin inspirativní příběh:

“Všechno začalo tím, že jsem jednoho dne našla na internetu inzerát slibující zhubnutí „navždy a bez hladovění”, vypráví Katarína. „O existenci STOBu jsem věděla už z dřívějška, a tak mě nabídka zaujala. Zaregistrovala jsem se do kurzu zdravého hubnutí v Hradci Králové a po nějaké době dorazila SMS od paní Beránkové. Bylo to asi 2 týdny před začátkem kurzu: jestli to platí, že se mnou počítá a že se těší…. Tím začala nová etapa mého tehdy nudného 104 kilového těla.


Ta zkušenost byla pro mě komplexní. Nešlo jen o jídlo a pohyb.

Na kurzu jsme zdaleka nemluvily jen o výživě a hubnutí, ale i o tom, co prožíváme. Monika nás přirozeně a bez nátlaku vedla k tomu, abychom se otevřely. Když ostatní ženy začaly vyprávět o svých životech, něco se ve mně uvolnilo. Nejdřív jsem se strašně rozbrečela, a pak jsem se i já holkám svěřila se svým příběhem. Nesla jsem v sobě velké trauma, o kterém jsem nikdy nemluvila a snažila se ho vytěsnit.

Najednou se naše starosti a problémy nějak zjednodušily. Monika nás nenápadně učila, jak řešit problémy, nabízela další úhly pohledu. Dokázat se odosobnit od svých bolestí, podívat se na ně zvenčí. Pustit je po vodě. 

Bylo to osvobozující. Jako bych před odložením fyzických kil odložila pěkných pár kilo ze své duše. A pak se začalo dařit i hubnutí. 

 


Nejdřív šlo dolů 10 kilo.

Povedlo se to vlastně dost přirozeně:

- začala jsem si hlídat, kolik toho sním, přestala jsem se přejídat

- na kurzu jsem se zorientovala i v tom, jaké jídlo je vhodné a které raději omezit

- zařadila jsem hlavně bílkoviny a zeleninu, tekutiny jsem navýšila na 2,5 l na den

jídlo jsem po nějaké době přestala vážit, jím pouze z dezertního talířku, ale skoro všechno...

Smažené jídlo si dám maximálně 1x za dva, tři měsíce. Ne že bych nesměla, ale nemám na to chuť. 

Po „odhození“ prvních 10 kg jsem si zakoupila domů běžecký pás (pro chůzi), abych začala opět využívat a nabírat svaly. 

Monika Beránková o Kataríně:

Katarína je vzorem pro ostatní, je optimistická a tmelí kolektiv. Když se jí něco nelíbí, neodmítá to, ale zamyslí se nad tím a prostě to zkusí.


Naučila jsem se chápat svoje tělo!

Díky tomu jsem po nějaké době přišla na to, že pohyb na páse mi už na nabírání síly nohou nestačí. Zjistila jsem to, když jsem si zkoušela zajezdit na kole. Elánu by bylo dost, ale nohy to nezvládaly. Tak jsem se rozhodla pro další změnu – pro fitness centrum, samozřejmě s trenérkou. Od té doby 2x týdně pomáhám svalům celého těla se rozvíjet. Je to úžasný pocit a pokrok, když najednou dokážete s tělem pracovat jako za mlada.

V létě jsem si splnila svůj veliký sen – zdolat Vysoké Tatry. Miluju třeba Chatu pod Rysmi. Tam mají neuvěřitelně vynikající čaj a vedle chaty stojí kadibudka, která má prosklené čelo a umístěna je na visuté skále. Pod ní je strmý sráz asi 100 metrů. Ten úchvatný pohled člověku nejdřív vyrazí dech (hrůzou), ale potom se dostaví pocit obdivu při pohledu na majestátní vrcholy hor.

V mládí jsem milovala pohyb, často jsme brouzdali po Slovenském ráji, ten obrázek si s sebou nesu pořád. Jsem moc ráda, že už to pro mě zas není nereálné. Jsem teď fyzicky zdatná, psychicky mnohem vyrovnanější, spokojená, no prostě šťastná.

 

Měla bych ohromnou radost, kdyby můj příběh inspiroval další ženy a dívky, které už všechno vzdaly. A takto na dálku jim chci říct: „Nevzdávejte to a bojujte. Život je tak krásný, když si ho můžete naplno užít!“


Chcete se také pustit do hubnutí, hledáte podporu a odborné vedení? 

>>Najděte si odborníka STOBu ve vašem regionu zde<<


Hubněte s podporou odborníka a skupiny

Naše dlouholeté zkušenosti a tisíce úspěšných absolventů kurzů zdravého hubnutí říkají jediné – s podporou se zkrátka hubne lépe. Přihlaste se do kurzu a buďte při hubnutí úspěšní.   


>> Kurzy zdravého hubnutí - naživo i online <<