Online konference "Žít a hubnout pro zdraví"


Průměrné hodnocení: 4.57
Hodnotilo: 176 uživatelů

Termín: 01.03.2021

Online konference "Žít a hubnout pro zdraví" již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Pondělí17:30 - 20:3001.03.2021

Online konference ZDARMA s odborníky STOBu

Konference "Žít a hubnout pro zdraví" proběhne ku příležitosti letošního Světového dne obezity.


Důvody, proč se člověk pouští do hubnutí, jsou různé. Často to bývá vzhled, ale třeba i tlak okolí. Naše zkušenosti však říkají, že ten hlavní důvod by měl být vždy stejný... ZDRAVÍ.

Za pomoci online konference a dalších aktivit, které pořádáme v týdnu od 1. do 7. 3. 2021 chceme veřejnosti ukázat, že hubnout je potřeba rozumně, zdravě a s laskavým nadhledem. Zkrátka tak, aby bylo hubnutí radostí a ne starostí. 

Jednotlivá témata online konference proto spojuje pozitivní pohled na danou problematiku. Přihlaste se zdarma a užijte si tuto "pozitivní" konferenci společně s námi!


Program konference

Program konference je zatím předběžný a může docházet ke změnám.

Konference představí 7 odborníků a zajímavá aktuální témata z oblasti hubnutí, výživy a zdravého životního stylu.


17.30 - 17.55 Žít a hubnout pro zdraví

   PhDr. Iva Málková a MUDr. Alena Šteflová, Ph.D.

Iva Málková vás seznámí s tradicí Světového dne zdraví a co si můžete celý týden se STOBem užít. Zmíní i filozofii STOBu, kdy se vás snažíme dovést k tomu, abyste byli aktivním tvůrcem svého zdraví a štěstí. To znamená nepodléhat toxickému prostředí a napodmiňovaným zlozvykům, ale dojít k samostatnému vytvoření jídelníčku, k nalezení pohybové aktivity, která dělá člověku dobře a k celkovému zvyšování tělesné a psychické odolnosti.

Alena Šteflová vám řekne, co ovlivňuje kvalitu našeho života, proč je pohyb důležitý v každém věku pro zachování fyzické a duševní kondice a jaký význam má prevence pro naše zdraví a proč nemáme vyhazovat pozvánky na screeningové programy. Otázka prevence je stále aktuálnější a je dobře, že se o ni konečně začíná hovořit. Ale tím to vše teprve začíná.


18.00 - 18.25 Co pozitivního si můžeme vzít z výživových trendů dnešní doby?

  Eva Chocenská

Eva je lektorkou kurzů zdravého hubnutí STOB a nutriční terapeutkou s dvacetiletou praxí. Je známá svým komplexním přístupem k hubnutí a zdravému životnímu stylu. Kromě složení stravy klade velký důraz na příjemné prožívání života. Eva se výborně orientuje v aktuálních výživových směrech a protože ví, že nic není černobílé, zaměří se na své přednášce nikoliv na jejich kritiku, ale naopak na pozitiva těchto moderních "diet". 


18.30 - 18.55 Co spojuje lidi, kteří zhubli a váhu si úspěšně drží?

  Ing. Lenka Vymlátilová

Lenka je dlouholetou lektorkou STOBu a odbornicí na výživu a potraviny. Za více než 11 let své praxe pomohla úspěšně zhubnout stovkám klientů. Díky tomu ví, co spojuje ty, kteří při hubnutí uspěli. Sama se kdysi potýkala s nadváhou, díky čemuž se seznámila se STOBem. Metodika STOBu ji natolik uchvátila, že se rozhodla v roli lektorky pomáhat i ostatním a šířit zdravý způsob hubnutí. Být lektorkou je pro ni životním posláním. 


19.00 - 19.25 Existují léky na hubnutí, které skutečně fungují?

  MUDr. Petra Šrámková 

MUDr. Petra Šrámková je absolventkou 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Více než 7 let pracovala jako interní lékařka-obezitoložka v Klinickém centrum ISCARE a.s., v současné době je primářkou OB Kliniky. Specializuje se na konzervativní léčbu obezity a péči o nemocné podstupující bariatrické zákroky. Publikuje články v českých lékařských i populárních médiích, aktivně přednáší a spolupracuje na mezinárodních studiích. V rámci své přednášky nastíní možnosti pro ty, komu již klasické postupy při hubnutí založené na změně jídelníčku a pohybu nefungují. Partnerem přednášky je společnost Novonordisk.


19.30 - 19.55 Jak poznat skutečně kvalitní potraviny?

  Jana Boučková

Jana vystudovala biochemii, je vyškolenou lektorkou STOBu a kurzy zdravého hubnutí vede již mnoho let. V rámci své přednášky ukáže, co všechno se dá vyčíst z potravinových obalů a jaké informace jsou důležité pro rozeznání kvalitní potraviny už během nákupu. To vše prakticky a srozumitelně. V přednášce vás také seznámí s novinkou v označování potravin – názorným systémem Nutri-Score.


20.00 - 20.30 Jaké to je zhubnout? Prožijte to, díky technice imaginace

  Mgr. Petra Mocová

Petra je rovněž dlouholetou lektorkou kurzů zdravého hubnutí STOB. Pracuje jako psychoterapeutka a výživová poradkyně. Jídlo je její osobní i profesní vášní. Ráda propojuje témata terapie a výživy, aby jídlo bylo radostí, a ne starostí. V rámci své zážitkové přednášky vás za pomoci techniky imaginace provede vaší hubnoucí cestou až na samý závěr - k vysněné váze. Jaké to asi bude?Jak konference proběhne?

Konference proběhne online, odkaz ke sledování konference vám přijde v e-mailu před konáním akce. 


Těšíme se s vámi naviděnou!

Tým STOBu


Organizátory akce jsou spolek Hravě žij zdravě a společnost STOB (Stop Obezitě). 

         

Hlavními partnery akce jsou EASO_ECPONovonordiskRBP pojišťovnaPharmaswiss.

             

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

aldoh@seznam.cz
Lucie S.
Hana L.
Super přínosné, děkuji.
MagiSlunce
Alžbeta K.
Dagmar K.
Super seminář, děkuji
Iva D.
Tereza J.
Pavla H.
Kristýna V.

Nejbližší plánované akce


Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv!


V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech v Praze.


Trpí Vaše dítě nadváhou nebo obezitou? Musíte chodit v čase prázdnin do práce a chcete, aby Vaše dítě trávilo čas smysluplným způsobem a ještě udělalo něco pro své zdraví? Přihlaste Vaše dítko na příměstský tábor vedený zkušenými lektorkami.


Letní kurz vás naučí nejen základy priessnitz a nordic walkingu, ale navíc poznáte ještě různé části Prahy a různé lektorky.