Psychologie hubnutí a aplikace znalostí do praxe

Upřesnění místa:
www.marianeum.cz
Máchova 7
Praha 2 120 00
Zobrazit na mapě

Lektor:
Iva Málková

Instruktor: Petra Mocová

Termín: 25.02.2022 - 27.02.2022

Cena: 4990 Kč

Chci se zúčastnit semináře


Termíny kurzu

DenČasDatum
Pátek13:00 - 18:0025.02.2022

Školení probíhá v pátek (13–18.00 hod.), v sobotu (9–18.30 hod.) a v neděli (9–13 hod.). 


Poznejte tajemství psychologie hubnutí 

Třídenní školení je zaměřené na hubnutí pohledem psychologa. Na školení probereme teoretické základy směru kognitivně behaviorální terapie (KBT) a její aplikace při hubnutí. KBT patří k nejefektivnější terapii, zejména s ohledem na udržení změny životního stylu, a tedy i váhových úbytků. Důraz klademe na sdílení našich třicetiletých zkušeností z praxe a na nácvik technik, které můžete ihned aplikovat v praxi i ve svém osobním životě.


Chcete se stát lektorem STOBu a používat naši metodiku? Pak je třeba absolvovat kompletní třímodulové školení pro lektory STOB. 

>> Informace a přihlášky na školení lektorů STOB najdete zde <<

Co se na školení naučíte?

  • Základy kognitivně behaviorální terapie obecně a ve vztahu k terapii obezity
  • Techniky mindfulness (tzv. třetí vlna KBT)
  • Jak prakticky pracovat s psychologickými tématy – kolo změny, vnější a vnitřní podněty provokující k jídlu navíc, pomoc při hubnutí a další
  • Jak komunikovat s klienty a motivovat je ke změně návyků

 >> Chci se na školení přihlásit <<


V čem se naše školení liší od jiných kurzů?

Naší specializací je od r. 1990 zdravé hubnutí postavené na základech psychologie. Nečeká vás žádná teorie o výživě. Důraz je kladen na pochopení směru KBT a na nácvik technik, které můžete aplikovat v praxi a pomoci klientům k dosažení jejich cílů. Tyto techniky řadu let používáme a modifikujeme do oblasti hubnutí.

Kurz je opravdu jedinečný a troufáme si tvrdit, že jsme jedna z mála společností, která se tak intenzivně a dlouhodobě věnuje psychologii hubnutí.

Metodika vychází ze zkušeností, že je třeba se zaměřit nejen na to, co klient jí, ale také proč jí a jak jí. Při terapii nadváhy a obezity se tedy nestačí zabývat jen otázkou nutriční a k řešení kil navíc často nestačí samotné diety, natož laická nabídka různých přípravků či nevhodných výživových směrů. Na lidi s kily navíc je nutné působit systematicky a postupně je učit novým návykům tak, aby byli v tréninku úspěšní. Nestačí však ovlivňovat jen chování (jídelní a pohybové návyky), ale je třeba působit i na nevhodné emoce a...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Nenalezeny žádné záznamy.

Nejbližší plánované akce


Přihlaste se, získejte podporu skupiny i zkušené lektorky a buďte při hubnutí úspěšní


Chcete se stát součástí týmu lektorů STOB? Přihlaste se a pomáhejte svým klientům lépe hubnout.


Pracujete s lidmi s nadváhou a obezitou a chcete svůj přístup obohatit o psychologický pohled? Přihlaste se na třídenní školení, během kterého získáte základy v kognitivně-behaviorálním přístupu k terapii obezity. Ten se ukazuje být jedním z nejúčinnějších při řešení problémů s váhou. 


Měření složení těla, pohybové lekce zdarma nebo třeba konference "Žít a hubnout pro zdraví". Zapojte se do aktivit, které pořádáme ku příležitosti Světového dne obezity!