Psychologie hubnutí a aplikace znalostí do praxe


Průměrné hodnocení: 4.8
Hodnotilo: 5 uživatelů
Upřesnění místa:
www.marianeum.cz
Máchova 7
Praha 2 120 00
Zobrazit na mapě

Lektor:
Iva Málková

Instruktor: Petra Mocová

Termín: 24.02.2023 - 26.02.2023

Cena: 4990 Kč

Psychologie hubnutí a aplikace znalostí do praxe již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Pátek13:00 - 18:3024.02.2023

Školení probíhá v pátek (13–18.30 hod.), v sobotu (9–18.30 hod.) a v neděli (9–16 hod.). 


Poznejte tajemství psychologie hubnutí 

Třídenní školení je zaměřené na hubnutí pohledem psychologa. Na školení probereme teoretické základy směru kognitivně behaviorální terapie (KBT) a její aplikace při hubnutí. KBT patří k nejefektivnější terapii, zejména s ohledem na udržení změny životního stylu, a tedy i váhových úbytků. Důraz klademe na sdílení našich třicetiletých zkušeností z praxe a na nácvik technik, které můžete ihned aplikovat v praxi i ve svém osobním životě.


Chcete se stát lektorem STOBu a používat naši metodiku? Pak je třeba absolvovat kompletní třímodulové školení pro lektory STOB. 

>> Informace a přihlášky na školení lektorů STOB najdete zde <<

Co se na školení naučíte?

  • Základy kognitivně behaviorální terapie obecně a ve vztahu k terapii obezity
  • Techniky mindfulness (tzv. třetí vlna KBT)
  • Jak prakticky pracovat s psychologickými tématy – jak zvládat vnější a vnitřní podněty (emoce, myšlenky) provokující k jídlu navíc, jak se přimět k pohybu a další
  • Jak komunikovat s klienty a motivovat je ke změně návyků

 >> Chci se na školení přihlásit <<


V čem se naše školení liší od jiných kurzů?

Naší specializací je od r. 1990 zdravé hubnutí postavené na základech psychologie. Nečeká vás žádná teorie o výživě. Důraz je kladen na pochopení směru KBT a na nácvik technik, které můžete aplikovat v praxi a pomoci klientům k dosažení jejich cílů. Tyto techniky řadu let používáme a modifikujeme do oblasti hubnutí.

Kurz je opravdu jedinečný a troufáme si tvrdit, že jsme jedna z mála společností, která se tak intenzivně a dlouhodobě věnuje psychologii hubnutí.

Metodika vychází ze zkušeností, že je třeba se zaměřit nejen na to, co klient jí, ale také proč jí a jak jí. Při terapii nadváhy a obezity se tedy nestačí zabývat jen otázkou nutriční a k řešení kil navíc často nestačí samotné diety, natož laická nabídka různých přípravků či nevhodných výživových směrů. Na lidi s kily navíc je nutné působit systematicky a postupně je učit novým návykům tak, aby byli v tréninku úspěšní. Nestačí však ovlivňovat jen chování (jídelní a pohybové návyky), ale je třeba působit i...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Milena M.
Kurz byl pro mě přínosný, "domácká" přátelská atmosféra a otevřené diskuse se sdílením osobních zkušeností byly oživením teoretických informací. Velmi tvůrčí atmosféra a příjemní lidé. Moc se mi líbil blok s Petrou Mocovou, ale například i rychlokurz severské chůze měl své kouzlo. Díky. Milena M.
Liana B.
Byla jsem velmi spokojena. Obsah semináře odpovídal mému očekávání.
Hana K.
Já jsem byla velmi spokojena. Šlo o můj první seminář na téma psychologie hubnutí. Zatím nejsem přihlášena na navazující(pro lektory) i tak byl pro mě obsah naplňující mé představy. Odkazů , že něco bude v dalším bloku za mě bylo málo a nijak to obsahu přednášek nevadilo. Teorie velmi důležitá, bez toho nelze rozvíjet praktické dovednosti. Byla možnost si i něco i prakticky vyzkoušet .Bylo možné pokládat otázky. Obsah přednášek p. Málkové i Mocové přínosný. Ocenila jsem i připravené občerstvení i jeho složení. Večer jsem byla vždy tak unavená, že jsem již nikam nešla a tato strava mi stačila. Velmi oceňuji, že obsah přednášek p. Málkové byl vytištěný a P. Mocové bude zaslán emailem. Líbil se mi nápad se seznámením se základy nordic walking. Zlepšit by se dalo sezení a případně alespoň malý prostor na odložení pití. Byli jsme i dost na sebe namačkaní. Celkově jsem byla velmi spokojena.
dan.ricany@gmail.com D.
Skvělá práce ???????? díky moc! Srozumitelně podána teorie, včetně konkrétních tipů, oceňuji super zkušenou Ivu Málkovou, ale i ostatní lektorky. Trochu jsem se zděsil počtu účastníků, ale nakonec velmi dobře zorganizované a všichni měli možnost se aktivně zapojit. Děkuji moc
Jiřina M.
Absolvování kurzu bylo pro mě jednoznačně přínosné. Nové poznatky z oblasti psychologie určitě využiji při své práci s klienty. Skvělí lektoři a výborná atmosféra. Uvítala bych ještě více času věnovat praktickým ukázkám a celkově lepší pohodlí pro posluchače (pro tolik lidí malý prostor na víkendové školení, nebylo kde si odložit věci, komplikovaný přístup k občerstvení). Jiřina M.

Nejbližší plánované akce


POSLEDNÍ 1 VOLNÉ MÍSTO!

Zúčastněte se desetitýdenního kurzu zdravého hubnutí odkudkoliv online. Pod vedením koučky a výživové poradkyně Venduly Kosňovské a s podporou skupiny můžete být při hubnutí konečně úspěšní. 


Přihlaste se do jediného kurzu hubnutí naživo, který proběhne toto léto v Praze!

Pohybová část kurzu, chůze s holemi, bude probíhat v pražských Letenských sadech pod vedením zkušené instruktorky Jany Sedláčkové. Teoretické lekce pak proběhnou v krásném sále centra Alivio a účastníky jimi bude provázet nutriční poradkyně Jana Mouchová. 


Svěřte své děti do rukou odborníků a naučte se společně žít zdravěji. 

Kurzy pro děti od 8 do 13 let a jejich rodiče proběhnou naživo (v Praze a Brně) a také online na platformě Zoom. 


4 odbornice, 4 online přednášky, 4 pohybové lekce

Využijte léto k načerpání nové inspirace pro zdravé hubnutí či změnu životního stylu. Jeden seminář s pohybovou lekcí pouze za 290 Kč!