Podzimní kurz zdravého hubnutí v Pardubicích


Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 17 uživatelů
Upřesnění místa:
Poliklinika KOLF
Masarykovo náměstí 2667
Pardubice 53002
Zobrazit na mapě

Lektor:
Bc. Erika Dykastová
erika.dykastova@gmail.com
+420602142746

Instruktor: Bc. Erika Dykastová

Termín: 19.09.2024 - 21.11.2024

Cena: 5990 Kč

Chci se zúčastnit kurzu


Termíny kurzu

DenČasDatum
Čtvrtek16:30 - 19:3019.09.2024Každý týden

Trápíte se dokola s hubnutím a přibíráním? Nejste se sebou spokojená? Udělejte PRVNÍ krok!

Přihlaste se do kurzu zdravého hubnutí v Pardubicích!

 

 

 

 

 

 

Díky příjemné a otevřené atmosféře v kurzu zjistíte, že hubnutí nemusí být trápení. Budete mít možnost sdílet své zkušenosti a úspěchy s lidmi, kteří mají stejný cíl a pravděpodobně i podobné problémy. Pod vedením lektorky Eriky Dykastové se naučíte sestavit si zdravý a vyvážený jídelníček, zacvičíte si přiměřeně svým možnostem a dozvíte se, jak zhubnout jednou provždy.

Nevěříme na diety. Hubnutí je o zdravé a udržitelné změně životního stylu, která vás bude bavit!

  

Jak kurz probíhá?

Budeme se společně scházet po dobu 10 týdnů vždy 1x za týden na lekci, která obsahuje teoretickou a pohybovou část. 

1. Teoretické lekce 

První polovina kurzů je zaměřena především na edukaci v oblasti výživy a pohybu. Naučíte se sestavit si vyvážený a energeticky přiměřený jídelníček z potravin, které máte rádi. Slova „musíš“ a „nesmíš“ od lektorky neuslyšíte. 

Druhá polovina kurzu se věnuje tématům, jež lze shrnout pod módní pojem „hubnutí je v hlavě“. Zaměříme se společně na změnu chování, návyků a myšlení, které vedou k nadbytečnému jedení až přejídání a taky se naučíte vypořádat se s různými emocemi a životními situacemi jinak než jídlem. 

Struktura kurzů byla sestavena psycholožkou a zakladatelkou společnosti STOB Ivou Málkovou a je založena na metodice kognitivně behaviorální terapie. Celosvětově má tato metodika nejlepší výsledky nejen při hubnutí, ale především při udržení hmotnosti. V České republice funguje STOB již 30 let a má nejlepší výsledky v udržení váhových úbytků.

Podrobný popis metodiky používané v kurzech hubnutí STOB najdete zde.

2. Pohybové lekce

V pohybové části je cvičební program sestaven tak, aby vyhovoval i těm, kteří s cvičením začínají. Cílem je, aby si každý účastník kurzu vybral pohyb, který ho bude bavit a bude v něm pokračovat i po skončení kurzu.

Společně se naučíme jediněčnému a přirozenému pohybu = Severské chůzi (Nordic walking). Na lekcích budeme v okolí Labe trénovat techniku chůze s holemi, díky které můžeme při správném provedení zapojit až 90% našich svalů. Postupně budeme zařazovat cviky posilovací a protahovací. Naším společným cílem bude z běžné procházky vytvořit plnohodnotnou a efektivní pohybovou aktivitu, na kterou se budete těšit, a která Vás bude bavit anebo Vám bude nejméně vadit :)

 

Kdo se o vás v kurzu postará?

Lektorem kurzu je Nutriční terapeutka a instruktorka Nordic walking - Bc. Erika Dykastová.

Ve své Nutriční ambulanci v Pardubicích na poliklinice KOLF se věnuji výživě preventivní, redukční a léčebné. Pomáhám svým klientům ke zdravějšímu životnímu stylu a tím i ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu.

Vystudovala jsem obor Výživa člověka na Masarykově unoverzitě v Brně, zároveň jsem absolvovala kurz metodiky STOB, založené na kognitivně-behaviorální terapii.  Díky tomu si budete moci v kurzu vyzkoušet i nové techniky pomáhající při hubnutí.

Více informací o mé kvalifikaci naleznete zde https://www.stob.cz/cs/user/profile/23576 a zde: https://nanwi.cz/o-mne/

 

V čem je tento kurz jedinečný?

Kurz propojuje několik zásadních aspektů úspěšné změny hmotnosti - správné nastavení výživy, pravidelný pohyb, zvládání myšlenek (a emocí)  a vzájemnou pomoc, podporu a motivaci. Ve skupině je síla. Sdílená radost je mnohem větší radostí a sdílený přešlap nebo pád je nejen cennou vlastní zkušeností, která nás posunuje dál, ale i příležitostí pomoci ostatním v hledání dalších cest a možností. 

Kurz bude probíhat v mé Nutriční ambulanci na poliklinice KOLF. Zde se sejdeme vždy několik minut před zahájením kurzu. Vybavíme se holemi na Severskou chůzi a společně vyrazíme na blízkou stezku k řece Labe, kde nás bude čekat příjemná chůze a příjemný pohyb:). Po návratu zpět budeme skvěle naladěni a připraveni na druhou - teoretickou část kurzu. 

 

  

  

  

  


Přihlaste se do tohoto kurzu a zhubněte už jednou provždy! Kurz má omezenou kapacitu, proto neváhejte a přihlaste se včas.

Těším se na společné setkávání a vzájemnou inspiraci:)

Erika

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Stanislava Sisrová
Jsem nadšená a moc ráda, že jsem tento kurz absolvovala. Deset týdnů uteklo jako voda a já se na každý kurz moc těšila. Bylo příjemné setkávat se s bezva lidmi, kteří do kurzu chodili, ale nejúžasnější byla lektorka Erika, která nám svým pozitivním a vstřícným přístupem dodávala sílu a odhodlání něco dělat se svými kily. Eriko, moc děkuji za vše, seš báječný, milý a pozitivní člověk. Bylo to super.
Kateřina Horáková
Kurz je skvělý, každému ho mohu doporučit. Poznala jsem prima lidi, Erika je milá a vstřícná a já doufám, že zůstaneme se všemi dál v kontaktu. Děkuji za porozumění a podporu.
janakusa
Erika je báječná lektorka, chápavá, naslouchající, umí poradit, nabídnout řešení. Do ničeho nenutí, spíš motivuje. Kurz byl skvělý, moc dobře poskládaný, témata na sebe pěkně navazovala. Důraz se klade na zdraví a psych. pohodu, motivaci a sebepéči. Zhubnutá kila jsou už jen báječným bonusem. Děkuji za celý kurz, který mě zase posunul dál.
Marie B.
Nečekala jsem, že to bude tak skvělý a úžasný. Především musím poděkovat Erice za vedení a bezvadný kolektiv žen. Každá z nás má jiné problémy, jiný přístup a jiné názory, ale tady jsme se shodly, že naším cílem je jedno ...najít tu správnou cestu a to se nám podařilo. Děkuji všem za krásné chvíle a spoustu smíchu a radosti. Kéž nám to vydrží.
Irena M.
Přihlásit se do kurzu byla vynikající volba. Před zahájením jsem měla obavy, zda budu stačit v chůzi, zda shodím nějaká kila a zapadnu do kolektivu. Po první lekci se obavy rozplynuly a já se začala těšit na společné čtvrtky. Erika je báječná a pozitivní žena, která ví, jak vás povzbudit. 10 týdnů, ve kterých jsem pochopila chyby svého stravování, uteklo moc rychle. Neváhejte a přihlaste se. Ještě jednou děkuji Erice a všem děvčatům
Jana S.
Pro mě byl celý kurz inspirující a díky Erice, která nás velmi příjemnou formou obohatila o cenné rady a zkušenosti to tak rychle uteklo, že už nyní mi naše čtvrteční setkání budou chybět. Pokud někdo váháte a bloumate stále nad dietami, zastavte se a přihlaste se do kurzu, ať i vy můžete že začarovaného kruhu vystoupit a dojít konečně zdarneho cíle. Eriko díky moc za vše a hlavně díky za možnost na kurzu poznat další skvělé ženy.
Jana B.
Kurz s Erikou byl moc fajn. Nastartoval mě se sebou začít něco dělat a pochopit chyby, které jsem ve svém jídelníčku a životě dělala. Přes počáteční obavu "jaký to asi bude" s těmi cizími účastnicemi kurzu se z nás staly spolubojovnice, podporovatelky a těšila jsem se na setkání nejen s Erikou ale i s ostatními děvčaty. Erika je super kouč se srdíčkem na svém místě.
Hana C.
Byla jsem velice ráda, že jsem se do kurzu i když na poslední chvíli přihlásila. Lektorka Erika skvělá a báječný člověk a hlavně je vidět, že ji práce baví a její přístup ke klientkám skvělý. Jenom těch 10 týdnu hrozně rychle uteklo, ale bylo to pro mě velice inspirující a přínosné.
Pavla S.
Moje nejlepší rozhodnutí v tomto roce bylo přihlásit se do kurzu STOBu. Poznala jsem zde skvělou partu a hlavně lektorku Eriku D. Ta nám byla průvodkyní světem, který máme všechny načtený, ale výsledky se nám nedostavovaly. Erika nás zkušeně vedla, byla nejen lektorkou, ale také rádkyní, podporovatelkou s neutuchajícím nadšením a vírou v nás, což je prostě nejdůležitější. Za deset týdnů u nás došlo ke změně životního stylu, naučily jsme se mít rády a bonusem byly shozená kila. MOC děkuji Šťabajznám z kurzu a hlavně Erice!
Bellacaremana
Do kurzu jsem vstupovala s velkým strachem jestli to zvládnu, jaké to bude, jak se na mě budou ostatní koukat a hlavně s představou, co už nikdy nebudu smět jíst! A výsledek: postupná a přirozená a konečně věřím, že trvalá změna životního stylu díky Erice Dykastové a mým "kolegyním". A už jen jako bonus úbytek deseti kilogramů. Potvrzuji slova mojí kolegyně Lidušky, že to bylo nejlepší rozhodnutí za posledních deset let.

Nejbližší plánované akce


Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv!


V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech v Praze.


Trpí Vaše dítě nadváhou nebo obezitou? Musíte chodit v čase prázdnin do práce a chcete, aby Vaše dítě trávilo čas smysluplným způsobem a ještě udělalo něco pro své zdraví? Přihlaste Vaše dítko na příměstský tábor vedený zkušenými lektorkami.


Letní kurz vás naučí nejen základy priessnitz a nordic walkingu, ale navíc poznáte ještě různé části Prahy a různé lektorky.