Online konference "Žít a hubnout pro zdraví"


Průměrné hodnocení: 4.57
Hodnotilo: 176 uživatelů

Termín: 01.03.2021

Online konference "Žít a hubnout pro zdraví" již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Pondělí17:30 - 20:3001.03.2021

Online konference ZDARMA s odborníky STOBu

Konference "Žít a hubnout pro zdraví" proběhne ku příležitosti letošního Světového dne obezity.


Důvody, proč se člověk pouští do hubnutí, jsou různé. Často to bývá vzhled, ale třeba i tlak okolí. Naše zkušenosti však říkají, že ten hlavní důvod by měl být vždy stejný... ZDRAVÍ.

Za pomoci online konference a dalších aktivit, které pořádáme v týdnu od 1. do 7. 3. 2021 chceme veřejnosti ukázat, že hubnout je potřeba rozumně, zdravě a s laskavým nadhledem. Zkrátka tak, aby bylo hubnutí radostí a ne starostí. 

Jednotlivá témata online konference proto spojuje pozitivní pohled na danou problematiku. Přihlaste se zdarma a užijte si tuto "pozitivní" konferenci společně s námi!


Program konference

Program konference je zatím předběžný a může docházet ke změnám.

Konference představí 7 odborníků a zajímavá aktuální témata z oblasti hubnutí, výživy a zdravého životního stylu.


17.30 - 17.55 Žít a hubnout pro zdraví

   PhDr. Iva Málková a MUDr. Alena Šteflová, Ph.D.

Iva Málková vás seznámí s tradicí Světového dne zdraví a co si můžete celý týden se STOBem užít. Zmíní i filozofii STOBu, kdy se vás snažíme dovést k tomu, abyste byli aktivním tvůrcem svého zdraví a štěstí. To znamená nepodléhat toxickému prostředí a napodmiňovaným zlozvykům, ale dojít k samostatnému vytvoření jídelníčku, k nalezení pohybové aktivity, která dělá člověku dobře a k celkovému zvyšování tělesné a psychické odolnosti.

Alena Šteflová vám řekne, co ovlivňuje kvalitu našeho života, proč je pohyb důležitý v každém věku pro zachování fyzické a duševní kondice a jaký význam má prevence pro naše zdraví a proč nemáme vyhazovat pozvánky na screeningové programy. Otázka prevence je stále aktuálnější a je dobře, že se o ni konečně začíná hovořit. Ale tím to vše teprve začíná.


18.00 - 18.25 Co pozitivního si můžeme vzít z výživových trendů dnešní doby?

  Eva Chocenská

Eva je lektorkou kurzů zdravého hubnutí STOB a nutriční terapeutkou s dvacetiletou praxí. Je známá svým komplexním přístupem k hubnutí a zdravému životnímu stylu. Kromě složení stravy klade velký důraz na příjemné prožívání života. Eva se výborně orientuje v aktuálních výživových směrech a protože ví, že nic není černobílé, zaměří se na své přednášce nikoliv na jejich kritiku, ale naopak na pozitiva těchto moderních "diet". 


18.30 - 18.55 Co spojuje lidi, kteří zhubli a váhu si úspěšně drží?

  Ing. Lenka Vymlátilová

Lenka je dlouholetou lektorkou STOBu a odbornicí na výživu a potraviny. Za více než 11 let své praxe pomohla úspěšně zhubnout stovkám klientů. Díky tomu ví, co spojuje ty, kteří při hubnutí uspěli. Sama se kdysi potýkala s nadváhou, díky čemuž se seznámila se STOBem. Metodika STOBu ji natolik uchvátila, že se rozhodla v roli lektorky pomáhat i ostatním a šířit zdravý způsob hubnutí. Být lektorkou je pro ni životním posláním. 


19.00 - 19.25 Existují léky na hubnutí, které skutečně fungují?

  MUDr. Petra Šrámková 

MUDr. Petra Šrámková je absolventkou 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Více než 7 let pracovala jako interní lékařka-obezitoložka v Klinickém centrum ISCARE a.s., v současné době je primářkou OB Kliniky. Specializuje se na konzervativní léčbu obezity a péči o nemocné podstupující bariatrické zákroky. Publikuje články v českých lékařských i populárních médiích, aktivně přednáší a spolupracuje na mezinárodních studiích. V rámci své přednášky nastíní možnosti pro ty, komu již klasické postupy při hubnutí založené na změně jídelníčku a pohybu nefungují. Partnerem přednášky je společnost Novonordisk.


19.30 - 19.55 Jak poznat skutečně kvalitní potraviny?

  Jana Boučková

Jana vystudovala biochemii, je vyškolenou lektorkou STOBu a kurzy zdravého hubnutí vede již mnoho let. V rámci své přednášky ukáže, co všechno se dá vyčíst z potravinových obalů a jaké informace jsou důležité pro rozeznání kvalitní potraviny už během nákupu. To vše prakticky a srozumitelně. V přednášce vás také seznámí s novinkou v označování potravin – názorným systémem Nutri-Score.


20.00 - 20.30 Jaké to je zhubnout? Prožijte to, díky technice imaginace

  Mgr. Petra Mocová

Petra je rovněž dlouholetou lektorkou kurzů zdravého hubnutí STOB. Pracuje jako psychoterapeutka a výživová poradkyně. Jídlo je její osobní i profesní vášní. Ráda propojuje témata terapie a výživy, aby jídlo bylo radostí, a ne starostí. V rámci své zážitkové přednášky vás za pomoci techniky imaginace provede vaší hubnoucí cestou až na samý závěr - k vysněné váze. Jaké to asi bude?Jak konference proběhne?

Konference proběhne online, odkaz ke sledování konference vám přijde v e-mailu před konáním akce. 


Těšíme se s vámi naviděnou!

Tým STOBu


Organizátory akce jsou spolek Hravě žij zdravě a společnost STOB (Stop Obezitě). 

         

Hlavními partnery akce jsou EASO_ECPONovonordiskRBP pojišťovnaPharmaswiss.

             

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Anna F.
Anna F.
Radka J.
Eva H.
Spoustu užitečných informací. Děkuji
Jana H.
Ivana S.
Díky, bylo to přínosné.
miladastehlikova
Děkuji, bylo to jako vždy výživné, mnoho zajímavých a užitečných informací
Lucie K.
Radka H.
Děkuji za cenné informace.
Darina H.

Nejbližší plánované akce


Jediný letní online kurz! Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv! Za pomoci osvědčené metodiky.


V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech v Praze.