Kurz zdravého hubnutí s nutriční terapeutkou a Nordic Walkingem


Průměrné hodnocení: 4.39
Hodnotilo: 18 uživatelů
Upřesnění místa:
Alivio centrum
Badeniho 290/1
Praha 6 - Hradčany 16000

Lektor:
Nikol Hálová
nutricepraha@seznam.cz

Instruktor: Jana Sedláčková

Termín: 02.07.2024 - 03.09.2024

Cena: 5990 Kč

Chci se zúčastnit kurzu


Termíny kurzu

DenČasDatum
Úterý16:45 - 19:4502.07.2024Každý týden

Trápíte se dokola s hubnutím a přibíráním? Zkuste to tentokrát jinak.

Přihlaste se do kurzu zdravého hubnutí a zhubněte zdravě a natrvalo s podporou odborníka. Metodika skupinových kurzů STOB je založená na principech kognitivně-behaviorální psychoterapie, která má celosvětově nejlepší výsledky nejen při hubnutí, ale především pro udržení hmotnosti. 

V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech.

Pokud máte v plánu dovolenou a některé z lekcí se nebudete moct zúčastnit, nevadí. Lektorka Vám předá všechny materiály a pošle shrnutí lekce s úkoly e-mailem. 


>> Přečtěte si příběhy úspěšných učastníků kurzů zdravého hubnutí STOB. <<


Proč hubnout v našem kurzu?

  • Zjistíte, že hubnout je možné i bez „zázračných“ přípravků a zbytečně omezujících diet.
  • Za pomoci odborníka si sama sestavíte zdravý jídelníček vhodný při hubnutí, který Vám bude chutnat a vyhovovat.
  • Naučíte se zvládat chutě na sladké, večerní přejídání i emoční jedení.
  • Nebudete v tom sami. Získáte podporu skupiny lidí, kteří mají stejný cíl jako Vy.
  • Díky pohybu v přírodě zlepšíte svou fyzickou kondici a naučíte se správné chůzi za pomoci chůze s holemi.

Na kurzy se cvičením lze čerpat i příspěvky od zdravotních pojišťoven, více informací naleznete zde Příspěvky zdravotních pojišťoven 2024.


Jak kurz probíhá?

Budete se scházet po dobu 10 týdnů vždy 1x za týden na lekci, která obsahuje teoretickou a pohybovou část.

1. Teoretické lekce 

Kurz povede lektorka STOBu a nutriční terapeutka Nikol Hálová. Teoretická lekce bude trvat od 18:15 do 19:45 a bude probíhat v příjemném sále pražského centra Alivio.

První polovina kurzů je zaměřena především na edukaci v oblasti výživy a pohybu. Naučíte se sestavit si vyvážený a energeticky přiměřený jídelníček z potravin, které máte rádi. Slova „musíš“ a „nesmíš“ nepoužíváme. Vycházíme především z toho, že každý z nás nosí ten nejlepší recept sám v sobě a naši lektoři Vám ho pomohou najít rychleji, než byste ho hledali sami.

Druhá polovina kurzu se věnuje tématům, jež lze shrnout pod módní pojem „hubnutí je v hlavě“. Zaměříme se na změnu chování, návyků a myšlení, které vedou k nadbytečnému jedení až přejídání a taky se naučíte vypořádat se s různými emocemi a životními situacemi jinak než jídlem. 

Přestaňte se točit v únavném a sebedestruktivním kruhu diet a jojo efektů a zkuste to s námi. Zázraky a bezpracnost neslibujeme, ale poctivou práci, za kterou jsou výsledky, ano!

>> Více se o metodice kurzů zdravého hubnutí STOB dozvíte zde <<

Díky příjemné otevřené atmosféře budete mít možnost sdílet své zkušenosti a úspěchy s lidmi, kteří mají stejný cíl a pravděpodobně i podobné problémy.

2. Pohybové lekce - Nordic Walking

Pohybové lekce budou probíhat v přilehlých Letenských sadech od 16:45 do cca 18:00. Půjde především o lekce tzv. severské chůze, neboli Nordic Walking. Lekce povede instruktorka Jana Sedláčková.

Proč Nordic Walking?

Při chůzi s holemi zapojíte až 90 % svalů a spálíte stejně energie jako při běhání. Ze studií navíc vyplývá, že po roce od zahájení pravidelné aktivity vydrží běhat pouze 4 % lidí, zatímco chodit rok a déle vydrží 60 % lidí. 

Lekce Nordic Walkingu vám tedy pomohou znovu objevit chůzi, která je pro člověka nejpřirozenějším a nejzdravějším pohybem, a začlenit ji do každodenního života. Naučíte se techniku správné chůze tak, abyste i při samostatném tréninku či vycházkách dokázali plnohodnotně využít všechny přínosy a zdravotní benefity této pohybové aktivity.

Mezi nejvýraznější benefity NW bezesporu patří trénink srdce a plic, zvýšení svalové síly paží, zejména tricepsů, zvýšení pohyblivosti páteře ad.

Pokud nemáte vlastní hole, prosím, nekupujte je před kurzem. Po domluvě Vám je zdarma zapůjčíme. Zájem o zapůjčení holí prosím uveďte v přihlášce do kurzu v sekci "Poznámka", společně se svou výškou.


Co je zahrnuto v ceně kurzu?

  • 10x Pohybová aktivita (Nordic Walking v Letenských sadech)
  • 10x Teoretické lekce pod vedením zkušené lektorky
  • Praktické brožury (Chci změnu - Jak na výživu I., Jak na výživu II., Jak na pohyb, Jak na psychiku, Jak na udržení váhových úbytků, Talířky)
  • Nutriční program Sebekoučink na 12 týdnů
  • Kontrola a zpětná vazba jídelníčku od lektorky po dobu dvou týdnů

Kdo se o Vás postará?

Lektorem kurzu je nutriční terapeutka Nikol Hálová.

Nikol absolvovala studium nutriční terapie na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Již několik let je členkou nutričního týmu v ambulanci, kde se specializuje na individuální výživové poradenství s důrazem na léčbu a prevenci diabetu a obezity. Ve své práci se zaměřuje na redukci hmotnosti, udržování váhových úbytků a podporu zdravého životního stylu. Svým klientům pomáhá s postupnou transformací jejich stravovacích návyků, aby dosáhli dlouhodobých a udržitelných výsledků. Jejím cílem je nejenom pomoci lidem shodit přebytečné kilogramy, ale také je vést k celkovému zlepšení jejich zdraví a vitality. S ohledem na individuální potřeby každého klienta společně hledají strategie a techniky, které jim pomohou dosáhnout jejich cílů a vést naplňující a zdravý životní styl.


Vyrazte s námi na tento kurz a zhubněte už jednou provždy. Kurz má omezenou kapacitu, proto neváhejte a přihlaste se včas.

Atmosféru kurzu můžete "ochutnat" prostřednictvím následujícího videa.

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Nenalezeny žádné záznamy.

Nejbližší plánované akce


Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv!


V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech v Praze.


Trpí Vaše dítě nadváhou nebo obezitou? Musíte chodit v čase prázdnin do práce a chcete, aby Vaše dítě trávilo čas smysluplným způsobem a ještě udělalo něco pro své zdraví? Přihlaste Vaše dítko na příměstský tábor vedený zkušenými lektorkami.


Letní kurz vás naučí nejen základy priessnitz a nordic walkingu, ale navíc poznáte ještě různé části Prahy a různé lektorky.