Kurz mindful eating s jógou


Průměrné hodnocení: 5
Hodnotil: 1 uživatel
Upřesnění místa:
Elixír studio
Vinohradská 1438/70
Praha 130 00
Zobrazit na mapě

Lektor:
Mgr. Petra Mocová
petramocova@stob.cz
606 420 636

Termín: 03.12.2019 - 04.02.2020

Cena: 4590 Kč

Kurz mindful eating s jógou již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Úterý19:15 - 21:4503.12.2019Každý týden

Letos přes Vánoce nepřiberete.

Srdečně vás zveme do jediného kurzu hubnutí s důrazem na "mindful eating". Naučte se jíst všímavě a s radostí, získejte podporu skupiny a prožijte (nejenom) vánoční svátky s chutí, ale bez strachu z kilogramů navíc.Kurz všímavého jedení (neboli mindful eating) propojuje moderní přístup k řešení nadváhy a obezity - všímavost (neboli mindfulness) s pohybovou aktivitou. 

Kurz obsahuje 8 lekcí, na kterých se společně s lektorkou a psychoterapeutkou Petrou Mocovou zaměříte především na psychickou stránku hubnutí. Protože zdravá a trvalá redukce hmotnosti začíná a končí v hlavě.

Teoretické lekce budou doplněny o lekce jógy, která je s přístupem mindfulness neodmyslitelně spjata. Jóga je opravdu skvělým nástrojem, jak své tělo lépe poznat a naučit se mu naslouchat. 

 


O čem kurz všímavého jedení je?

Zdravá výživa by se dnes dala přirovnat k džungli. Každou chvíli se objevují nové výživové směry a doporučení, které si častokrát i protiřečí. Existuje nespočet návodů „jak jíst zdravě a vyváženě“. My se však ve STOBu snažíme o to, aby si lidé našli při hubnutí svoji vlastní cestu, která jim bude nejlépe vyhovovat.  Co, kolik, v jakém množství a jak bychom měli jíst, je tzv. „vnější moudrost“. Neméně důležitá část je ale i naše „vnitřní moudrost". Protože každý jsme jiný a máme jiné potřeby a preference.

Tento kurz klade důraz právě na rozvíjení této vnitřní moudrosti – tedy propojení mysli s naším emočním a tělesným prožíváním, především ve vztahu k jídlu. Budeme se zabývat otázkou, co opravdu potřebujeme, po čem skutečně hladovíme.

Nezřídka totiž jíme ze stresu, abychom se vyhnuli prožívání nepříjemných emocí, nebo naopak jíme "za odměnu", abychom ještě umocnili vlastní pocit pohody.


V čem je tento kurz jedinečný?

Kurz je vhodný jak pro absolventy základního kurzu zdravého hubnutí, tak pro každého, kdo chce získat kromě podpory při hubnutí i zdravější vztah k jídlu a poznat lépe své tělo. 

Oproti základnímu kurzu se lektorka Petra Mocová bude zabývat spíše než tím, co jíte, proč jíte a jak jíte. Bude vás provádět technikami, které vám usnadní dostat se do kontaktu s vaším prožíváním. Budete zkoušet jíst všímavě, všemi smysly,...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Jana K.
S kurzem mindful eating v Elixíru s Petrou Mocovou jsem byla velmi spokojená. Před tímto kurzem jsem absolvovala kurs, který také vedla Petra Mocová v Contours na Národní třídě. Ten byl také prima.V Contours nebylo příjemné, že doléhala poměrně hlasitá hudba do prostoru, kde jsme si povídaly - ale jednou se podařilo, že hudba byla ztlumená.. Cvičení na úvod - jóga a pak povídání (v Elixíru) mi více vyhovovalo. Uvítala bych dřívější začátek, aby se mohlo končit do 21.h. Rozumím tomu, že je to logisticky náročné. Velmi oceňuji citlivý a laskavý Petřin přístup ke všem účastnicím kurzu. Vytváří velmi pěknou atmosféru na jednotlivých setkáních.

Nejbližší plánované akce


Vyberte si ze široké nabídky pohybových lekcí (low-aerobic, hormonální jóga, zdravotní cvičení) a cvičte pravidelně z bezpečí domova. 


Poslední 3 volná místa.

Získejte při hubnutí podporu skupiny i odborníka a přihlaste se do kurzu pod vedením lektorky STOBu a nutriční poradkyně Jany Mouchové.