Konference Dialogem ke zdraví IV


Průměrné hodnocení: 4.95
Hodnotilo: 37 uživatelů
Upřesnění místa:
Institut klinické a experimentální medicíny
Vídeňská 1958/9
Praha 4 14021

Termín: 05.11.2017

Cena: 1050 Kč

Konference Dialogem ke zdraví IV již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Neděle09:00 - 17:0005.11.2017

Dialogem ke zdraví IV

Konference, která navazuje na úspěšné předchůdkyně a opět dá prostor diskuzi, argumentům a různým názorům.

Roztříštěnost názorů na výživu všude kolem nás je až neuvěřitelná. Přijďte si poslechnout názory odborníků na kontroverzní a často diskutovaná témata. Přijďte si sami udělat obrázek o tom, co je a co není vhodné právě pro vás. Přijďte se podělit i o své vlastní zkušenosti. 

Názor si udělejme sami!

 


Konference dá prostor všem

Cílem konference je dát prostor všem, kteří mají zájem diskutovat o problematice výživy a potravin. Dnešní doba nabízí nespočet protichůdných doporučení, jak se co nejlépe a nejzdravěji stravovat. Proč jich je tolik a kde je pravda?

Chceme vás seznámit s názory těch, kteří se ve výživě angažují a vyslechnout si ve vzájemné seriózní diskusi argumenty pro i proti nejrůznějším doporučením. Těšit se můžete na řadu populárních témat. 

Program konference: 

8:45 - 9:20 Registrace

9:30 - 9:45 Úvod

PhDr. Iva Málková

9:45 - 11:00 Doplňky stravy?

MUDr. Ondřej Nývlt

MUDr. Petr Hlavatý, Ph.D.

11:00 - 11:30 Přestávka

11:30 - 12:30 Průmyslově zpracované potraviny?

PharmDr. Margit Slimáková

Prof. Ing. Jana Dostálová, CSc.

12:30 - 13:30 Oběd

13:30 - 14:00 Střevní mikrobiom

MUDr. Radkin Honzák, CSc.

14:00 - 15:00 Půsty?

Mgr. Martin Jelínek

MUDr. Dana Maňasková

15:00 - 15:30 Přestávka

15:30 - 16:30 Ketogenní diety?

Martina Dvořáková

Mgr. et Bc. Martina Daňková

16:30 - 17:00 Slovo lékaře závěrem, diskuse

Doc. MUDr. Jan Piťha, Csc. 

 

Během přestávek a obědové pauzy vám bude k dispozici vynikající občerstvení, jako každý rok se bude jednat o samé zdravé dobroty.

 


Co se na konferenci dozvíte?

Více o jednotlivých tématech a přednášejících se můžete dočíst v 62. čísle časopisu Pochutnej si se STOBem. Časopis si můžete zdarma stáhnout zde.

Velmi oblíbené jsou v dnešní době doplňky stravy. Mnoho lidí si bez nich nedovede představit změnu životního stylu nebo hubnutí a společnosti nabízející suplementy tuto teorii výrazně podporují. Jsou ale doplňky stravy u zdravého jedince s vyváženým a pestrým jídelníčkem nutností? Nebo jde jen o dobře promyšlenou marketingovou strategii? V dialogu na toto téma se potkají MUDr. Ondřej Nývlt ze Světa zdraví a obezitolog MUDr. Petr Hlavatý, Ph.D.

Dnešní doba přeje neobvyklým dietním postupům. Řada odborníků doporučuje přidat při redukci váhy do jídelníčku více bílkovin a ubrat množství sacharidů. Jaké následky může toto doporučení ale přinést ve chvíli, kdy se pojme až příliš extrémně? Na tomto principu jsou postaveny tzv. ketogenní diety. Je ketogenní dieta vhodným a dlouhodobě udržitelným řešením? Tuto otázku zodpoví Mgr. Martina Daňková. Za společnost KetoDiet vystoupí výživová specialistka Markéta Dvořáková. 

Odpoledne bude program věnován tématu půstů - na straně jedné jsou považovány za přínosnou a očistnou kúru pro organismus, na straně druhé stojí názor, že jsou půstům přisuzovány vlastnosti zázračnější, než ve skutečnosti mají. Jaká případná pozitiva nebo negativa půsty přináší a odborný pohled na tento trend představí Mgr. Martin Jelínek a MUDr. Dana Maňasková.

Poslední problematikou, kterou bude čas vymezený pro vzdělávání završen, budou průmyslově zpracované potraviny. PharmDr. Margit Slimáková, známá pro své kontroverzní názory na dnešní potravinářský průmysl předloží důvody, proč se vyhnout zpracovaným potravinám a dialog doplní odbornice na potravinářské technologie Prof. Ing. Jana Dostálová, Csc..

Celou konferenci shrne a uzavře tradičně MUDr. Jan Piťha, Csc., který vám pomůže se v názorech, které si za celý den vyslechnete, ještě trochu více zorientovat.


Pro koho je konference určená?

Konference je určena nejen odborníkům, ale všem, kteří se zajímají o výživu. Jídlo je součástí života nás všech a navíc velkou měrou ovlivňuje i naše zdraví, neměl by se tedy o výživu zajímat úplně každý?

Konference má akreditaci ČAS (České asociace sester) a je možné absolvováním této akce získat 4 kredity. Uveďte prosím do poznámky k přihlášce, že tyto kredity sbíráte.

"Jídlo se stalo modlou. Vraťme ho tam, kam patří." 


Reference z předešlé konference

 

 

 

 


 

Pořadatelem akce je společnost STOB CZ s.r.o. ve spolupráci s Fórem zdravé výživySpolečností pro výživu. Společně chceme vést věcnou diskuzi v současném roztříštěném světě výživy.

Vzdělávání nás baví, váš STOB 

         

Mediální partner


  konferenci Dialogem ke zdraví najdete na facebooku zde

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

lenkavymlatilova
Také já se připojuji ke spokojený návštěvníkům konference. Skvělá organizace, výborná moderátorka, zajímavá témata i přednášející. Opět jsem se mnoho nového dozvěděla a dalšího Dialogu se budu ráda účastnit. Děkuji Vám, LV
martina B.
Organizace tradičně na jedničku a výběr témat i příslušných diskutujících též. A jestli už přemýšlíte o čtvrtém ročníku, zajímalo by mne téma bílkovin (rostlinné versus živočišné, kvalita a využitelnost a taky kolik je vlastně jejich optimální příjem), dále zda v jídle počítat energetickou hodnotu, obsah dalších B/S/T a dalších látek, či se jen spoléhat na "pestrou stravu" a taky mikrobiom. Každopádně díky všem ze STOBu!
Stanislava L.
Dobrý den všem, děkuji za tuto akci, přijde mi velmi nadčasová základní myšlenka konference. Setkání všech, projasnění střetných názorů. Úroveň, množství a kvalita informací, občerstvení, přednášející,organizace, skvělé! Jen v jedné části mi vzniklo více otázek, na které bych se stále chtěla zeptat. Bylo by možné dostat email na pozeptání se více v tématu Paleo? přeji prima dny Stáňa
Jindra F.
Bezvadné,už se těším na další.Velké uznání organizátorům! Jindra F.
Anna F.
Jana K.
Docestovala som za akciou až zo Slovenska. Nelutujem! Akciu mi dal do povedomia p. Jelínek cez svoju stránku. Tešila som sa na všetky prednášané témy ( hlavne na jeho) a boli pre mna podnetné a zaujímavé.Nabrala som dlašie inšpirácie pre svoju prácu. Akcia bola na profesionálnej urovni, množstvo odborníkov na jednom mieste, organizačne zvládnutá super- všetko prehladné, načasované. Jedla bolo až až!!! Za kávu dávam palec hore! Určite prídem aj nabuduci rok, ked budu rovnako zaujimavé témy.. Pekný deň. Janka Kubíčková
Alice M.
Dobře zvolená témata, ke kterým se vyjadřovali opravdoví odborníci z oboru! Perfektně zvládnutá organizace. Těším se na příští!
Lenka M.
Byla to má první konference Dialogem ke zdraví a jsem nadšená. Více takových. Děkuji za možnost se zúčastnit.
hablice@seznam.cz
Velmi zdařilá konference. Konfrontace odborníků na vysoké úrovni. Občerstvení jako vždy nemělo chybu :D. Více takových akcí... Iveta N.
Jitka N.

Nejbližší plánované akce


Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv!


V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech v Praze.


Trpí Vaše dítě nadváhou nebo obezitou? Musíte chodit v čase prázdnin do práce a chcete, aby Vaše dítě trávilo čas smysluplným způsobem a ještě udělalo něco pro své zdraví? Přihlaste Vaše dítko na příměstský tábor vedený zkušenými lektorkami.


Letní kurz vás naučí nejen základy priessnitz a nordic walkingu, ale navíc poznáte ještě různé části Prahy a různé lektorky.