Zdravotní cvičení SM systém, bolesti zad


Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 22 uživatelů
Upřesnění místa:
ZŠ Sázavská
Sázavská 5
Praha 2 12000

Instruktor: Doubravová Lenka

Termín: 27.01.2022 - 03.03.2022

Cena: 780 Kč

Kurz je již obsazen. Můžete se přihlásit jako náhradník.
Přihlásit se jako náhradník


Termíny kurzu

DenČasDatum
Čtvrtek17:00 - 17:5527.01.2022Každý týden

Cena zahrnuje 6 lekcí.

Cílem zdravotního cvičení není dosahování výkonu, ale zdravotní efekt a dobrý pocit z lepší kondice a ze sebe sama. Pomocí jednoduchých pomalých cviků uvolňujeme, protahujeme a posilujeme zkrácené a ochablé svaly, zbavujeme se malých bolestí na páteři a končetinách, zbavujeme se únavy.

Cvičení je zaměřeno na regeneraci páteře, zvláště meziobratlové ploténky. Při cvičení dochází k posílení potřebných svalů. Jednotlivé svaly se musí uspořádat do svalových systémů. Při cvičení se naučíte aktivovat tyto svaly a řídit centrální nervový systém.

Co je SM systém? S – stabilizace M– mobilizace Je to originální metoda MUDr. Smíška, jak léčit poruchy páteře, ale hlavně, jak jim předcházet.

SMS je cvičení:

*posilovací – posiluje svaly oslabené

*protahovací – protahuje svaly napjaté a zkrácené

*mobilizační – obnovuje kloubní pohyblivost

*stabilizační – dává tělu potřebnou pevnost, zajišťuje stabilitu v době klidu a hlavně v době pohybu (dynamická stabilizace)

*koordinační – koordinuje vzájemné postavení pohybových segmentů

*optimalizuje řízení pohybu – procvičuje pohybové stereotypy jako je chůze, běh, práce, sport

Cvičí se s dlouhým elastickým lanem (budete mít k dispozici v tělocvičně), které umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé postupně rostoucí síle, která aktivuje svalové spirály. Cvičení umožňuje posilovat a protahovat zároveň. Ke cvičení používáme také dřevěných tyčí, s jejichž pomocí důkladně rozhýbeme tělo, uvolníme oblast lopatek, hrudní a bederní části páteře.

Využití – indikace: výhřez ploténky, skolioza, bolesti ve všech částech páteře, prevence a léčba poruch velkých kloubů, kompenzace sedavého zaměstnání, kompenzace jednostranného zatížení, pro odstranění stresu, pro dobrou náladu, pro radost z pohybu. S sebou si vezměte: pohodlné oblečení a pití.

Necvičí se 23. a 30. 12. 2021.

 Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

pavlina.fretka
perfektní cvičení a vynikající lektorka, moc děkuji
Kateřina K.
Cvičení mě mile překvapilo - tím, jak mi pomohlo s bolavou krční páteří a vůbec s celým trochu chátrajícím bolavým tělem. Paní Dagmar je milá a nešetří radami jak správně cvičit. Už jsem přihlášená na další kurz. Všem doporučuji. Katka
Pavla B.
Cvičení je pestré a šetrné.Pokud musím vynechat, je mi to vždycky líto. Děkuji paní Jakson jak cvičení vede.
Zuzana .
Na cvičení se hlásím opakovaně. SM systém mi připadá vhodný pro moje problémy s páteří. Cvičení mi pomáhá i v procítění zapojení a uvolnění jednotlivých svalů, v návyku držení těla a v uvědomělém dýchání.Paní cvičitelka je velice erudovaná a cvičení pestré a rozmanité.
Zuzana .
Na cvičení se těším, už jsem přihlášená na další běh. Řekla bych, že mi pomohlo v nápravě držení těla.
Lenka J.
Se cvičením a paní cvičitelkou jsem spokojená. Děkuji Lenka J.
Marcela K.
Cvičení se nám líbilo. Dáša je moc milá a usměvavá, takže člověk odchází nejen krásně protažený, ale i dobře naladěný :-).
Gabriela V.
Na cvičení se vždy těším. Paní Dagmar je pro cvičení zapálená a umí to předat!
Hana T.
Hodnotím velmi kladně,účastňuji se opakovaně.Dáša je vysoce kvalifikovaná a dokáže všechny lekce zpestřit a pokaždé obměnit Za mně počítejte 5 hvězdiček.Hana Tůmová
amartanova@gmail.com
Cvičení s Dášou je skvělé. Jen možná tělocvična by potřebovala trochu úklidu. Alice

Nejbližší plánované akce


Přihlaste se, získejte podporu skupiny i zkušené lektorky a buďte při hubnutí úspěšní


Chcete se stát součástí týmu lektorů STOB? Přihlaste se a pomáhejte svým klientům lépe hubnout.


Pracujete s lidmi s nadváhou a obezitou a chcete svůj přístup obohatit o psychologický pohled? Přihlaste se na třídenní školení, během kterého získáte základy v kognitivně-behaviorálním přístupu k terapii obezity. Ten se ukazuje být jedním z nejúčinnějších při řešení problémů s váhou. 


Měření složení těla, pohybové lekce zdarma nebo třeba konference "Žít a hubnout pro zdraví". Zapojte se do aktivit, které pořádáme ku příležitosti Světového dne obezity!