Jarní Zdravotní cvičení SM systém, bolesti zad


Průměrné hodnocení: 4.97
Hodnotilo: 30 uživatelů
Upřesnění místa:
ZŠ Sázavská
Sázavská 5
Praha 2 12000
Zobrazit na mapě

Instruktor: Boháčová Ludmila

Termín: 08.06.2023 - 15.06.2023

Cena: 280 Kč

Jarní Zdravotní cvičení SM systém, bolesti zad již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Čtvrtek17:00 - 17:5508.06.2023Každý týden

Cena zahrnuje 2 lekce. 

Cílem zdravotního cvičení není dosahování výkonu, ale zdravotní efekt a dobrý pocit z lepší kondice a ze sebe sama. Pomocí jednoduchých pomalých cviků uvolňujeme, protahujeme a posilujeme zkrácené a ochablé svaly, zbavujeme se malých bolestí na páteři a končetinách, zbavujeme se únavy.

Cvičení je zaměřeno na regeneraci páteře, zvláště meziobratlové ploténky. Při cvičení dochází k posílení potřebných svalů. Jednotlivé svaly se musí uspořádat do svalových systémů. Při cvičení se naučíte aktivovat tyto svaly a řídit centrální nervový systém.

Zdravotní cvičení je tedy výborný způsob, jak zůstat v kondici a nespoléhat se na léky. Toto cvičení využívá cviky pro posílení a udržení svalů v rovnováze a zároveň předchází svalové dysbalanci. Při cvičení se budou využívat prvky shiatzu, jógy, pilates, SM systému. Budou využívány různé pomůcky - overbally, balanční disky, dlouhá elastická lana na SMsystém, gumové pásy a expandery a také ruce, kterými se naučíte, jak si ulevit od akutní bolesti a jak tím předcházet bolestem chronickým. Jedním z cílů bude se také naučit jednoduchá cvičení, která budete moci cvičit i mimo naše společné lekce a udržovat či zlepšovat tak stav svého pohybového aparátu. To má nemalý vliv na psychiku a tím i na naši náladu a chuť do aktivního života. 

Co je SM systém? S – stabilizace M– mobilizace Je to originální metoda MUDr. Smíška, jak léčit poruchy páteře, ale hlavně, jak jim předcházet.

SMS je cvičení:

*posilovací – posiluje svaly oslabené

*protahovací – protahuje svaly napjaté a zkrácené

*mobilizační – obnovuje kloubní pohyblivost

*stabilizační – dává tělu potřebnou pevnost, zajišťuje stabilitu v době klidu a hlavně v době pohybu (dynamická stabilizace)

*koordinační – koordinuje vzájemné postavení pohybových segmentů

*optimalizuje řízení pohybu – procvičuje pohybové stereotypy jako je chůze, běh, práce, sport

Cvičí se s dlouhým elastickým lanem (budete mít k dispozici v tělocvičně), které umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé postupně rostoucí síle, která aktivuje svalové spirály. Cvičení umožňuje posilovat a protahovat zároveň. Ke cvičení používáme také dřevěných tyčí, s jejichž pomocí důkladně rozhýbeme tělo, uvolníme oblast lopatek, hrudní a bederní části páteře.

Využití – indikace: výhřez ploténky, skolioza, bolesti ve všech částech páteře, prevence a léčba poruch velkých kloubů, kompenzace sedavého zaměstnání, kompenzace jednostranného zatížení, pro odstranění stresu, pro dobrou náladu, pro radost z pohybu. S sebou si vezměte: pohodlné oblečení a pití.

 

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Pavla B.
Cvičení je pestré a šetrné.Pokud musím vynechat, je mi to vždycky líto. Děkuji paní Jakson jak cvičení vede.
Zuzana .
Na cvičení se hlásím opakovaně. SM systém mi připadá vhodný pro moje problémy s páteří. Cvičení mi pomáhá i v procítění zapojení a uvolnění jednotlivých svalů, v návyku držení těla a v uvědomělém dýchání.Paní cvičitelka je velice erudovaná a cvičení pestré a rozmanité.
Zuzana .
Na cvičení se těším, už jsem přihlášená na další běh. Řekla bych, že mi pomohlo v nápravě držení těla.
Lenka J.
Se cvičením a paní cvičitelkou jsem spokojená. Děkuji Lenka J.
Marcela K.
Cvičení se nám líbilo. Dáša je moc milá a usměvavá, takže člověk odchází nejen krásně protažený, ale i dobře naladěný :-).
Gabriela V.
Na cvičení se vždy těším. Paní Dagmar je pro cvičení zapálená a umí to předat!
Hana T.
Hodnotím velmi kladně,účastňuji se opakovaně.Dáša je vysoce kvalifikovaná a dokáže všechny lekce zpestřit a pokaždé obměnit Za mně počítejte 5 hvězdiček.Hana Tůmová
amartanova@gmail.com
Cvičení s Dášou je skvělé. Jen možná tělocvična by potřebovala trochu úklidu. Alice
Věra K.
Výborné cvičení, už jsem zapsaná na další kurz. Věra K.
jana.vejvodova@consultatio.cz
Vynikající, ta variabilita cviků! Fakt výborný, přesně pro bolesti zad, moje rameno to vzdalo a přestalo bolet. Doporučuju!

Nejbližší plánované akce


Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv!


V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech v Praze.


Letní kurz vás naučí nejen základy priessnitz a nordic walkingu, ale navíc poznáte ještě různé části Prahy a různé lektorky.