Zdravotní cvičení SM systém, bolesti zad


Průměrné hodnocení: 4.96
Hodnotilo: 24 uživatelů
Upřesnění místa:
ZŠ Sázavská
Sázavská 5
Praha 2 12000

Instruktor: Doubravová Lenka

Termín: 24.02.2022 - 03.03.2022

Cena: 260 Kč

Zdravotní cvičení SM systém, bolesti zad již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Čtvrtek17:00 - 17:5524.02.2022Každý týden

Cena zahrnuje 2 lekce.

Cílem zdravotního cvičení není dosahování výkonu, ale zdravotní efekt a dobrý pocit z lepší kondice a ze sebe sama. Pomocí jednoduchých pomalých cviků uvolňujeme, protahujeme a posilujeme zkrácené a ochablé svaly, zbavujeme se malých bolestí na páteři a končetinách, zbavujeme se únavy.

Cvičení je zaměřeno na regeneraci páteře, zvláště meziobratlové ploténky. Při cvičení dochází k posílení potřebných svalů. Jednotlivé svaly se musí uspořádat do svalových systémů. Při cvičení se naučíte aktivovat tyto svaly a řídit centrální nervový systém.

Co je SM systém? S – stabilizace M– mobilizace Je to originální metoda MUDr. Smíška, jak léčit poruchy páteře, ale hlavně, jak jim předcházet.

SMS je cvičení:

*posilovací – posiluje svaly oslabené

*protahovací – protahuje svaly napjaté a zkrácené

*mobilizační – obnovuje kloubní pohyblivost

*stabilizační – dává tělu potřebnou pevnost, zajišťuje stabilitu v době klidu a hlavně v době pohybu (dynamická stabilizace)

*koordinační – koordinuje vzájemné postavení pohybových segmentů

*optimalizuje řízení pohybu – procvičuje pohybové stereotypy jako je chůze, běh, práce, sport

Cvičí se s dlouhým elastickým lanem (budete mít k dispozici v tělocvičně), které umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé postupně rostoucí síle, která aktivuje svalové spirály. Cvičení umožňuje posilovat a protahovat zároveň. Ke cvičení používáme také dřevěných tyčí, s jejichž pomocí důkladně rozhýbeme tělo, uvolníme oblast lopatek, hrudní a bederní části páteře.

Využití – indikace: výhřez ploténky, skolioza, bolesti ve všech částech páteře, prevence a léčba poruch velkých kloubů, kompenzace sedavého zaměstnání, kompenzace jednostranného zatížení, pro odstranění stresu, pro dobrou náladu, pro radost z pohybu. S sebou si vezměte: pohodlné oblečení a pití.

Necvičí se 23. a 30. 12. 2021.

 Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Naděžda J.
Dáša je kvalitní cvičitelka s individuálním přístupem a vysvětlením jednotlivých prvků cvičení. Za důležité považuji, že u každého cviku klade důraz na správné dýchání. Cvičení lze zvládnout i v seniorském věku, kdy to naše záda obzvlášť potřebují.
Hana T.
Cvičení hodnotím velmi kladně,přihlásila jsem se i na jarní běh.Velmi důležitý je individuální přístup cvičitelky k jednotlivým účastníkům a dále se mně moc líbilo,že zařazuje různé prvky takže program je velmi pestrý.Hana T.
Alena K.
Moje ocenění spočívá již v tom, že jsem si objednala účast ve třetím běhu. Cvičení mi pomohlo v držení těla a rozhýbalo zatuhlé rameno. Oceňuji též individuální přístup a systematičnost.
Jana V.
Díky paní Jackson špičkový cvičení, 5 hvězdiček nestačí!

Nejbližší plánované akce


Zdravotní cvičení, salsa, low-aerobic nebo třeba NIA. Cvičte s námi z pohodlí domova pod vedením zkušených lektorek!

Zapojit se můžete kdykoliv v průběhu již rozběhnutých cyklů cvičení.


Využijte léto k ozdravení jídelníčku a nastartování hubnutí. V kurzu získáte podporu skupiny i odborníka a naučíte se nejenom, jak zhubnout, ale i to, jak si váhu jednou provždy udržet.


Přihlaste se na bezplatný webinář, který povede dlouholetá lektorka STOBu a odbornice na výživu, Lenka Vymlátilová.