Zdravotní cvičení SM systém, bolesti zad


Průměrné hodnocení: 4.96
Hodnotilo: 24 uživatelů
Upřesnění místa:
ZŠ Sázavská
Sázavská 5
Praha 2 12000

Instruktor: Doubravová Lenka

Termín: 24.02.2022 - 03.03.2022

Cena: 260 Kč

Zdravotní cvičení SM systém, bolesti zad již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Čtvrtek17:00 - 17:5524.02.2022Každý týden

Cena zahrnuje 2 lekce.

Cílem zdravotního cvičení není dosahování výkonu, ale zdravotní efekt a dobrý pocit z lepší kondice a ze sebe sama. Pomocí jednoduchých pomalých cviků uvolňujeme, protahujeme a posilujeme zkrácené a ochablé svaly, zbavujeme se malých bolestí na páteři a končetinách, zbavujeme se únavy.

Cvičení je zaměřeno na regeneraci páteře, zvláště meziobratlové ploténky. Při cvičení dochází k posílení potřebných svalů. Jednotlivé svaly se musí uspořádat do svalových systémů. Při cvičení se naučíte aktivovat tyto svaly a řídit centrální nervový systém.

Co je SM systém? S – stabilizace M– mobilizace Je to originální metoda MUDr. Smíška, jak léčit poruchy páteře, ale hlavně, jak jim předcházet.

SMS je cvičení:

*posilovací – posiluje svaly oslabené

*protahovací – protahuje svaly napjaté a zkrácené

*mobilizační – obnovuje kloubní pohyblivost

*stabilizační – dává tělu potřebnou pevnost, zajišťuje stabilitu v době klidu a hlavně v době pohybu (dynamická stabilizace)

*koordinační – koordinuje vzájemné postavení pohybových segmentů

*optimalizuje řízení pohybu – procvičuje pohybové stereotypy jako je chůze, běh, práce, sport

Cvičí se s dlouhým elastickým lanem (budete mít k dispozici v tělocvičně), které umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé postupně rostoucí síle, která aktivuje svalové spirály. Cvičení umožňuje posilovat a protahovat zároveň. Ke cvičení používáme také dřevěných tyčí, s jejichž pomocí důkladně rozhýbeme tělo, uvolníme oblast lopatek, hrudní a bederní části páteře.

Využití – indikace: výhřez ploténky, skolioza, bolesti ve všech částech páteře, prevence a léčba poruch velkých kloubů, kompenzace sedavého zaměstnání, kompenzace jednostranného zatížení, pro odstranění stresu, pro dobrou náladu, pro radost z pohybu. S sebou si vezměte: pohodlné oblečení a pití.

Necvičí se 23. a 30. 12. 2021.

 



Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Hana T.
Hodnotím velmi kladně,účastňuji se opakovaně.Dáša je vysoce kvalifikovaná a dokáže všechny lekce zpestřit a pokaždé obměnit Za mně počítejte 5 hvězdiček.Hana Tůmová
amartanova@gmail.com
Cvičení s Dášou je skvělé. Jen možná tělocvična by potřebovala trochu úklidu. Alice
Věra K.
Výborné cvičení, už jsem zapsaná na další kurz. Věra K.
jana.vejvodova@consultatio.cz
Vynikající, ta variabilita cviků! Fakt výborný, přesně pro bolesti zad, moje rameno to vzdalo a přestalo bolet. Doporučuju!
Markéta P.
jana.vejvodova@consultatio.cz
Paní Jackson by měla být nominována na cvičitelku roku. Cvičení je bezvadný. Budu zase chodit. Cvičení bylo i v létě a bylo špičkový.
Jana V.
Cvičení je vynikající hlavně díky paní Jackson. Doporučuji!
jana.vejvodova@consultatio.cz
Díky paní Jackson vynikající! Už mám zaplaceno na další kurz. Škoda, že od června do září se necvičí. To mi bude chybět!
Hana T.
Hodnotím všemi hvězdičkami,cvičení je pestré a velmi kvalitní, zřetelná je vysoká kvalifikace cvičitelky.Hlásím se na další běh.. Hana Tůmová
Anut@seznam.Cz
Moc se mi líbila klidná a vlídná atmosféra při cvičení. Cvičení bylo výživné, lektorka úžasná, a nyní si mnohem více uvědomují, jak pracovat při cvičení s dýcháním, těžištěm i rovnováhou. Určitě se hlásím znovu.

Nejbližší plánované akce


Zdravotní cvičení, salsa, low-aerobic nebo třeba NIA. Cvičte s námi z pohodlí domova pod vedením zkušených lektorek!

Zapojit se můžete kdykoliv v průběhu již rozběhnutých cyklů cvičení.


Využijte léto k ozdravení jídelníčku a nastartování hubnutí. V kurzu získáte podporu skupiny i odborníka a naučíte se nejenom, jak zhubnout, ale i to, jak si váhu jednou provždy udržet.


Přihlaste se na bezplatný webinář, který povede dlouholetá lektorka STOBu a odbornice na výživu, Lenka Vymlátilová.