Workshop: Jak si sám sestavit zdravý jídelníček?

Upřesnění místa:
Alivio centrum
Badeniho 290
Praha 6 - Hradčany 16000
Zobrazit na mapě

Lektor:
Marie Dobrovodská

Termín: 04.03.2020

Cena: 100 Kč

Workshop: Jak si sám sestavit zdravý jídelníček? již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Středa19:00 - 20:3004.03.2020

Utekla vám volná místa? Registrujte se u nás na stránkách a nechte se o podobných akcích informovat včas!


Je možné si úplně sám sestavit jídelníček vhodný při hubnutí a navíc z potravin, které máte rádi?

Ano, je! A jak na to vám poradí lektorka STOBu Marie Dobrovodská v rámci praktického workshopu.

Workshop proběhne ku příležitosti Světového dne obezity. Společnost STOB k tomuto dni pořádá celou řadu aktivit po celé České republice, a to v týdnu od 2. do 6. 3. 2020. Více informací o celé akci se dozvíte zde. 


Sestavte si zdravý jídelníček, u kterého vydržíte

Správně sestavený vyvážený jídelníček je pro zdravé hubnutí nezbytný. Aby však byl dlouhodobě udržitelný, je velmi důležité, aby vám takový jídelníček chutnal a vyhovoval. 

Metodika společnosti STOB, založená na principech kognitivně-behaviorální terapie, říká, že jen ty návyky, které jsou nám příjemné a přirozené, dokážeme zařadit do životního stylu natrvalo. Proto učíme naše klienty v kurzech zdravého hubnutí, aby si svůj jídelníček při hubnutí sestavili sami.

A jak by měl takový jídelníček vypadat? Měl by splňovat zásady zdravého životního stylu a zároveň respektovat vaše chutě a potřeby.

Na workshopu se nejenom seznámíte s těmito zásadami, ale zároveň ihned na místě za podpory lektorky Marie najdete a opravíte chyby ve svém vlastním jídelníčku. Tak, aby byl vhodnější při hubnutí a zároveň stále váš. 


Co na workshopu zažijete?

Lektorka vás provede základy zdravého stravování vhodného při hubnutí. Dozvíte se například...

  • jaký je optimální energetický příjem při hubnutí
  • jak by mělo vypadat rozložení hlavních jídel během dne
  • jaké jsou doporučené poměry makroživin (tedy sacharidů, tuků a bílkovin) v redukčním jídelníčku
  • jak je to s pitným režimem nejenom při hubnutí

Podstatnou součástí workshopu bude práce s jídelníčky a praktické ukázky. Lektorka na základě reálných denních jídelníčků poskytne účastníkům praktické rady a konkrétní doporučení pro zlepšení.

Pokud budete chtít na workshopu pracovat s vaším denním jídelníčkem, přineste ho prosím na workshop již předem vyplněný.

Záznamový arch, který vám zápis jídelníčku usnadní, si můžete stáhnout a vytisknout zde (pro zobrazení a stažení...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Nenalezeny žádné záznamy.

Nejbližší plánované akce


Hubněte ve skupině a přesto z pohodlí domova. Přihlaste se do online kurzu zdravého hubnutí pod vedením nutriční terapeutky a lektorky STOBu Katariny Jirkové, získejte podporu v náročném vánočním období a vstupte do nového roku ještě stále s podporou v zádech a s novými dovednostmi.


Souhlasíte s tvrzením, že "hubnutí začíná a končí v hlavě"? Přihlaste se do online kurzu pod vedením psycholožky a lektorky STOBu Terezy Jirotka Beníčkové a změňte své návyky natrvalo.


Svěřte své děti do rukou odborníků a naučte se společně žít zdravěji. 

Kurzy pro děti od 8 do 13 let a jejich rodiče proběhnou naživo (v Praze a Brně) a také online na platformě Zoom. Chcete si osvojit osvědčenou metodiku rozumného hubnutí (psychologie hubnutí, výživa, pohyb) a stát se lektorem STOBu? Nabízíme tři víkendy s praktickým programem.


Cvičte efektivně z pohodlí domova a vyberte si z mnoha druhů cvičení online. Navíc se můžete podporovat při plnění pohybové výzvy.