Mgr. Tereza Rogalewiczová

Specializace: Racionální, redukční, sportovní dietologie, poradenství fyzioterapie

Motto:

Hodnocení lektora:

Průměrné hodnocení: 0
Zatím nikdo nehodnotil.
Vzdělání a praxe:

Mgr. Tereza Rogalewiczová

Specializace: Racionální/redukční/sportovní nutriční poradenství, poradenství fyzioterapie

 

Vzdělání

Fyzioterapie:

2.lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze (2009 Bc., 2011 Mgr.)

Kurzy a školení: DNS dle prof. Koláře, Kurz MTC – Kinesiotaping, Léčba některých druhů ženské funkční sterility metodou Ludmily Mojžíšové, Kurz terapie u dysfunkce pánevního dna, Úvod do fyzioterape fasciálních tkání, Viscerovertebrální vztahy a jejich využití v klinické praxiKlappova metoda – kvadrupedální lokomoce v prevenci a léčbě, Interakce farmokoterapie a fyzioterape.

Nutriční poradenství:

Školení v kognitivně-behaviorální terapii obezity STOB (2015)

MAHRA Výživový poradce a sportovní dietolog (2013)

Pravidelná účast na kurzech a seminářích se zaměřením na výživu a potraviny.

 

Praxe:

2018 - dosud    uLékaře.cz - zodpovídání online dotazů z oboru výživy dospělých a fyzioterapie

2017 – dosud    RHL s. r. o. – fyzioterapeut, výživový poradce

2015 – dosud    Externí spolupráce se společností STOB

od r. 2017 v týmu individuálních výživových poradců společnosti STOB

2012 – dosud    Centrum pohybové medicíny Pavla Koláře

fyzioterapeut, výživový  poradce

2011/2012         Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství, FN Motol

fyzioterapeut v ambulantním i lůžkovém provozu, spinální jednotka

2010/2011         Zdravotnické zařízení GERI

fyzioterapeut

2009/2010         Centrum Prof. ČECHA s. r. o.

fyzioterapeut

 Dále stáže na rehabilitačních klinikách (Malvazinky, FN Královské Vinohrady), stáže v ordinaci obezitologa.

 

O mně:

Svým původním zaměřením jsem fyzioterapeut. Když jsem v tomto oboru naplno působila, pomáhala jsem pečovat o pohybový aparát pacientům s ortopedickými či neurologickými potížemi, spolupracovala jsem se sportovci různých úrovní, včetně té vrcholové. Protože mě už za studií zajímala výživa člověka, po ukončení fakulty jsem si ještě doplnila vzdělání v tomto směru. Věřím, že stav výživy, stravovací a pohybové návyky nelze v komplexním přístupu péče o člověka opomíjet či oddělovat. Stejně jako jeho psychické rozpoložení, stresovou zátěž, osobnostní nastavení a sociální kontext.

V současné době se středem mého zájmu stalo individuální poradenství v oblasti výživy. Proto už se ke mně nelze objednat na pravidelné fyzioterapie, jako tomu bylo dříve. Avšak jednorázová konzultace a vyšetření pohybového aparátu a případně následné odeslání za specialistou je nadále možné.

Ráda bych svým klientům předávala jen relevantní informace ze světa výživy a byla jim průvodcem v jejich snaze o pozitivní změnu. Přála bych si, aby výživové poradenství byl kvalifikovaný obor, který poskytují kvalifikovaní poradci. Aby nebyl založen na podpoře klamavých reklam a aby měl své místo v mezioborové spolupráci s dalšími lékařskými i nelékařskými obory.

Plně se ztotožňuji se základními myšlenkami společnosti STOB a ráda Vám pomohu s postupnou změnou nejen stravovacích návyků. Momentálně nemám pevnou pracovní dobu a tak je čas setkávání na individuální domluvě. Nicméně jsem vcelku flexibilní, jak jen mi mé dvě dcery dovolí :-).

 

Co nabízím:

Nabízím výživové poradenství zdravým adolescentům a dospělým. Pomohu Vám v oblasti racionálního, redukčního i sportovního stravování. V případě potřeby doporučím další vyšetření u specialisty (spolupráce s internistkou-obezitoložkou), mám k dispozici přístroj pro měření tělesného složení (InBody). Nepředepisuji klientům přesné jídelníčky, ale jídelníčky modelové, díky kterým se klient postupně naučí sestavit si vhodný jídelníček sám. Tedy dle svých preferencí, individuálních potřeb a hlavně dlouhodobě. Snažím se předat základní informace, které pomohou lepší orientaci ve světě potravin, stravování, diet a pohybu.

Na základě vstupní konzultace je možné si smluvit další formu spolupráce dle klientových preferencí (individuální frekvence či délka návštěv, míra vnější kontroly a podpory, možnost konzultace přes Skype, komunikace přes e-mail, kontrola jídelníčku v elektronické formě atp.). Mou snahou je službu individualizovat dle preferencí a potřeb každého zájemce, proto ani nenabízím řadu cenově zvýhodněných balíčků služeb. Ty vytváříme až s klientem společně po vzájemné domluvě.

Pokud se rozhodnete mě navštívit, setkáme se v příjemné ordinaci, která se nachází v rodinném domě v poklidné ulici v Hostivicích u Prahy na adrese: 

U Školičky 406

253 01 Hostivice

 

Měření na přístroji InBody provádím v prostorách DailyFytness na Zličíně v OC Metropole Zličín, adresa zde:

Řevnická 1

155 21 Praha 5, Zličín

 

Kontakt na mě:

rogalewiczova@seznam.cz

Mob.: 724 551 746

 

Ceník:

Vstupní nebo jednorázová konzultace - 1 500 Kč/1,5 h (Na základě osobního pohovoru, vážení a měření návrh stravování s následným předáním vzorového jídelníčku. Ten neobsahuje podrobný rozpis stravy na jednotlivé dny. Umožňuje samostatné sestavování vhodných jídel podle individuálních nároků a potřeb. Jeho podrobnost bude záležet na osobní preferenci klienta. Umožňuje si osvojit dovednosti a znalosti důležité pro dlouhodobě udržitelné stravování. Je možné využít zpětnou vazbu v podobě e-mailové/telefonické konzultace provedených změn. Bude probrána vhodná pohybová aktivita. Nemalý prostor je věnován motivaci a podpoře nalézt vlastní sílu a zdroje pro uskutečňování žádoucích změn.)

Následná konzultace 1 h - 800 Kč

Následná konzultace 30 min. - 450 Kč

Základní měření na přístroji InBody s interpretací výsledků/poradenstvím - 650 Kč

Komplexní měření na přístroji InBody s interpretací výsledků/poradenstvím - 800 Kč

Jednorázová konzultace pohybových návyků a vyšetření pohybového aparátu - 800 Kč/h

 

 

O mně:


Máte zájem o konzultaci?

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Nenalezeny žádné záznamy.

Nejbližší plánované akce


Zdravotní cvičení, salsa, low-aerobic nebo třeba NIA. Cvičte s námi z pohodlí domova pod vedením zkušených lektorek!

Zapojit se můžete kdykoliv v průběhu již rozběhnutých cyklů cvičení.


Využijte léto k ozdravení jídelníčku a nastartování hubnutí. V kurzu získáte podporu skupiny i odborníka a naučíte se nejenom, jak zhubnout, ale i to, jak si váhu jednou provždy udržet.


Přihlaste se na bezplatný webinář, který povede dlouholetá lektorka STOBu a odbornice na výživu, Lenka Vymlátilová.