Střevní mikrobiom ve zdraví a nemoci


Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 15 uživatelů
Upřesnění místa:
kinosál
V Úvalu 84
Praha 5 150 06
Zobrazit na mapě

Termín: 23.04.2017

Cena: 990 Kč

Střevní mikrobiom ve zdraví a nemoci již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Neděle10:00 - 16:3023.04.2017

Vědecké poznatky o střevním mikrobiomu z posledních let znamenají významný milník v medicíně napříč mnoha obory. Gastroenterologií a imunologií počínaje, obezitologií a psychiatrií konče. Ukazuje se, že složení mikroorganismů v našich střevech má vliv nejen na naše zažívání a imunitu, ale i na vznik civilizačních onemocnění včetně obezity či deprese.

Na konferenci Střevní mikrobiom ve zdraví a nemoci 23. 4. 2017 vystoupí se svými příspěvky nejvýznamnější odborníci z České republiky, kteří se střevním mikrobiomem zabývají v různých souvislostech.


Prof. MUDr. Helena Tlaskalová-Hogenová, DrSc., se zabývá přímo výzkumem střevního mikrobiomu a je tak u zdroje nejaktuálnějších vědeckých poznatků.

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD., se ve své klinické praxi zajímá především o využití poznatků o mikroflóře v léčbě pacientů s gastroenterologickými diagnózami.

MUDr. Radkin Honzák, CSc., se coby psychiatr zaměřuje na vliv střevního mikrobiomu na naše chování a prožívání a také na vztah mezi jejím složením a obezitou.

MUDr. Martin Fuchs se zabývá souvislostmi mezi imunitou a potravinovými alergiemi, ze kterých využívá praktické poznatky pro diagnostiku a léčbu.


Využijte této příležitosti, kdy se potkávají špičkoví odborníci na jednom místě. Neváhejte a hlaste se obratem. Konference má omezenou kapacitu.

Při přihlášení do konce února na vás čeká dárek v podobě knihy Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo od PhDr. Ivy Málkové. 

Pro studenty je cena konference ponížená o 40 %, vstupné činí jen 590,- Kč. Použijte při přihlašování slevový kód: 665FCCF2AD. Při registrace se prokážete platným studentským průkazem.


Kdo na konferenci vystoupí a o čem bude hovořit?

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD.

Vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze v roce 1986. Působil na interním oddělení Nemocnice Náchod, ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové a na Klinice gerontologické a  metabolické. Přednášel na Lékařských fakultách UK. Od roku 2002 pracuje na pozici vedoucího jak metabolické JIP, tak Centra výživy Thomayerovy nemocnice v  Praze. Jeho hlavním zájmem je výživa a v gastroenterologii právě téma střevního mikrobiomu. Je členem České gastroenterologické...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Pavlína D.
jitkajagerska
Skvělá akce. Téma, přednášející, organizace, občerstvení :-), vše na jedničku.
Marcela P.
Organizace konference na 1. Výběr témat a přednášejících také na 1.
Jana N.
Jana N.
Renáta V.
Skvělí přednášející, zajímavé téma, musím říct, že výběr má STOB vždy na 1*!!!!! Děkuji :-)
martina B.
Zatím jednoznačně nejlepší akce, kterou jsem se STOBem absolvovala (možná i proto, že téma mikrobiomu mě opravdu bere). Skvěle vybraní přednášející a spousta nových zajímavých a užitečných informací. A i veškeré občerstvení na jedničku. Doufám že podobně se vydaří i ta podzimní konference. Díky!
skaiva
Václava K.
Jedna z nejlepších konferencí vůbec. Informačně denzní, ani minuta nebyla ztrátou času.
David .
David .

Nejbližší plánované akce


Přihlaste se, získejte podporu a buďte při hubnutí úspěšní. 


Aktuálně: Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu na celém území ČR a s přihlédnutím k aktuálnímu vývoji situace, PŘERUŠUJEME DO ODVOLÁNÍ všechny živé aktivity STOB (kurzy hubnutí a pohybové lekce). Děkujeme za pochopení.


Hubněte pomocí osvědčené metodiky STOBu i online! Pouze nyní navíc získáte k online kurzu i program Sebekoučink ZDARMA.