Střevní mikrobiom ve zdraví a nemoci


Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 15 uživatelů
Upřesnění místa:
kinosál
V Úvalu 84
Praha 5 150 06
Zobrazit na mapě

Termín: 23.04.2017

Cena: 990 Kč

Střevní mikrobiom ve zdraví a nemoci již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Neděle10:00 - 16:3023.04.2017

Vědecké poznatky o střevním mikrobiomu z posledních let znamenají významný milník v medicíně napříč mnoha obory. Gastroenterologií a imunologií počínaje, obezitologií a psychiatrií konče. Ukazuje se, že složení mikroorganismů v našich střevech má vliv nejen na naše zažívání a imunitu, ale i na vznik civilizačních onemocnění včetně obezity či deprese.

Na konferenci Střevní mikrobiom ve zdraví a nemoci 23. 4. 2017 vystoupí se svými příspěvky nejvýznamnější odborníci z České republiky, kteří se střevním mikrobiomem zabývají v různých souvislostech.


Prof. MUDr. Helena Tlaskalová-Hogenová, DrSc., se zabývá přímo výzkumem střevního mikrobiomu a je tak u zdroje nejaktuálnějších vědeckých poznatků.

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD., se ve své klinické praxi zajímá především o využití poznatků o mikroflóře v léčbě pacientů s gastroenterologickými diagnózami.

MUDr. Radkin Honzák, CSc., se coby psychiatr zaměřuje na vliv střevního mikrobiomu na naše chování a prožívání a také na vztah mezi jejím složením a obezitou.

MUDr. Martin Fuchs se zabývá souvislostmi mezi imunitou a potravinovými alergiemi, ze kterých využívá praktické poznatky pro diagnostiku a léčbu.


Využijte této příležitosti, kdy se potkávají špičkoví odborníci na jednom místě. Neváhejte a hlaste se obratem. Konference má omezenou kapacitu.

Při přihlášení do konce února na vás čeká dárek v podobě knihy Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo od PhDr. Ivy Málkové. 

Pro studenty je cena konference ponížená o 40 %, vstupné činí jen 590,- Kč. Použijte při přihlašování slevový kód: 665FCCF2AD. Při registrace se prokážete platným studentským průkazem.


Kdo na konferenci vystoupí a o čem bude hovořit?

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD.

Vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze v roce 1986. Působil na interním oddělení Nemocnice Náchod, ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové a na Klinice gerontologické a  metabolické. Přednášel na Lékařských fakultách UK. Od roku 2002 pracuje na pozici vedoucího jak metabolické JIP, tak Centra výživy Thomayerovy nemocnice v  Praze. Jeho hlavním zájmem je výživa a v gastroenterologii právě téma střevního mikrobiomu. Je členem České gastroenterologické...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Pavlína D.
jitkajagerska
Skvělá akce. Téma, přednášející, organizace, občerstvení :-), vše na jedničku.
Marcela P.
Organizace konference na 1. Výběr témat a přednášejících také na 1.
Jana N.
Jana N.
Renáta V.
Skvělí přednášející, zajímavé téma, musím říct, že výběr má STOB vždy na 1*!!!!! Děkuji :-)
martina B.
Zatím jednoznačně nejlepší akce, kterou jsem se STOBem absolvovala (možná i proto, že téma mikrobiomu mě opravdu bere). Skvěle vybraní přednášející a spousta nových zajímavých a užitečných informací. A i veškeré občerstvení na jedničku. Doufám že podobně se vydaří i ta podzimní konference. Díky!
skaiva
Václava K.
Jedna z nejlepších konferencí vůbec. Informačně denzní, ani minuta nebyla ztrátou času.
David .
David .

Nejbližší plánované akce


Chcete si osvojit osvědčenou metodiku rozumného hubnutí (psychologie hubnutí, výživa, pohyb) a stát se lektorem STOBu? Nabízíme tři víkendy s praktickým programem.


Bezplatné měření složení těla, online pohybové lekce nebo diskuze odborníků. Zapojte se do aktivit, které pořádáme zdarma ku příležitosti Světového dne obezity!


Představujeme vám STOBí novinku! Vyzkoušejte jedinečnou kombinaci aktivního pobytu v Bystřici nad Pernštejnem doprovázeného 8týdenním online kurzem hubnutí.


Poslední zimní kurz čeká právě na vás!

Přihlaste se do desetitýdenního komplexního kurzu zdravého hubnutí, ve kterém získáte podporu skupiny a péči odbornice na výživu a oblíbené lektorky STOBu Jany Boučkové.