Školení lektorů v kognitivně behaviorálním přístupu terapie obezity

Upřesnění místa:
ZŠ Rakovského
Rakovského 3136
Praha 14300
Zobrazit na mapě

Termín: 17.04.2015 - 19.04.2015

Cena: 4840 Kč

Školení lektorů v kognitivně behaviorálním přístupu terapie obezity již skončil a nelze jej tedy objednat

Vážení přátelé,
děkujeme Vám za zájem, který jste projevili o naši činnost. Dříve, než Vám nabídneme možnosti konkrétní spolupráce se společností STOB, seznámíme Vás s naším přístupem k terapii obezity.

Obezitou u nás trpí několik milionů občanů. Ukazuje se, že u většiny z nich je obezita důsledkem špatného životního stylu - špatných stravovacích a pohybových návyků.

 

Důležitost psychologického přístupu

Problém obézních lidí nemohou vyřešit jednorázové diety, zázračné tablety či koktejly. Po jejich skončení se obézní většinou ihned vracejí ke svým naučeným špatným návykům a váha se velmi rychle vyšplhá na původní, a často ještě vyšší hodnotu. Na obézní je nutné působit systematicky a postupně je naučit správnému životnímu stylu. Nestačí ovlivňovat jen chování (stravovací a pohybové návyky), ale je třeba působit i na nevhodné emoce a postoje, které vedou k nežádoucím návykům. Jen tak je možné dosáhnout trvalých váhových úbytků.

Metodika STOBu

Velice cenným pomocníkem při terapii obezity je behaviorální psychoterapie, při níž se obézní pomocí psychologických metod postupně odnaučují nesprávným návykům a nahrazují je návyky správnými. Úspěšnost tohoto přístupu k terapii obezity potvrzují četné zahraniční studie i naše vlastní zkušenosti. Z tohoto důvodu se snažíme tento rozumný způsob hubnutí rozšířit po celé naší republice. Pro léčbu obézních metodou behaviorální psychoterapie jsme vypracovali konkrétní metodiku. Postupná změna návyků obézních je rozdělena do 12 lekcí, v každé z nich je probírán určitý dílčí problém. Ke každé lekci je připraven atraktivní materiál, který obdržíte při školení.

Obézním se poskytuje dostatečný čas, aby jednotlivé problémy zvládli a nové návyky si zafixovali. Metodiku je možné aplikovat jak individuálně, tak i skupinově. Skupinový způsob se ukazuje jako mnohem účinnější, neboť členové skupiny se navzájem podporují. Praktickou výhodou je i to, že lze do terapie zařadit větší počet obézních. V zahraničí je skupinová terapie velice populární, od 60. let existují mnohé kluby, např. klub Weight Watchers v USA a dalších zemích. V naší zemi jsme se skupinovou terapií začínali před více 25 lety, a to formou Kurzů snižování nadváhy, v nichž je...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Nenalezeny žádné záznamy.

Nejbližší plánované akce


Přihlaste se, získejte podporu a buďte při hubnutí úspěšní. 


Aktuálně: Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu na celém území ČR a s přihlédnutím k aktuálnímu vývoji situace, PŘERUŠUJEME DO ODVOLÁNÍ všechny živé aktivity STOB (kurzy hubnutí a pohybové lekce). Děkujeme za pochopení.


Hubněte pomocí osvědčené metodiky STOBu i online! Pouze nyní navíc získáte k online kurzu i program Sebekoučink ZDARMA.