Školení lektorů v kognitivně behaviorálním přístupu k terapii obezity


Průměrné hodnocení: 4.83
Hodnotilo: 18 uživatelů
Upřesnění místa:
Thomayerova nemocnice, pavilon A1 (nachází se hned u vchodu po levé straně)
Vídeňská 800
Praha 140 00
Zobrazit na mapě

Lektor:
Iva Málková

Termín: 22.02.2019 - 24.02.2019

Cena: 5750 Kč

Školení lektorů v kognitivně behaviorálním přístupu k terapii obezity již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Pátek10:00 - 18:0022.02.2019

 

Chcete opravdu komplexně a efektivně pomáhat svým klientům při redukci tělesné hmotnosti?

Máte nutriční znalosti, ale chybí vám ty neméně důležité, psychologické?

Chcete se stát součástí týmu společnosti STOB?

Školení v kognitivně behaviorálním přístupu k terapii obezity bude to pravé pro vás!

Kognitivně behaviorální přístup je cenným pomocníkem při léčbě obezity, což potvrzují četné zahraniční studie i naše 30 leté zkušenosti,  respekt mnoha českých i slovenských odborníků a jejich dlouhodobá spolupráce s naší společností.  

Na školení vám předáme naši 12 týdenní metodiku pro léčbu nadváhy a obezity, kterou je možné aplikovat jak individuálně, tak i skupinově při práci s klienty.  

Skupinový způsob se ukazuje jako účinnější, neboť zde má obrovský efekt vzájemná podpora skupiny. V zahraničí je skupinová terapie velice populární, od 60. let existují kluby specializující se na skupinovou terapii, např. klub Weight Watchers v USA i dalších zemích. V České republice se skupinovou terapií začal zabývat právě STOB, a to již před více jak 25 lety, kdy probíhaly první Kurzy snižování nadváhy. Tyto kurzy jsou v mírně upravené podobě pořádány dodnes, aplikuje se v nich behaviorální psychoterapie v kombinaci s vhodnou pohybovou aktivitou. 

Více o metodice STOBu naleznete ZDE.


Proč se terapií obezity vůbec zabývat?

Obezitou a nadváhou u nás trpí několik milionů občanů. Ukazuje se, že u většiny z nich je obezita důsledkem špatného životního stylu - špatných stravovacích a pohybových návyků. Právě návyky, chování, myšlení a emoce jsou tím, co má zásadní vliv na to, že lidé přibírají. Dobrá zpráva je ta, že existuje řešení a nevhodné návyky je možné postupně nahrazovat vhodnými.

Důležitost psychologického přístupu

Problémy obézních lidí nemohou vyřešit jednorázové diety, hladovky, zázračné tablety či koktejly. Po jejich skončení se obézní většinou vracejí ke svým naučeným špatným návykům z dřívějška a váha se velmi rychle vyšplhá na původní, a často ještě vyšší hodnotu. Na obézní je nutné působit systematicky a postupně je učit správnému životnímu stylu. Nestačí ovlivňovat jen chování (stravovací a pohybové návyky), ale je třeba působit i na nevhodné emoce a postoje, které vedou k nežádoucím návykům. Jen tak je možné dosáhnout trvalých váhových úbytků.


Kdo může být lektorem STOBu?

Náš přístup k terapii obezity, jak už bylo naznačeno, je založen na psychologických metodách. Osvojení daných metod klade určité požadavky na zájemce tak, aby docházelo k jejich správnému používání. Optimální je mít psychologické vzdělání, není však nezbytně nutné, podmínkou je však alespoň středoškolské vzdělání ukončené maturitou.

Mezi lektory našich kurzů se uplatňují mj. lékaři, nutriční terapeuti, pedagogičtí pracovníci, fyzioterapeuti, lékárníci, pracovníci fit center či kosmetických salonů nebo výživoví poradci. Nezbytným předpokladem je schopnost zaujmout lidi a zvládat základní orientaci v problematice výživy. Pokud nemáte dostatečné znalosti v oblasti výživy, je nutné, abyste si je doplnili. 

Výživové znalosti si můžete doplnit absolvováním různých výživových kurzů (nabízených rekvalifikačních kurzů je v současnosti velké množství, velmi se však liší kvalitou poskytovaných informací, rádi vám s výběrem kvalitního kurzu poradíme). STOB pořádá i další školení a semináře v průběhu roku, které jsou již více tematicky zaměřené na konkrétní problematiku. Doporučujeme také prostudovat si doporučenou literaturu - viz pomůcky STOB

Metodika STOBu je právně chráněna, a proto je s účastníky školení uzavírána smlouva, které zabraňuje jejímu zneužití (především předávání metodiky třetím osobám, kopírování materiálů a porušování etického kodexu), avšak nikoho nezavazuje k tomu, že by musel metodiku využívat. Účastníkům školení bude smlouva zaslána předem.  

Upozorňujeme, že školení v kognitivně behaviorální terapii obezity je určeno především pro mimopražské zájemce. Zájemce z Prahy prosíme, aby předem kontaktovali: PhDr. Ivu Málkovou na tel. č. +420 608 834 816.  

Případné dotazy Vám rádi zodpovíme i na malkova@stob.cz


Jak školení probíhá?

Na školení se naučíte, jak pracovat s metodikou STOBu, jaké techniky při práci se skupinou (klienty) používat, jak ke klientům přistupovat a jak jim co nejlépe pomoct. Tato metodika je velice dobře použitelná ve skupinových kurzech zdravého hubnutí, ale lze ji uplatnit i při individuální terapii. Školení probíhá po dobu tří dnů (pátek - neděle).

Předpokladem pro účast na školení jsou základní znalosti o výživě (absolventi bakalářského studia výživy, nutriční terapeuti, absolventi škol pro nutriční poradce apod.) a je věnováno především psychologickým aspektům terapie obezity. Zájemcům bez těchto znalostí doporučujeme, aby si je doplnili. 

Po absolvování školení budete mít základní znalosti, jak vést skupinové kurzy či individuální poradenství, ale neznamená to, že se z vás za tři dny stanou hotoví profesionálové a odborníci na vše. I my se musíme stále vzdělávat, a proto je možné konzultovat vzniklé problémy, zjištění a poznatky, se kterými si nevíte rady, s odborníky STOBu. K dalšímu prohlubování znalostí slouží i pravidelná setkávání lektorů STOBu a také semináře, které STOB pořádá během celého roku.

V případě jakýchkoli dotazů napište na malkova@stob.cz.


PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM ŠKOLENÍ V KOGNITIVNĚ BEHAVIORÁLNÍ  PSYCHOTERAPII OBEZITY

Pátek 22. 2. 2019               

Místo konání: Thomayerova nemocnice, pavilon A1 (nachází se hned u vchodu po levé straně)                                                                                                        

10.00 - 10.30   registrace účastníků

10.30 - 13.00   PhDr. Iva Málková

                       Dnešní přístup k terapii obezity
                       Obezita z psychologického hlediska
                       Obecné základy kognitivně behaviorální psychoterapie                    

14.00 - 14.30   Relaxační metody

14.30 - 16.30   Doc. MUDr. V. Hainer, CSc.

                       Obezita z lékařského hlediska

16.45 - 17.00   Výklad ke smlouvě

17.00 - 18.00   PhDr. Iva Málková

                       Teoretický  základ  kognitivně behaviorální psychoterapie obezity

Sobota 23. 2. 2019      

Místo konání: ZŠ Rakovského

9.00 - 13.00    PhDr. Iva Málková

                      Organizační pokyny pro praktické vedení kurzů                      
                      Rozbor metodiky, 12  lekcí kurzu snižování nadváhy - 1. část   
                      - Ukázky pomůcek používaných v kurzech snižování nadváhy
                     

13.00 – 14.00   oběd, procházka nordic walking

14.00 – 17.00   PhDr. Iva Málková

                       Rozbor metodiky, 12  lekcí kurzu snižování nadváhy - 2. část   

17.00 - 19.00    Mgr. Andrea Mahrová 

                       Pohybová aktivita -  cvičení uzpůsobené lidem s nadváhou  s teoretickým výkladem a praktickou ukázkou

Neděle 24. 2. 2019     

Místo konání: ZŠ Rakovského  

9.00 - 13.00   PhDr. Iva Málková

                     Rozbor metodiky  - 12  lekcí kurzu snižování nadváhy - dokončení                                                      

13.00 - 13.30  přestávka na oběd

13.30 - 15.00  Mgr. Jana Divoká

                      Problematika dětské obezity


V ceně školení je zahrnut manuál pro lektory kurzů snižování nadváhy a další pomůcky nutné pro aplikaci tohoto způsobu terapie obezity a také občerstvení po většinu doby trvání semináře. Po úspěšném absolvování tohoto školení obdrží účastníci certifikát o Absolvování metodického školení STOBu.

Občerstvení zajišťuje Šmakoun, I love hummus a další.

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Rychlinkova
Velmi děkuji za profesionální školení naplněné informacemi jak teoretickými tak i praktickými. Znovu jsem se přesvědčila, že pomáhat lidem má smysl, a že ten, kdo má problém s nadváhou není na to sám a je v kurzu brán takový jaký je, je brán s respektem a tolerancí to co jemu vyhovuje. Organizace školení výborná, děkuji za ochutnávky jídel, které mi nabídly i jiné možnosti stravování, za názorné ukázky nad čím se zamyslet při výběru potravin.
ivetagondasova
Všetkých pozdravujem, organizátorom, prednášajúcim i zúčastneným ďakujem za zmysluplne strávený čas na kurze, garanciu odbornosti, ľudskosti a prepojenia príjemného s užitočným.Teším sa na ďalšiu spoluprácu. Iveta G.
Veronika .
Kurz byl báječný :) Skvělá skupina lidí, hezké přednášky a vhodné zařazení pohybu.
Manuela P.
Moc děkuji za příjemný a odborně přínosný víkend s milou skupinou lidí. Děkuji zejména paní Ivě Málkové za zajímavé přednášky a inspirace. A možná konečně i zjistím, z čeho pramení mé pohybové omezení, impulsem byla přednáška paní Soni. těším se na další akce a setkání. Manuela
adela.hruba1@seznam.cz
Kurz byl naprosto skvělý. Určitě všem doporučuji. Paní Málková je inspirativní dáma plná pozitivní energie a člověk na svém místě. Děkuji za báječný víkend. Adéla
Michaela C.
Na kurz jsem se moc těšila a musím říci, že splnil má očekávání. Obdivuji celou metodiku a celoživotní zapálení paní doktorky Málkové a jejího týmu pro podporování lidí, kteří chtějí něco udělat se svým životem. Byla jsem překvapená, že i v poměrně velkém počtu účastníků lze udržet prostředí bezpečí a otevřenou, přátelskou atmosféru. Na kurzu jsem se seznámila s velmi příjemnými a inspirujícími kolegyněmi a kolegy z různých oborů se zájmem o problematiku změny stravovacích návyků a životního stylu. Můj obzor rozšířili odborné přednášky, např. přednášky Doc. MUDr. V. Hainera, CSc. „Obezita z lékařského hlediska“ nebo vystoupení Mgr. Jany Divoké „Problematika dětské obezity“. Velmi přínosné jsou pro mě profesionálně zpracované studijní materiály, obsáhlá marketingová podpora ve formě brožur a letáků, které bylo možné koupit přímo na kurzu. Obzvlášť mě potěšilo relaxační CD, které může pomoci změnit stravovací a pohybové návyky. Zkrátka, vše se skvěle doplňovalo a kurz mohu jen doporučit. Michaela C.
admin
Přišlo mailem: Ráda bych Vám poděkovala za úžasně strávený víkend, který byl nabitý nejen spoustou zajímavých informací ale i skvělou náladou a pozitivní energií. Vendula V.
admin
Přišlo mailem: Děkuji, za příjemně strávený víkend. I když náročný na vstřebání všech informací. Myslím , že školení splňovalo všechny potřebné parametry, které má mít. Přeji hodně úspěchů a doufám ve spolupráci do budoucna. Zora
Andrea K.
Kurz bol veľmi kvalitný, zahrnul teoretický rámec všetkých zložiek, ktoré su potrebné k dosiahnutiu trvalých hmotnostných úbytkov (strava, pohyb, psychologické faktory) a vzbudil vo mne záujem prehĺbiť si vedomosti v týchto jednotlivých aspektoch (či už formou nadstavbových kurzov v STOBe alebo inde (nutričné poradenstvo, motivačné rozhovory). Svoju investicíu (finančnú, časovú, osobnú aj profesionálnu) hodnotím jednoznačne pozitívne a kurz plne odporúčam tak profesionálom aj laikom.
Květuše R.
Kurz byl plný zajímavých přednášek, rad a informací, skvěle zvládnutý jak odborně, tak organizačně. Mimořádně přínosné byly praktické nácviky různých situací (kéž by jich mohlo být více). Velmi přátelská atmosféra. Zajištěná strava nás mnohé seznámila s potravinami a jejich případným využitím, které nás dosud nenapadlo. Byl to skvěle strávený víkend....teď jen nově nabyté vědomosti uvést směle do praxe :-) Květa R.

Nejbližší plánované akce


Jediný letní online kurz! Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv! Za pomoci osvědčené metodiky.