RNDr. Milan Paulík, CSc

RNDr. Milan Paulík, CSc je od roku 2006  vedoucím Imunologické laboratoře Thomayerovy nemocnice v Praze. Od svých 15ti let studoval a zabýval se laboratorní diagnostikou obecně. Později - na Přírodovědecké fakultě UK v Praze se věnoval imunologii a imunologické laboratorní diagnostice. Následovala činnost na  Akademii věd ČR v Mikrobiologickém ústavu a na Oddělení klinické imunologie u prof. Fučíkové ve Všeobecné fakultní nemocnici.  Zabývá  se, mimo své práce pro nemocnici také (kriticky) problematikou metodiky stanovení potravinových intolerancí.

O čem bude na konferenci hovořit

Je testování potravinových intolerancí laboratorními metodami přínosem, byznysem nebo vyvolává pochybnosti?

Jak lze intolerance testovat?

Zajímavou skupinou jsou tzv. domácí testy na stanovení potravinové intolerance. Je určitá líbivost výsledku testu a komerční úspěšnost měřítkem objektivity?  

Dále budou představeny další testy, se kterými má přednášející své zkušenosti:  tzv. Multiplexový test, ELISA testy, BLOTové testy, Chemoluminiscenční testy.

Co je přednější – líbivost a uspokojení klienta vzhledem k investovaným prostředkům nebo „pomůcka“, která pomůže přiblížit se k zhodnocení stavu a potřeb klienta?

Závěrečná část přednášky bude věnována funkčním buněčným testům a jejich úskalím. A nakonec bude zmínka o opravdu exotických metodách, kterým by přednášející doporučoval se vyhnout.

Nejbližší plánované akce


Jediný letní online kurz! Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv! Za pomoci osvědčené metodiky.


V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech v Praze.