Jsem lékařem a zajímá mě víc

 

PROJEKT ÚSPĚŠNĚ POKRAČUJE I V ROCE 2022, PROJEKT JE URČEN POUZE PRAŽSKÝM ZÁJEMCŮM (LÉKAŘŮM A ZDRAVOTNICKÝM PRACOVNÍKŮM).

 

Projektem "Chci změnu" chceme pomoci pacientům s nadváhou nebo obezitou, a to díky praktickým a individuálně zaměřeným osobním plánům

Proč řešit pacienty s kily navíc?

Je všeobecně známo, že obezita a nadváha jsou spouštěčem celé řady onemocnění, jako je diabetes, vysoký krevní tlak, problémy s pohybovým aparátem, atd. Hlavním problémem při terapii obezity je to, že je s pacientem nutné pracovat systematicky a dlouhodobě, což je vzhledem k pracovnímu vytížení vás - lékařů dost těžko představitelné a realizovatelné. Cílem tohoto projektu je ulehčit práci vám, kteří máte plné ordinace, plno práce a nemáte dostatek času na řešení zdánlivě okrajových problémů. Proto jsme vytvořili tento nástroj, který vám zabere jen minimum času a pacientům pomůže vyřešit celou řadu jejich problémů.


Jak by to mělo v ideálním případě fungovat?

Na úvod dostane pacient od sestry krátký dotazník, který si (například v čekárně) vyplní. Na základě dotazníku se jednoduše identifikuje, v čem tkví jeho hlavní problém a co je hlavní příčinou jeho zvýšené hmotnosti. Na základě tohoto výsledku od vás dostane pacient odpovídající osobní plán (buď na téma motivace, výživa, pohyb nebo psychika - vnější a vnitřní podněty). Vybraný osobní plán pak zanesete do pacientovy karty a příště se ho při kontrole zeptáte, jak se mu v dané oblasti dařilo.

 

Představení osobní plány lékaři

Materiály byly vytvořeny na základě více než 20-letých zkušeností získaných při práci s obézními v kurzech snižování nadváhy STOB. Jejich hlavní výhodou je, že nepřinášejí jen všeobecně známé informace, ale soustředí se na to, jak veškerá doporučení, znalosti a informace uvést do praxe. Materiál je hodně úkolově zaměřený a motivuje pacienta začít něco dělat. Toto je ohromnou výhodou a rozdílem oproti jiným - pouze teoreticky zaměřeným - materiálům.


Shrnutí

Práce s osobními plány "Chci změnu" vás bude stát jen pár sekund času. Díky tomu však můžete pomoci velkému počtu pacientů ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu a předcházet tak celé řadě onemocnění. Proč se tedy nezapojit do tohoto ojedinělého projektu právě nyní?

Pokud vás tento projekt zaujal a chtěli byste tímto způsobem pacientům pomáhat, ozvěte se na

e-mail: martinpavek@stob.cz

Osobní plány lze zaslat poštou nebo se domluvit a předat vám materiály přímo u vás v ordinaci.


Jsme přesvědčeni, že tento projekt má potenciál pomoct velkému množství lidí, ale jedině s vaší pomocí.

Moc se těšíme na spolupráci i na úspěšně zhubnuté a zdravější pacienty. Budeme rádi za jakoukoli zpětnou vazbu.


Tento projekt je vytvořen společností STOB ve spolupráci s Hravě žij zdravě z. s., za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Ministerstva zdravotnictví ČR. Díky podpoře MHMP v roce 2022 jsou tyto materiály k dispozici zdarma (pro pražské lékaře), ale v omezeném nákladu.

                                                                                                                            

Nejbližší plánované akce


Jediný letní online kurz! Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv! Za pomoci osvědčené metodiky.


V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech v Praze.