Online pokračovací kurz s koučkou a nutriční terapeutkou


Průměrné hodnocení: 5
Hodnotili: 3 uživatelé
Upřesnění místa:
Platforma Zoom

Lektor:
Vendula Kosňovská
vendula@vendulakosnovska.cz
+420605418991

Instruktor: Olga Běhounková

Termín: 11.09.2024 - 20.11.2024

Cena: 3990 Kč

Objednat kurz


Termíny kurzu

DenČasDatum
Středa18:00 - 20:4011.09.2024

Nezůstávejte sami při hubnutí a udržování váhy. Získejte podporu skupiny a dvou zkušených lektorek. 

Ano, v tomto pokračovacím kurzu budete v péči hned dvou zkušených odbornic - koučky a výživové poradkyně Venduly Kosňovské a nutriční terapeutky Denisy Civínové.

Pokračovací kurz zdravého hubnutí je určen v prvé řadě absolventkám a absolventům základních kurzů. Mohou se ho ale zúčastnit všichni, kdo mají nějaké základy redukční výživy a hledají při hubnutí především podporu, odborné vedení a možnost sdílet své zkušenosti s ostatními. 

 Díky příjemné otevřené atmosféře budete mít možnost sdílet své zkušenosti a úspěchy s lidmi, kteří mají stejný cíl a pravděpodobně i podobné problémy.

Jak kurz probíhá?

S ostatními účastníky, s lektorkou a cvičitelkou se budete scházet online skrze platformu ZOOM.

Každá lekce bude obsahovat pohybovou a teoretickou část. Čeká na Vás celkem 6 teoretických lekcí, které budou probíhat 1x za 14 dní a 11 pohybových lekcí, které se budou konat každý týden.

Termíny teoretických lekcí jsou - 11. 9., 25. 9., 9. 10., 23. 10., 6. 11. a 20. 11. 2024.


 Na kurzy se cvičením lze čerpat i příspěvky od zdravotních pojišťoven, více informací zde Příspěvky zdravotních pojišťoven 2024.


1. Teoretické lekce

O prvky psychiky při hubnutí a udržení váhy kurz obohatí lektorka STOBu, koučka a výživová poradkyně Vendula Kosňovská, která povede 3 lekce. 

Další lektorkou kurzu bude nutriční terapeutka a lektorka STOBu Denisa Civínová. S její pomocí se budete moci v rámci 3 lekcí detailněji zaměřit na svůj jídelníček a stravovací návyky.

Teoretické lekce se budou konat od 19:10 do 20:40.

Obsah kurzu není předem daný a bude uzpůsobený individuálním přáním účastníků. Lektorky se tedy budou věnovat tomu, co budete aktuálně potřebovat, abyste byli v hubnutí, případně udržování váhových úbytků, úspěšní a celkově spokojení.

Návrh psychologických témat pokračovacího kurzu:

 • Stanovení cíle na dobu kurzu.
 • Psychohygiena a prevence stresu.
 • Laskavost a soucit se sebou.
 • Práce s negativními myšlenkami.
 • Nácvik zvládání emočního napětí.
 • Praktické sebezkušenostní techniky.

Návrh výživových témat pokračovacího kurzu:

 • Výživa a význam redukce váhy jako prevence civilizačních chorob.
 • Redukce váhy a výživa při směnném provozu.
 • Význam glykemického indexu potravin při redukci váhy.
 • Vliv nedostatku spánku na váhu a význam spánku při redukci váhy.
 • Redukce váhy a výživa v období před menopauzou a v období menopauzy.
 • Negativní vliv alkoholu při redukci váhy.
 • Vliv chronického stresu na redukci váhy.
 • Jak navýšit příjem bílkovin ve stravě při redukci váhy.
 • Jak udržet zredukovanou váhu a jak se navrátit k plnohodnotnému, zdravému a udržitelnému jídelníčku tzv. reverzní dieta.
 • Vliv vlákniny při hubnutí.
 • Výživa a zdravý střevní mikrobiom.
 • Jak číst etikety a jak vybírat vhodné potraviny při hubnutí.
 • Přehled jednotlivých moderních diet v souvislosti s následným udržením váhy.

Vzhledem k tomu, že kurz proběhne online, bude potřeba mít k dispozici vhodné zařízení s připojením k internetu (tablet, notebook, počítač) a klidnou místnost alespoň po dobu trvání lekce.


2. Pohybové lekce - Podzimní online cvičení, které vám dá BEZPEČNĚ zabrat

V pohybové části se můžete těšit na zdravotní cvičení pod vedením oblíbené instruktorky Olgy Běhounkové. Lekce budou probíhat online od 18:00 do 19:00 na samostatném odkazu.

V této hodině se budete věnovat posilování celého těla v různých pozicích: ve stoje, v sedu, v kleku, v leže. Ve stoje budete pro posilování využívat váhy vlastního těla. Pokud víte, že vám balancování činí obtíže, připravte si, prosím, vedle sebe židli bez koleček. 

Velká pozornost bude věnovaná posilování břicha, ale nezapomeneme ani na další svalové skupiny. Posilovací prvky budou prokládány protahovacími a mobilizačními cviky. Zaměříme se také na nácvik správného dýchání a nožní gymnastiku. Cvičíme bez bot. 


Co je zahrnuto v ceně pokračovacího kurzu?

 • 11x pohybová aktivita
 • 6x teoretická lekce pod vedením zkušených lektorek
 • Nutriční program Sebekoučink na 12 týdnů, který Vám poskytne detailní zpětnou vazbu k Vašemu jídelníčku
 • Elektronické vzdělávací materiály

Kdo se o Vás postará?

Vendula Kosňovská, koučka a výživová poradkyně

Vendula absolvovala kurz poradce pro výživu u Fitness Institut s. r. o. a koučovací výcvik u Akademie osobnostního rozvoje s. r. o. Své znalosti a schopnosti si neustále zdokonaluje v rámci dalších kurzů a četbou odborné literatury.
Je jí blízké téma emocí a osobního růstu. Své klienty provádí na cestě ke zvládnutí automatického jedení a jedení pod vlivem emocí. Při své práci se zaměřuje také na prohloubení laskavosti k sobě a upevnění zdravého sebevědomí. Tato témata se tedy budou prolínat celým kurzem.

 

Denisa Civínová, nutriční terapeutka

Denisa, ač původně vystudovala právnickou fakultu, rozhodla se věnovat své celoživotní vášni - výživě. Pro maximální spokojenost klientů Denisa absolvovala mnoho seminářů a různých vzdělávacích akcí spojených s výživou a psychologií hubnutí. V současné době studuje na vyšší odborné zdravotnické škole obor diplomovaný nutriční terapeut. V oblasti výživy se zaměřuje především na redukci tukové tkáně ve spojení s preventivní úlohou stravy v souvislosti s civilizačními chorobami, dále na udržení váhy po redukci a na výživu žen v období před a v průběhu menopauzy. Jejím mottem je: "Naše tělo je náš věrný průvodce životem. Přistupujme k němu proto vnímavě, citlivě, laskavě a mějme ho rády."


Kapacita kurzu je omezena, proto se, prosím, přihlaste co nejdříve.

Těšíme se na slyšenou na první lekci kurzu!

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Nenalezeny žádné záznamy.

Nejbližší plánované akce


Hubněte s podporou odborníka, ve skupině a online odkudkoliv!


V tomto kurzu se navíc k teorii a psychologické podpoře přidává i možnost zdravého pohybu v krásných Letenských sadech v Praze.


Trpí Vaše dítě nadváhou nebo obezitou? Musíte chodit v čase prázdnin do práce a chcete, aby Vaše dítě trávilo čas smysluplným způsobem a ještě udělalo něco pro své zdraví? Přihlaste Vaše dítko na příměstský tábor vedený zkušenými lektorkami.


Letní kurz vás naučí nejen základy priessnitz a nordic walkingu, ale navíc poznáte ještě různé části Prahy a různé lektorky.