Nordic walking Obora Hvězda pro začátečníky


Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 17 uživatelů
Upřesnění místa:
Obora Hvězda, sraz: Pražská (Břevnovská) brána, vstup z Vypichu
Na Vypichu
Praha 6-Liboc
Zobrazit na mapě

Lektor:
Lenka Křivánková
info@nezrezneme.cz
605 706 356

Termín: 09.09.2021 - 04.11.2021

Cena: 1990 Kč

Nordic walking Obora Hvězda pro začátečníky již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Čtvrtek17:30 - 19:0009.09.2021Každý týden

Víte, že při chůzi s holemi zapojíte až 90 % svalů? A že spálíte stejně energie, jako při běhání?

Ze studií vyplývá, že po roce od zahájení pravidelné aktivity vydrží běhat pouze 4 % lidí, zatímco chodit rok a déle vydrží 60 % lidí. Nepodceňujte efekt pravidelného "jenom" chození.

Kdy začít, když ne teď?


Lekce Nordic Walkingu vám pomohou znovu objevit chůzi, která je pro člověka nejpřirozenějším pohybem, a začlenit ji do každodenního života.

Přihlaste se a začněte se zdravě hýbat se zkušenou, vlídnou a důslednou instruktorkou kondiční chůze/Nordic walking s akreditací MŠMT.


Co vám lekce NW dají?

Během osmi lekcí se naučíte techniku správné chůze tak, abyste i při samostatném tréninku či vycházkách dokázali plnohodnotně využít všechny přínosy a zdravotní benefity této pohybové aktivity.

Mezi nejvýraznější benefity NW bezesporu patří:
- trénink srdce a plic díky zvýšení tepové frekvence o 10–15 tepů za minutu
- snížení zátěže na kolena až o 30 %
- zvýšení svalové síly paží, zejména tricepsů
- zvýšení pohyblivost páteře, ramenních, loketních a zápěstních kloubů
- zlepšení koordinace pohybů
- prevence zažívacích potíží
- zlepšení nálady

Podrobnější výčet přínosů Nordic Walking najdete na www.nezrezneme.cz 

Pokud nemáte vlastní hole, prosím, nekupujte je před kurzem. Po domluvě vám je zdarma zapůjčíme. Zájem o zapůjčení holí uvedete v dotazníku, který Vám přijde spolu s potvrzením přihlášení na kurz.

Správně vedený kurz Nordic Walking tělo nepřetíží, ale posílí a vyrovná jeho napětí i díky cvičením s holemi - s oblibou využíváme Nordic Walking gym neboli cvič-gumy.

A hlavní odměna za vynaložené úsilí? Rovnější, pružnější a pohyblivější tělo, uvolněná mysl a celkově aktivnější, spokojenější život!

Vítáni jsou všichni, ženy i muži.


Kdo se vám bude během kurzu věnovat?

Lektorkou kurzu NW je Lenka Křivánková, instruktorka Nordic Walking Point s akreditací MŠMT, proškolena Mgr. Miroslavem Mirou z Nordic sports, zakladatelem Nordic Walking v ČR (více o Lence na jejích stránkách zde.)


Kde budou lekce probíhat?

Obora Hvězda je ideálním místem pro lekce začátečníků i pokročilých, jak svým umístěním, tak členitým terénem. Zdaleka tu nejsou jen ty známé...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Ivana K.
Nejenže se sešla prima parta děvčat, ale objevila jsem novou možnost pohybu, moc si vážím vstřícnosti a trpělivosti lektorky a celkové jsem si užívala každý okamžik i báječné prostředí letohrádku Hvězda. Rozhodně to podzimním kurzem pro nás nekončí. Děkuji Ivana Kudrnová
bendova
mitinkova@zscvrch.cz
Kurz byl zajímavý, líbila se mi pestrost jednotlivých lekcí, metodické vedení a úžasná vstřícnost a empatie lektorky Lenky. Těším se na další kurz.
mrazekja@gmail.com
Kurz byl velmi zajímavý, již po třech lekcích jsem cítila, jak se mi zlepšuje dýchání a zpevňuje zádové a břišní svalstvo, zlepšuje kondice a celková síla svalů. Během roku a půl, co jsem byla na home officu, se mi celkově zdraví zhoršilo a já potřebovala restart. Nordic walking mi jej umožnil a za to jsem moc vděčná a šťastná.
Štěpán K.
Výborný kurz. Příjemná atmosféra, hezké prostředí (parky Hvězda, a Ladronka), propracovaná metodika kdy se člověk po krocích učí, pravidelná individuální zpětná vazba od letktorky, rozcvička a navazující cvičení, různá hravá zpestření. Všechny aktivity se průběžně přizpůsobují kondici. Moc doporučuju. Štěpán K.
Kateřina P.
Lenka je skvělá lektorka. Je pozitivní, milá a podporuje. Zároveň je důsledná a opravdu usiluje o to, aby se účastník správně naučil techniku Nordic walking. Lekce jsou dobře strukturované a Lenka je doplňuje posilujicimi cvicenimi v průběhu lekce. Už se těším na další kurz!
marcela.eliasova@metrostav.cz
I já bych touto cestou chtěla moc poděkovat instruktorce Lence i všem účastníkům kurzu za báječně strávený čas na lekcích NW v Oboře Hvězda. Překvapilo mě, jak je náročné zvládnout správně techniku chůze s NW holemi. Lenka je výborný zapálený učitel a já se budu velice ráda zúčastňovat dalších akcí s hůlkami. Krásné sportovní prázdniny Marcela E.
Milena V.
Do kurzu jsem se přihlásila, abych po dlouhé době izolace, kdy jsem výrazně přibrala, znovu rozhýbala své tělo a radovala se z pohybu na čerstvém vzduchu - navíc ve Hvězdě, kde jsem jako břevnovské dítě zažila mnoho her. A musím říci - byla to správná volba. Lenka je perfektní instruktorka, která z nás udělala prima partu, ve které jsem se i jako nejstarší účastník cítila velice dobře. O jejích profesionálních kvalitách již hovořili ostatní účastníci, takže já na závěr přidám : "Lenko, mockrát děkuji a těším se na další kurz a setkání!"
Dani456@seznam.cz
Kurz s Lenkou (Lenka Křivánková) byl bezvadný. Lenka je instruktorka velice trpělivá, poradí, ukáže, opraví chyby. Přestože už nějakou dobu NW chodím, díky kurzu a Lence jsem objevila nepřesnosti v mé technice chůze, na které se budu teď více soustředit. Kurz mě vyhovoval nejen pěkným místem (Obora Hvězda), ale i pečlivou přípravou pomocí dynamického strečinku (protažení a rozvičení před NW chůzí), posilovacími zastávkami, ale i správným závěrečným statickým strečinkem (protažení svalů po sportovním výkonu). Samozřejmě v kurzu nechyběla dobrá nálada, která k tomuto sportu patří. Děkuji, Lenko.
Jan R.
Tento kurz je naprosto vyjímečný a to hlavně díky velmi profesionálnímu přístupu Lenky, která měla vše naprosto skvěle zorganizované a hlavně dokáže velmi mile, se zápalem sobě vlastním, nadchnout pro nordic walking. Oceňuji, že důsledně dbala na správné rozcvičení a protažení před a po chůzi. Lenka je skvělá lektorka, velmi pozitivní a milý člověk. Je vidět, že jí to baví a je no na výsledku hodně znát. Díky ní je možné na Hvězdě zažít nádherné chvíle s dvěma hůlkami a udělat něco něco pro pro své zdraví. Jan Roučka

Nejbližší plánované akce


5 workshopů, 5 lektorek, 5 pohybových lekcí.

Využijte léto k načerpání nové inspirace pro zdravé hubnutí či změnu životního stylu. Jeden workshop s pohybovou lekcí pouze za 250 Kč!


Cvičte v létě odkudkoliv online a vyzkoušejte si různé druhy pohybu, jako je power jóga, Salsa, zdravotní cvičení či bodystyling.


Souhlasíte s tím, že hubnutí začíná a končí v hlavě?

Zhubněte zdravě a natrvalo za pomoci skupiny a odborníka na psychiku při hubnutí. Kurzů se můžete zúčastnit naživo v Praze i online.